Belgische voetballer Vanzeir doet boete na racisme
NEW YORK (ANP) - De Belgische voetballer Dante Vanzeir, aanvaller bij New York Red Bulls, heeft zich publiekelijk verontschuldigd voor een racistische opmerking die hij maakte in de wedstrijd tegen San José Earthquakes. Ook trainer Gerhard Struber en de club boden hun excuses aan voor het onverkwikkelijke gedrag van de speler.
De wedstrijd in New York lag zeker 15 minuten stil nadat spits Jeremy Ebobisse van de Earthquakes zich beklaagde over de racistische opmerking van Vanzeir. Hij vertelde na het duel dat zijn ploeg pas bereid was door te spelen nadat de oud-speler van Union had volgehouden dat zijn belediging op niemand in het bijzonder was gericht.
De Major League Soccer stelde meteen een onderzoek in en Vanzeir kwam al snel met een boetedoening. "Ik wil mijn oprechte excuses aanbieden aan de spelers van de Earthquake", verklaarde de 24-jarige Belg. "Ik aanvaard de volledige verantwoordelijkheid voor mijn acties. Hoewel het niet mijn bedoeling was om met mijn taalgebruik enige schade of aanstoot te veroorzaken, weet ik dat ik dat wel heb gedaan en dat spijt me ten zeerste."
Vanzeir kan nog op een straf rekenen van de MLS of van zijn club. Die zal hij accepteren, zei de voetballer. Coach Struber zei in een verklaring van de club dat hij het betreurde Vanzeir niet onmiddellijk van het veld te hebben gehaald na het incident.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
1 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
2 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
2 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
2 uur geleden