Belgische voetbalbond stelt onderzoek in naar gezang van Lang
BRUSSEL (ANP) - De Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB) bekijkt of kampioen Club Brugge en speler Noa Lang bestraft kunnen worden naar aanleiding van incidenten na afloop van de kampioenswedstrijd bij Anderlecht donderdagavond. Na de wedstrijd (3-3) zong de jonge Nederlandse aanvaller met supporters "Liever dood dan Sporting-Jood", om de tegenstander min of meer te kleineren. Inmiddels hebben zowel de overkoepelende Pro League als politici dit gedrag veroordeeld.
Ook de Belgische voetbalbond betreurt de incidenten. "Wij veroordelen alle vormen van discriminatie en racisme", aldus de KBVB. De tuchtcommissie gaat bekijken of de reglementen erin voorzien dat hiervoor een straf volgt.
Ook het feestje tussen supporters en spelers wordt beoordeeld door de disciplinaire instanties. Bij aankomst op het oefencomplex in Brugge sprongen spelers en technische staf in de armen van de fans. De KBVB betreurt ook dat de coronamaatregelen niet "te allen tijde" werden gerespecteerd.
Club Brugge nam het eerder op voor Lang. "Er was geen enkele antisemitische ondertoon", verzekert de landskampioen. Lang zou niemand hebben willen kwetsen en "het spijt ons als dit wel is gebeurd".
Club wijst erop dat Lang afkomstig is van Ajax, dat "de geuzennaam Joden met trots" zou dragen. Zelf worden Bruggelingen uitgemaakt voor 'boeren', brengt de club in herinnering, en Anderlecht-supporters nu eenmaal voor 'Joden'. "Het zijn allemaal geuzennamen die vaak ook door supporters van de ploeg zelf aangenomen worden."
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
12 minuten geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
12 minuten geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
13 minuten geledenVILA-REAL (ANP) - De Spaanse voetbalclub Villarreal heeft Iñigo Pérez vastgelegd. De 38-jarige trainer komt over van Rayo Vallecano en heeft een contract voor drie seizoenen getekend bij de nummer 3 van La Liga.
41 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay ziet de hitte op het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet als groot probleem. "Op het WK van 2014 in Brazilië hebben we laten zien dat we het goed vol kunnen houden", sprak de 32-jarige aanvaller van het Nederlands elftal maandag in Zeist.
42 minuten geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft bondscoach Ronald Koeman bij de start van de voorbereiding op het wereldkampioenschap gerustgesteld. "Ik ben fit", vertelde de 32-jarige aanvaller van Corinthians maandag aan de verzamelde media in Zeist.
59 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Alireza Jahanbakhsh gaat met Iran naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 32-jarige oud-speler van onder meer Feyenoord en sc Heerenveen maakt deel uit van de definitieve selectie van bondscoach Amir Ghalenoei.
2 uur geleden