Belgische voetbalbond schrikt niet van dreigement UEFA
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB schrikt niet van de dreigende boodschap van de UEFA. De Europese federatie stuurde donderdagavond een mail aan alle bonden, competities en clubs in Europa, met de boodschap dat landen die hun nationale competitie nu al beëindigen mogelijk komend seizoen minder clubs mogen afvaardigen voor de Europese toernooien.
De KBVB voerde vrijdagochtend samen met de raad van bestuur van de Pro League, waarin de profclubs uit de hoogste divisies zijn vertegenwoordigd, via een conferencecall overleg met de UEFA. Het gesprek ging over de aanbeveling van de Pro League om het seizoen in België per direct te beëindigen. Ook in Nederland pleiten steeds meer clubs ervoor om de eredivisie niet meer te hervatten.
De Belgische voetbalbestuurders zeggen dat ze zich niet laten dwingen om hun competitie uit te spelen. Ze hebben in het overleg met de UEFA aangegeven welke argumenten ze hebben om de competitie nu te beëindigen en geen gebruik te maken van de mogelijkheid om deze na 30 juni nog uit te spelen.
Niet akkoord
"Ze gaven ook aan dat ze niet akkoord zouden gaan met een aanpak die liga's dwingt om hun competities voort te zetten in de huidige algemene gezondheidscrisis, op straffe van uitsluiting uit de Europese clubcompetities van het volgende seizoen", staat in een verklaring. "De KBVB en de Pro League zijn grote voorstanders van de solidariteit binnen het Europese voetbal. Net vanuit deze solidariteit pleitten onze vertegenwoordigers voor een beleid dat het mogelijk maakt om deze situatie aan te pakken met respect voor de specifieke context van elke liga."
De Belgen praten volgende week verder met de UEFA. De Nederlandse bond KNVB heeft nog geen contact gehad met de UEFA over de dreigende mail. De bond heeft dinsdag weer overleg met de clubs en alle andere betrokken partijen.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
10 uur geleden