Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische vuurwerkwinkel: verbod op vervoer vuurwerk is een drama

Belgische vuurwerkwinkel: verbod op vervoer vuurwerk is een drama

MAASEIK (ANP) - De Belgische vuurwerkwinkels zijn niet blij met het vervoersverbod dat Nederland heeft afgekondigd voor vuurwerk. Daardoor mogen Nederlandse klanten geen vuurwerk meer invoeren vanuit de Belgische grensstreek. Een vuurwerkwinkel in Maaseik, vlakbij Sittard, noemt het verbod een drama.

"De verkoop is eerder al door het vuurwerkverbod in Nederland gigantisch ingezakt", zegt Jorn Kuijpers, mede-eigenaar van Salon Roger Fireworks met vestigingen in Maaseik en Maasmechelen. In België moet vuurwerk vooraf besteld worden om vervolgens op afspraak te worden afgehaald, in verband met de coronamaatregelen. "De bestellingen lopen terug", zegt Kuijpers.

"Normaal hebben we hier veel meer toeloop. De omzet van vuurwerk moet in december verdiend worden. Daar moeten we een jaar mee rondkomen. De Nederlanders vormen een groot aandeel van onze klanten."

Meer uit Binnenland

Een listeriabesmetting in Nederland gemeld na reeks in Frankrijk

SOLNA (ANP) - In Nederland is zeker één persoon besmet geraakt met de listeriabacterie na het eten van een zachte kaas. Een overzicht van de Europese gezondheidsdienst (ECDC) maakt dat duidelijk. In Frankrijk zijn de afgelopen maanden 21 mensen ziek geworden en twee mensen overleden door de bacterie. Ze hadden kaas gegeten van een specifieke leverancier die problemen bleek te hebben met de bacterie.

1 uur geleden
Nederland deed zondag en maandag mee aan droppings boven Gaza

DEN HAAG (ANP) - Nederland heeft zondag en maandag weer meegedaan aan het droppen van hulpgoederen boven de Gazastrook, meldt de coördinerende organisatie COGAT. Zondag werden 161 pallets met hulpgoederen uit vliegtuigen gegooid en maandag 180.

1 uur geleden
Ook Art Rooijakkers per direct weg bij Nieuws van de Dag

HILVERSUM (ANP) - Ook presentator Art Rooijakkers stopt per direct bij het programma Nieuws van de Dag. Dat heeft Talpa Network maandag bekendgemaakt. Een week geleden stapte de andere vaste presentator, Malou Petter, al op. Zij stelde dat de "inhoudelijke koers" van het programma toch niet bij haar paste.

1 uur geleden
Stemacteur Hein Boele (Elmo uit Sesamstraat) overleden

ALMERE (ANP) - Acteur Hein Boele is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van HP/De Tijd. Boele was vooral bekend als stemacteur. Zo was hij decennialang de stem van de populaire roodharige pop Elmo uit Sesamstraat en verzorgde hij stemmen in talloze Disneyfilms. Boele overleed op 28 juli in zijn woonplaats Almere, na een kort ziekbed.

4 uur geleden
Man aangehouden voor brandstichting in stadskantoor Leiden

LEIDEN (ANP) - De politie heeft maandagochtend een man aangehouden voor brandstichting in het stadskantoor van de gemeente Leiden. Volgens een woordvoerder van de brandweer werd er een "brandbare vloeistof" over beeldschermen en toetsenborden gegooid en aangestoken. Er raakte niemand gewond.

4 uur geleden
Zomers weer op eerste dag SAIL, daarna frisser

HOUTEN (ANP) - Op de eerste dag van SAIL in Amsterdam wordt zomers weer verwacht, maar volgens Weeronline wordt het daarna wat frisser. Vanaf donderdag daalt de temperatuur een paar graden en in combinatie met de noordenwind kan het - zeker aan het water - wat kouder aanvoelen.

5 uur geleden
Chauffeur wordt onwel, raakt busjes die tankstation in rijden

MUIDEN (ANP) - Twee bestelbusjes zijn maandagochtend de kiosk van een tankstation langs de A1 bij Muiden binnengereden nadat ze werden aangetikt door een vrachtwagen. De vrachtwagenchauffeur was vermoedelijk buiten bewustzijn geraakt, meldt de politie. De schade is groot.

6 uur geleden