
Belgische voetbalcompetitie test met ingekorte play-offs
BRUSSEL (ANP) - In principe is de inkorting van de play-offs in de Belgische voetbalcompetitie als gevolg van de coronacrisis eenmalig. Maar als het bevalt, gaan de clubs er mogelijk ook na volgend seizoen mee door.
"We zullen de interesse, relevantie en het rendement in de media aan het einde van het seizoen evalueren", zei directeur Pierre François van de Pro League. "De bedoeling is dat we terugkeren naar het bekende systeem. Maar als een grote meerderheid vindt dat het systeem anno 2020-2021 beter is, kan een wijziging aangevraagd worden. Het is niet onmogelijk dat we ermee voort gaan."
De play-offs worden ingekort omdat het seizoen 2020-2021 later begint en op tijd afgelopen moet zijn vanwege het EK van volgende zomer. De Pro League wil ook marge inbouwen, voor het geval de competitie vanwege het coronavirus weer moet worden stilgelegd.
Geen competitieuitbreiding
De clubs besloten vrijdag, na wekenlang wikken en wegen, dan toch om dit seizoen te beëindigen. Club Brugge werd uitgeroepen tot kampioen, Waasland-Beveren degradeert en het plan om de competitie uit te breiden van zestien naar achttien clubs kreeg geen meerderheid.
Het is de bedoeling om het volgende seizoen op 7 augustus te laten beginnen, twee weken later dan aanvankelijk op het programma stond. De top 4 in plaats van de top 6 na dertig wedstrijden gaat in de play-offs om het kampioenschap strijden, de nummers 5 tot en met 8 om Europees voetbal. Voor de clubs daaronder zijn geen play-offs meer.
"Met dit nieuwe systeem houden we rekening met de realiteit van het coronavirus, dat ons volgend seizoen misschien opnieuw kan treffen", zegt voorzitter Peter Croonen van de Pro League.
Meer uit Voetbal
HELSINKI (ANP) - Oliver Antman kijkt uit naar de thuiswedstrijd van Finland tegen het Nederlands elftal in de WK-kwalificatie. "Aan de ene kant is het een duel zoals veel andere wedstrijden", blikte de aanvaller van Go Ahead Eagles op een persconferentie vooruit op het duel van zaterdag in Helsinki. "Maar ik speel ook in Nederland. Dat maakt het wel een beetje speciaal, al ken ik geen enkele speler van de tegenstander persoonlijk."
46 minuten geledenKEULEN (ANP) - Het gepromoveerde 1. FC Köln heeft Lukas Kwasniok aangesteld als trainer. De 43-jarige in Polen geboren Duitser tekende een contract tot de zomer van 2028 in Keulen.
3 uur geledenNYON (ANP) - De Nederlandse scheidsrechters Serdar Gözübüyük en Dennis Higler spelen een rol bij de finale van de Nations League tussen Portugal en Spanje. De UEFA stelde Gözübüyük aan als vierde official, Higler is zondag assistent-VAR.
4 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/RTR) - Carlo Ancelotti heeft zijn debuut als bondscoach van Brazilië niet kunnen vieren met een overwinning. De Italiaanse trainer, die onlangs vertrok bij Real Madrid, zag zijn ploeg niet verder komen dan een doelpuntloos gelijkspel in de WK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Ecuador: 0-0.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft Paul Gladon teruggehaald naar Limburg. De 33-jarige aanvaller, die twee jaar geleden Fortuna verruilde voor het Armeense Noah FC, tekende een contract voor één seizoen met een optie voor nog een jaar.
4 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Spanje staat zondag in de finale van de Nations League. Bij de laatste vier werd Frankrijk in een doelpuntrijke wedstrijd met 5-4 verslagen. In de eindstrijd in München wacht een duel met Portugal, dat woensdag met 2-1 te sterk was voor gastland Duitsland.
16 uur geledenRIFFA (ANP) - Door de 0-2-nederlaag van Bahrein in het thuisduel met Saudi-Arabië is Indonesië zeker van plaatsing voor de vierde ronde van de Aziatische WK-kwalificatiereeks. De ploeg van bondscoach Patrick Kluivert won eerder op de dag met 1-0 van China en eindigt in groep C als nummer 3 of 4.
19 uur geleden