Belgische voetballer op non-actief gezet in VS vanwege racisme
NEW YORK (ANP) - De Belgische voetballer Dante Vanzeir traint en speelt voorlopig niet bij de Amerikaanse club New York Red Bulls. De 24-jarige aanvaller, die pas twee maanden in de Verenigde Staten voetbalt, neemt "tot nader order" afstand van de club vanwege een racisme-rel. Het komt erop neer dat hij op non-actief is gezet.
Vanzeir zou afgelopen zaterdag in de wedstrijd tegen San José Earthquakes een racistische opmerking hebben gemaakt naar tegenstander Jeremy Ebobisse. Vanwege de commotie die op het veld ontstond, lag de wedstrijd zo'n 20 minuten stil. Vanzeir, die tot voor kort in de Belgische competitie speelde bij Union, bood maandag in een verklaring publiekelijk excuses aan.
"Ik aanvaard de volledige verantwoordelijkheid voor mijn acties", aldus de Belg, die één keer voor de 'Rode Duivels' speelde. "Hoewel het niet mijn bedoeling was om met mijn taalgebruik enige schade of aanstoot te veroorzaken, weet ik dat ik dat wel heb gedaan en dat spijt me ten zeerste."
Vanzeir sprak dinsdag zijn ploeggenoten van New York Red Bulls toe. "Om verdere afleiding te voorkomen, komt hij tot nader order niet meer op de club", staat in een korte verklaring van de ploeg uit New York.
Het voorval lijkt op de situatie met Ron Jans in 2020. De huidige trainer van FC Twente stapte toen onder grote druk op bij de Amerikaanse club FC Cincinnati na een rel rond vermeend racisme. De trainer zong in de kleedkamer een liedje mee waarin het woord 'nigger' werd gebruikt. Dat werd hem zo zwaar aangerekend, dat Jans onder grote druk besloot te vertrekken.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat weer wat steviger aan de leiding in de Franse competitie. De topclub van coach Luis Enrique won in Parijs met 3-1 van Toulouse.
3 uur geledenDEN HAAG/VENLO (ANP) - ADO Den Haag heeft afstand genomen van SC Cambuur op de ranglijst van de eerste divisie. De koploper uit Den Haag won in eigen huis met 4-2 van Jong Ajax. Cambuur ging met 3-0 onderuit bij VVV-Venlo.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Tjaronn Chery stopt als international van Suriname. De middenvelder van NEC maakte dat vrijdag bekend op Instagram. Suriname verloor vorige week met Chery als aanvoerder in de play-offs van Bolivia en kwalificeerde zich niet voor het WK voetbal dit jaar in de Verenigde Staten, Mexico en Canada.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
10 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
10 uur geleden