Belgische voetballers bedanken supporters na gestaakt duel
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetballers hebben op sociale media de supporters bedankt die maandagavond aanwezig waren bij het gestaakte duel met Zweden in het Koning Boudewijn Stadion in Brussel. De EK-kwalificatiewedstrijd werd in de rust bij een 1-1-stand gestaakt na de dodelijke schietpartij in de Belgische hoofdstad waarbij twee Zweedse voetbalfans om het leven kwamen.
"We zijn er nog steeds kapot van wat maandag in onze hoofdstad is gebeurd", aldus een verklaring van de Belgium Red Devils op X. "We willen alle fans in het stadion bedanken voor hun begrip en steun in deze moeilijke omstandigheden. Onze gedachten zijn bij de Zweden en we hopen dat iedereen veilig thuiskomt."
De toeschouwers moesten uit veiligheidsoverwegingen urenlang in het stadion blijven zitten. Pas tegen middernacht werden zowel de Belgische als de Zweedse supporters uit het stadion geleid.
Beslissing
De Belgische voetbalbond wacht nog op een beslissing van de Europese voetbalfederatie UEFA over het vervolg van de EK-kwalificatiewedstrijd "De sportieve gevolgen liggen volledig in handen van de UEFA", aldus de KBVB aan persbureau Belga. Het is nog niet duidelijk wanneer de Europese bond een beslissing zal nemen. Dat kan nog dinsdag, maar ook later deze week.
Volgens de regels van UEFA moet de tweede helft nog worden uitgespeeld. Dat kan eventueel achter gesloten deuren. Op heel korte termijn kan dat niet want de nationale ploeg van Zweden is al teruggevlogen. België was voor de wedstrijd tegen Zweden al zeker van directe plaatsing, maar de ploeg kan nog groepswinnaar worden. Zweden is uitgeschakeld voor het EK.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Stéphanie Frappart treedt toe tot de scheidsrechterscommissie van de Europese voetbalbond UEFA. Dat heeft de organisatie donderdag bekendgemaakt. De Française staat hoog aangeschreven binnen de UEFA en werd bekend als de eerste vrouwelijke scheidsrechter in zowel de Champions League als op het WK in het mannenvoetbal.
55 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - De kans lijkt groot dat de wedstrijd tussen het Nederlands elftal en Tunesië vertraging oploopt door het voorspelde noodweer in Kansas City. Meteorologen voorspellen onweer, zware regenval en storm in de kleinste speelstad van het WK en vrezen dat het duel niet op tijd begint of onderbroken wordt. De laatste groepswedstrijd van Oranje begint om 01.00 uur in de nacht van donderdag op vrijdag (Nederlandse tijd).
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Gastland Mexico gaat als groepswinnaar naar de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Javier Aguirre versloeg Tsjechië in het Mexico City Stadium overtuigend met 3-0. Linksback Mateo Chávez van AZ maakte het eerste doelpunt voor 'El Tri'.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Guillermo Ochoa heeft bij zijn zesde deelname aan het wereldkampioenschap voetbal speeltijd gekregen. De 40-jarige Mexicaanse doelman werd woensdag (plaatselijke tijd) in de derde en laatste groepswedstrijd tegen Tsjechië door bondscoach Javier Aguirre in de 78e minuut als invaller in het veld gebracht. Mexico leidde op dat moment met 2-0 en was na twee duels al zeker van een plaats in de knock-outfase. Aguirre kon Ochoa daarom dat bijzondere moment gunnen.
10 uur geledenATLANTA (ANP) - De Marokkaanse internationals moeten geloven dat ze als eerste Afrikaanse land de wereldtitel kunnen winnen. Dat zei bondscoach Mohamed Ouahbi nadat hij zich met zijn elftal voor de zestiende finales had geplaatst. Daarin is mogelijk het Nederlands elftal de tegenstander.
10 uur geledenSEATTLE (ANP) - Gianni Infantino heeft nogmaals herhaald dat er vrijdag in Seattle geen officiële Pride Match op het WK voetbal plaatsvindt. De FIFA-voorzitter wil hiermee de verwarring wegnemen, die volgens de wereldvoetbalfederatie is ontstaan rondom de wedstrijd tussen Egypte en Iran. "Er vindt vrijdag een WK-duel plaats in Seattle en op dezelfde dag worden er door andere organisaties verschillende evenementen gehouden. De twee zijn niet met elkaar verbonden", aldus een woordvoerder van de FIFA tegen het ANP.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Bondscoach Carlo Ancelotti van Brazilië heeft niet echt een voorkeur voor een tegenstander in de zestiende finales van het WK. "Nederland heeft meer ervaring dan Japan, dat de laatste jaren echter ook veel goede resultaten heeft geboekt. Zweden heeft veel potentie", zei de Italiaan na een zege op Schotland in Miami (3-0).
10 uur geleden