Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische voetbalbond stelt onderzoek in naar gezang van Lang

Belgische voetbalbond stelt onderzoek in naar gezang van Lang

BRUSSEL (ANP) - De Koninklijke Belgische Voetbalbond (KBVB) bekijkt of kampioen Club Brugge en speler Noa Lang bestraft kunnen worden naar aanleiding van incidenten na afloop van de kampioenswedstrijd bij Anderlecht donderdagavond. Na de wedstrijd (3-3) zong de jonge Nederlandse aanvaller met supporters "Liever dood dan Sporting-Jood", om de tegenstander min of meer te kleineren. Inmiddels hebben zowel de overkoepelende Pro League als politici dit gedrag veroordeeld.

Ook de Belgische voetbalbond betreurt de incidenten. "Wij veroordelen alle vormen van discriminatie en racisme", aldus de KBVB. De tuchtcommissie gaat bekijken of de reglementen erin voorzien dat hiervoor een straf volgt.

Ook het feestje tussen supporters en spelers wordt beoordeeld door de disciplinaire instanties. Bij aankomst op het oefencomplex in Brugge sprongen spelers en technische staf in de armen van de fans. De KBVB betreurt ook dat de coronamaatregelen niet "te allen tijde" werden gerespecteerd.

Club Brugge nam het eerder op voor Lang. "Er was geen enkele antisemitische ondertoon", verzekert de landskampioen. Lang zou niemand hebben willen kwetsen en "het spijt ons als dit wel is gebeurd".

Club wijst erop dat Lang afkomstig is van Ajax, dat "de geuzennaam Joden met trots" zou dragen. Zelf worden Bruggelingen uitgemaakt voor 'boeren', brengt de club in herinnering, en Anderlecht-supporters nu eenmaal voor 'Joden'. "Het zijn allemaal geuzennamen die vaak ook door supporters van de ploeg zelf aangenomen worden."

Meer uit Voetbal

De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

4 uur geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

9 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

14 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

1 dag geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

1 dag geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

1 dag geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

1 dag geleden