Belgische voetbalinternational half jaar aan de kant
LUIK (ANP) - Enkele weken na zijn debuut in het Belgische voetbalelftal heeft Zinho Vanheusden een zware knieblessure opgelopen. De 21-jarige aanvoerder van Standard Luik verdraaide zondag zijn rechterknie tijdens het duel met KV Oostende. Onderzoek wees uit dat Vanheusden zijn voorste kruisband heeft gescheurd.
De talentvolle Belg moet een operatie ondergaan en staat zo'n zes maanden aan de kant. De kans is klein dat hij op tijd fit is voor het EK van volgend jaar. Vanheusden debuteerde vorige maand als basisspeler bij de 'Rode Duivels' in de oefeninterland tegen Ivoorkust.
Vanheusden blesseerde zich bij een duel in het strafschopgebied met Makhtar Gueye, de spits van Oostende. Gueye scoorde terwijl Vanheusden gillend van de pijn op de grond lag, maar dat doelpunt werd afgekeurd. Standard Luik, dat op de derde plaats staat in de Belgische competitie, won het duel met 1-0.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft het kalenderjaar afgesloten met een moeizame overwinning bij FC Volendam. De ploeg van trainer Maurice Steijn was in het Noord-Hollandse vissersdorp de enige die aanspraak maakte op de punten, maar scoorde alleen via een benutte strafschop van de Noor Tobias Lauritsen tien minuten voor tijd: 0-1.
2 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna sluit de eerste helft van het seizoen na een spectaculaire thuisoverwinning af als nummer 11 van de Eredivisie. Het elftal van coach Danny Buijs won zondag tijdens de zeventiende speelronde met 4-3 van AZ.
2 uur geledenVILLARREAL (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft ook het uitduel met nummer 4 Villarreal in winst omgezet: 0-2. Zo zegevierden de Catalanen voor de achtste keer op rij in de competitie. De voorsprong op Real Madrid is bij het ingaan van de korte winterstop 4 punten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het was vooral aan Timon Wellenreuther te danken dat Feyenoord een punt overhield aan het thuisduel met FC Twente (1-1). De Duitse doelman hield zijn ploeg met tien reddingen op de been en voorkwam de negende nederlaag in twaalf duels.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin Pröpper baalt van het gelijkspel (1-1) van FC Twente in het uitduel met Feyenoord. "Het komt niet vaak voor dat je teleurgesteld bent als je met een punt De Kuip verlaat", zei de aanvoerder. "Maar nu voelt het wel zo."
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na drie nederlagen op rij naar een gelijkspel tegen FC Twente geknokt (1-1). De ploeg van trainer Robin van Persie speelde een groot deel van de wedstrijd slechter dan de bezoekers uit Enschede. Een tweede gele kaart voor Luciano Valente, vlak na de gelijkmaker, verhinderde een slotoffensief.
4 uur geleden