Belgische voetballer op non-actief gezet in VS vanwege racisme
NEW YORK (ANP) - De Belgische voetballer Dante Vanzeir traint en speelt voorlopig niet bij de Amerikaanse club New York Red Bulls. De 24-jarige aanvaller, die pas twee maanden in de Verenigde Staten voetbalt, neemt "tot nader order" afstand van de club vanwege een racisme-rel. Het komt erop neer dat hij op non-actief is gezet.
Vanzeir zou afgelopen zaterdag in de wedstrijd tegen San José Earthquakes een racistische opmerking hebben gemaakt naar tegenstander Jeremy Ebobisse. Vanwege de commotie die op het veld ontstond, lag de wedstrijd zo'n 20 minuten stil. Vanzeir, die tot voor kort in de Belgische competitie speelde bij Union, bood maandag in een verklaring publiekelijk excuses aan.
"Ik aanvaard de volledige verantwoordelijkheid voor mijn acties", aldus de Belg, die één keer voor de 'Rode Duivels' speelde. "Hoewel het niet mijn bedoeling was om met mijn taalgebruik enige schade of aanstoot te veroorzaken, weet ik dat ik dat wel heb gedaan en dat spijt me ten zeerste."
Vanzeir sprak dinsdag zijn ploeggenoten van New York Red Bulls toe. "Om verdere afleiding te voorkomen, komt hij tot nader order niet meer op de club", staat in een korte verklaring van de ploeg uit New York.
Het voorval lijkt op de situatie met Ron Jans in 2020. De huidige trainer van FC Twente stapte toen onder grote druk op bij de Amerikaanse club FC Cincinnati na een rel rond vermeend racisme. De trainer zong in de kleedkamer een liedje mee waarin het woord 'nigger' werd gebruikt. Dat werd hem zo zwaar aangerekend, dat Jans onder grote druk besloot te vertrekken.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
5 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
22 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
1 dag geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
1 dag geleden