Belgische voetbalfans ook kritisch op BeNeLiga
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Niet alleen de Nederlandse voetbalfans zijn kritisch op de mogelijke komst van de BeNeLiga, ook in België zien de supporters er weinig in. Uit onderzoek van accountantskantoor Deloitte kwam naar voren dat het gehele Belgische en Nederlandse profvoetbal zowel sportief als financieel baat kan hebben bij een gezamenlijke competitie. Elf clubs, zes uit Nederland en vijf uit België, gaan de komende maanden daarom een concreet voorstel uitwerken.
"Die plannen duiken steeds meer op, maar ik word er niet wijzer van", zegt voorzitter Eddy Janssis van Belgian Supporters, het overkoepelende orgaan van voetbalfans in België. "Wat er exact in de studies van Deloitte staat, weten we niet. Veel vragen, weinig antwoorden."
Volgens Janssis zitten de Belgische voetbalfans niet te wachten op een BeNeLiga. "Ik begrijp dat Anderlecht - Ajax een boeiender affiche is dan pakweg Anderlecht - Kortrijk, maar is er in die studie ook rekening gehouden met de reistijden en de hoge veiligheidsmaatregelen in Nederland?" De Belgen willen de krachten bundelen met het Supporterscollectief Nederland, dat zich ook kritisch uitliet over een BeNeLiga.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Dick Advocaat gaat Feyenoord-trainer Robin van Persie tot het einde van het seizoen adviseren. Zijn rol is op de achtergrond en de 78-jarige oud-trainer van de club zal niet in de dug-out plaatsnemen, meldt de nummer 2 van de Eredivisie.
44 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal legt zich niet neer bij de ontnomen Afrika Cup-titel. De voetbalbond van het land vecht het besluit van de Afrikaanse voetbalbond "zo snel mogelijk" aan bij sporttribunaal CAS. "Dit is een onrechtvaardige, ongekende en onaanvaardbare beslissing, die het Afrikaanse voetbal in diskrediet brengt", staat in een verklaring.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.
11 uur geledenCAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.
11 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.
11 uur geleden