Belgische voetballer Vanzeir doet boete na racisme
NEW YORK (ANP) - De Belgische voetballer Dante Vanzeir, aanvaller bij New York Red Bulls, heeft zich publiekelijk verontschuldigd voor een racistische opmerking die hij maakte in de wedstrijd tegen San José Earthquakes. Ook trainer Gerhard Struber en de club boden hun excuses aan voor het onverkwikkelijke gedrag van de speler.
De wedstrijd in New York lag zeker 15 minuten stil nadat spits Jeremy Ebobisse van de Earthquakes zich beklaagde over de racistische opmerking van Vanzeir. Hij vertelde na het duel dat zijn ploeg pas bereid was door te spelen nadat de oud-speler van Union had volgehouden dat zijn belediging op niemand in het bijzonder was gericht.
De Major League Soccer stelde meteen een onderzoek in en Vanzeir kwam al snel met een boetedoening. "Ik wil mijn oprechte excuses aanbieden aan de spelers van de Earthquake", verklaarde de 24-jarige Belg. "Ik aanvaard de volledige verantwoordelijkheid voor mijn acties. Hoewel het niet mijn bedoeling was om met mijn taalgebruik enige schade of aanstoot te veroorzaken, weet ik dat ik dat wel heb gedaan en dat spijt me ten zeerste."
Vanzeir kan nog op een straf rekenen van de MLS of van zijn club. Die zal hij accepteren, zei de voetballer. Coach Struber zei in een verklaring van de club dat hij het betreurde Vanzeir niet onmiddellijk van het veld te hebben gehaald na het incident.
Meer uit Voetbal
CARDIFF (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil strengere regels voor voetballers die hun mond bedekken als ze praten. "Als een speler zijn mond bedekt en iets zegt, en dat heeft een racistisch gevolg, dan moet hij van het veld worden gestuurd", zei Infantino zondag tegen Sky News bij een vergadering van de IFAB, het orgaan dat de regels in het voetbal opstelt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft afstand van de onderste plaatsen van de Eredivisie genomen. De club won de uitwedstrijd tegen Excelsior (0-1) en klom naar de twaalfde plaats van de ranglijst.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
15 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
17 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
18 uur geleden