Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische voetballer Vanzeir doet boete na racisme

Belgische voetballer Vanzeir doet boete na racisme

NEW YORK (ANP) - De Belgische voetballer Dante Vanzeir, aanvaller bij New York Red Bulls, heeft zich publiekelijk verontschuldigd voor een racistische opmerking die hij maakte in de wedstrijd tegen San José Earthquakes. Ook trainer Gerhard Struber en de club boden hun excuses aan voor het onverkwikkelijke gedrag van de speler.

De wedstrijd in New York lag zeker 15 minuten stil nadat spits Jeremy Ebobisse van de Earthquakes zich beklaagde over de racistische opmerking van Vanzeir. Hij vertelde na het duel dat zijn ploeg pas bereid was door te spelen nadat de oud-speler van Union had volgehouden dat zijn belediging op niemand in het bijzonder was gericht.

De Major League Soccer stelde meteen een onderzoek in en Vanzeir kwam al snel met een boetedoening. "Ik wil mijn oprechte excuses aanbieden aan de spelers van de Earthquake", verklaarde de 24-jarige Belg. "Ik aanvaard de volledige verantwoordelijkheid voor mijn acties. Hoewel het niet mijn bedoeling was om met mijn taalgebruik enige schade of aanstoot te veroorzaken, weet ik dat ik dat wel heb gedaan en dat spijt me ten zeerste."

Vanzeir kan nog op een straf rekenen van de MLS of van zijn club. Die zal hij accepteren, zei de voetballer. Coach Struber zei in een verklaring van de club dat hij het betreurde Vanzeir niet onmiddellijk van het veld te hebben gehaald na het incident.

Meer uit Voetbal

AC Milan verliest bij Lazio en verzuimt in te lopen op Inter

ROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.

6 uur geleden
Malen scoort opnieuw voor AS Roma maar verliest van Como

COMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.

8 uur geleden
Liverpool verspeelt in slotfase zege tegen Tottenham Hotspur

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.

9 uur geleden
Go Ahead Eagles vergroot met zes doelpunten problemen bij NAC

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.

10 uur geleden
Raphinha scoort drie keer voor FC Barcelona tegen Sevilla

BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).

10 uur geleden
ManUnited steviger op derde plaats na zege op Aston Villa

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.

12 uur geleden
Spits Parrott ook belangrijk voor AZ tegen Heracles Almelo

ALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.

12 uur geleden