Belgische voetbalclubs stemmen over einde seizoen
BRUSSEL (ANP) - De in de Pro League verzamelde voetbalclubs uit de twee hoogste klassen van het Belgische betaalde voetbal stemmen vrijdag over het beëindigen van de competitie. De stemming lijkt een formaliteit, omdat de regering vorige week al voetballen voor 31 juli uitsloot.
Vooral interessant is hoe de clubs de gevolgen zien van het voortijdige einde vanwege de coronacrisis. Bijvoorbeeld of Club Brugge de titel krijgt toebedeeld, hoe de Europese tickets worden verdeeld en of er sprake zal zijn van promotie en degradatie.
De algemene vergadering is om 16.00 uur via een videoverbinding. De leiding van de Pro League sprak zich begin april al uit voor een beëindiging van de competities, maar een stemming waarin de clubs het voorstel kunnen bekrachtigen werd tot vier keer toe uitgesteld.
Omdat de Europese voetbalbond UEFA voor 3 augustus duidelijkheid wil van de landen over de verdeling van de Europese tickets, zou in het weekend van 1 en 2 augustus bijvoorbeeld nog de Belgische bekerfinale kunnen worden gespeeld. Ook daarover gaan de clubs zich buigen.
Meer uit Voetbal
LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.
23 minuten geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman heeft niet overwogen om Wout Weghorst buiten zijn selectie te laten. De spits heeft een teleurstellend seizoen bij Ajax achter de rug, maar de bondscoach ziet in hem nog altijd een meerwaarde als Oranje op het WK een achterstand moet wegwerken.
27 minuten geledenZEIST (ANP) - Ronald Koeman weet niet of hij op het WK direct met Memphis Depay in de basis moet beginnen. De spits maakte zondag na twee maanden afwezigheid zijn rentree bij Corinthians en de bondscoach wil niet te veel risico met hem nemen.
55 minuten geledenZEIST (ANP) - Marten de Roon is in de ogen van Ronald Koeman de beste vervanger voor Jerdy Schouten in de WK-selectie van Oranje. De PSV'er liep begin april een zware blessure op en staat maanden aan de kant.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Ian Maatsen en Lutsharel Geertruida mogen nog een klein beetje hopen op deelname aan het wereldkampioenschap voetbal met Oranje. De verdedigers staan op een reservelijst, zei bondscoach Ronald Koeman woensdag op een persconferentie.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De selectie van het Nederlands elftal voor het komende WK is op dertien plaatsen gewijzigd ten opzichte van het EK van 2024 in Duitsland. Dat is precies de helft van de groep.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman neemt Jeremie Frimpong niet mee naar het WK. De speler van Liverpool ontbreekt in de woensdag vrijgegeven selectie van 26 spelers. Frimpong heeft een wisselvallig seizoen achter de rug en had geregeld te maken met blessures.
2 uur geleden