Belgische voetbalfans ook kritisch op BeNeLiga
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Niet alleen de Nederlandse voetbalfans zijn kritisch op de mogelijke komst van de BeNeLiga, ook in België zien de supporters er weinig in. Uit onderzoek van accountantskantoor Deloitte kwam naar voren dat het gehele Belgische en Nederlandse profvoetbal zowel sportief als financieel baat kan hebben bij een gezamenlijke competitie. Elf clubs, zes uit Nederland en vijf uit België, gaan de komende maanden daarom een concreet voorstel uitwerken.
"Die plannen duiken steeds meer op, maar ik word er niet wijzer van", zegt voorzitter Eddy Janssis van Belgian Supporters, het overkoepelende orgaan van voetbalfans in België. "Wat er exact in de studies van Deloitte staat, weten we niet. Veel vragen, weinig antwoorden."
Volgens Janssis zitten de Belgische voetbalfans niet te wachten op een BeNeLiga. "Ik begrijp dat Anderlecht - Ajax een boeiender affiche is dan pakweg Anderlecht - Kortrijk, maar is er in die studie ook rekening gehouden met de reistijden en de hoge veiligheidsmaatregelen in Nederland?" De Belgen willen de krachten bundelen met het Supporterscollectief Nederland, dat zich ook kritisch uitliet over een BeNeLiga.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de tweede keer op rij een ruime zege behaald. Zes dagen na de zege van 3-0 bij Sassuolo versloeg het elftal van coach Luciano Spalletti Cremonese met 5-0.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is in de FA Cup doorgedrongen tot de vierde ronde. Het elftal van trainer Arne Slot won in eigen stadion met 4-1 van Barnsley, dat in Engeland uitkomt op het derde niveau.
18 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman heeft op zijn verjaardag bijgetekend tot 2030 bij Newcastle United. De 26-jarige Nederlandse verdediger speelt sinds 2022 voor de Engelse voetbalclub, nadat hij voor 37 miljoen euro was overgekomen van het Franse Lille. Zijn vorige contract liep tot 2027.
20 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich versterkt met João Cancelo. De koploper uit de Spaanse voetbalcompetitie neemt de 31-jarige Portugese vleugelverdediger op huurbasis over van de Saudische club Al-Hilal. Cancelo wordt dinsdag gepresenteerd, meldt FC Barcelona.
21 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Xabi Alonso is niet langer trainer van Real Madrid. De Spaanse topclub meldt dat de voormalige middenvelder de club "in onderling overleg" verlaat.
22 uur geleden