Belgische voetbalsters na zege op Italië naar kwartfinale EK
MANCHESTER (ANP) - De Belgische voetbalsters hebben de kwartfinales van het Europees kampioenschap bereikt. Ze waren in de afsluitende groepswedstrijd te sterk voor Italië (1-0). Tine De Caigny scoorde na 49 minuten in het Academy Stadium van Manchester.
België eindigde als tweede in poule D, achter Frankrijk. De ploeg van bondscoach Ives Serneels stuit vrijdag in de kwartfinales op Zweden. Frankrijk was na twee poulewedstrijden al zeker van de groepswinst en speelde met veel invalsters gelijk tegen IJsland (1-1). Melvine Malard opende al na 43 seconden de score voor Frankrijk. Dagný Brynjarsdóttir benutte in de 12e minuut van de blessuretijd een strafschop voor IJsland.
Frankrijk is zaterdag de tegenstander van het Nederlands elftal in de kwartfinale. Daarom bekeek bondscoach Mark Parsons van Oranje het duel tussen Frankrijk en IJsland vanaf de tribune in Rotherham.
Meer uit Voetbal
PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
1 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.
4 uur geledenZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.
6 uur geleden