Belgische voetballer op non-actief gezet in VS vanwege racisme
NEW YORK (ANP) - De Belgische voetballer Dante Vanzeir traint en speelt voorlopig niet bij de Amerikaanse club New York Red Bulls. De 24-jarige aanvaller, die pas twee maanden in de Verenigde Staten voetbalt, neemt "tot nader order" afstand van de club vanwege een racisme-rel. Het komt erop neer dat hij op non-actief is gezet.
Vanzeir zou afgelopen zaterdag in de wedstrijd tegen San José Earthquakes een racistische opmerking hebben gemaakt naar tegenstander Jeremy Ebobisse. Vanwege de commotie die op het veld ontstond, lag de wedstrijd zo'n 20 minuten stil. Vanzeir, die tot voor kort in de Belgische competitie speelde bij Union, bood maandag in een verklaring publiekelijk excuses aan.
"Ik aanvaard de volledige verantwoordelijkheid voor mijn acties", aldus de Belg, die één keer voor de 'Rode Duivels' speelde. "Hoewel het niet mijn bedoeling was om met mijn taalgebruik enige schade of aanstoot te veroorzaken, weet ik dat ik dat wel heb gedaan en dat spijt me ten zeerste."
Vanzeir sprak dinsdag zijn ploeggenoten van New York Red Bulls toe. "Om verdere afleiding te voorkomen, komt hij tot nader order niet meer op de club", staat in een korte verklaring van de ploeg uit New York.
Het voorval lijkt op de situatie met Ron Jans in 2020. De huidige trainer van FC Twente stapte toen onder grote druk op bij de Amerikaanse club FC Cincinnati na een rel rond vermeend racisme. De trainer zong in de kleedkamer een liedje mee waarin het woord 'nigger' werd gebruikt. Dat werd hem zo zwaar aangerekend, dat Jans onder grote druk besloot te vertrekken.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.
4 uur geledenCREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.
6 uur geleden