Belgische voetbalclubs stemmen over einde seizoen
BRUSSEL (ANP) - De in de Pro League verzamelde voetbalclubs uit de twee hoogste klassen van het Belgische betaalde voetbal stemmen vrijdag over het beëindigen van de competitie. De stemming lijkt een formaliteit, omdat de regering vorige week al voetballen voor 31 juli uitsloot.
Vooral interessant is hoe de clubs de gevolgen zien van het voortijdige einde vanwege de coronacrisis. Bijvoorbeeld of Club Brugge de titel krijgt toebedeeld, hoe de Europese tickets worden verdeeld en of er sprake zal zijn van promotie en degradatie.
De algemene vergadering is om 16.00 uur via een videoverbinding. De leiding van de Pro League sprak zich begin april al uit voor een beëindiging van de competities, maar een stemming waarin de clubs het voorstel kunnen bekrachtigen werd tot vier keer toe uitgesteld.
Omdat de Europese voetbalbond UEFA voor 3 augustus duidelijkheid wil van de landen over de verdeling van de Europese tickets, zou in het weekend van 1 en 2 augustus bijvoorbeeld nog de Belgische bekerfinale kunnen worden gespeeld. Ook daarover gaan de clubs zich buigen.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
9 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
11 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
16 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
18 uur geleden