Belgische wielerlegende Van Looy (90) overleden
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische oud-wielrenner Rik van Looy is overleden. Dat heeft de burgemeester van Herentals tegenover persbureau Belga bevestigd. Van Looy geldt als een van de meest legendarische wielrenners uit de Belgische sportgeschiedenis. De Kempenaar, die onder meer twee keer wereldkampioen werd, was al enkele weken ziek. Hij zou vrijdag 91 jaar zijn geworden.
Van Looy, bijgenaamd de Keizer van Herentals, veroverde de wereldtitel op de weg in 1960 en 1961. In totaal won hij liefst 367 profkoersen. Hij is de enige wielrenner die de zes grote klassiekers Luik-Bastenaken-Luik, Milaan-San Remo, Parijs-Roubaix, Parijs-Tours, Ronde van Lombardije en Ronde van Vlaanderen kon winnen. Vijf van deze zes koersen - de status van Parijs-Tours heeft de tand des tijds niet doorstaan - staan nu nog bekend als de Monumenten.
In zowel de Ronde van Frankrijk, de Vuelta als de Giro d'Italia won hij het punten- en bergklassement. Tot een zege in het eindklassement in de drie grote rondes kwam het nooit.
Icoon
De enige renners die naast Van Looy de vijf Monumenten op hun erelijst hebben staan zijn zijn landgenoten Eddy Merckx en Roger De Vlaeminck. "Sterven staat ons allemaal te wachten, maar het is toch altijd schrikken als er iemand heengaat die je kent", reageerde de 77-jarige De Vlaeminck. "Het doet pijn afscheid te moeten nemen van hem. Rik was een heel groot renner en vooral een icoon van de wielersport."
"Ik was op de hoogte dat het de laatste tijd minder goed ging met hem", reageerde Merckx bij Het Nieuwsblad. "Hij was een groot kampioen en een groot tegenstander. Zijn wilskracht en zijn wil om te winnen zijn zaken die me altijd zullen bijblijven."
Van Looy schreef ook twaalf zesdaagsen op zijn naam, tien daarvan reed hij samen met de in 2011 overleden Nederlander Peter Post. Na een criterium in Valkenswaard in de zomer van 1972 zei Van Looy tegen zijn vrouw: "ik koers niet meer". Hij hield woord, er kwam ook geen afscheidskoers.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
1 dag geleden