Belgische voetbalbond schrikt niet van dreigement UEFA
BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB schrikt niet van de dreigende boodschap van de UEFA. De Europese federatie stuurde donderdagavond een mail aan alle bonden, competities en clubs in Europa, met de boodschap dat landen die hun nationale competitie nu al beëindigen mogelijk komend seizoen minder clubs mogen afvaardigen voor de Europese toernooien.
De KBVB voerde vrijdagochtend samen met de raad van bestuur van de Pro League, waarin de profclubs uit de hoogste divisies zijn vertegenwoordigd, via een conferencecall overleg met de UEFA. Het gesprek ging over de aanbeveling van de Pro League om het seizoen in België per direct te beëindigen. Ook in Nederland pleiten steeds meer clubs ervoor om de eredivisie niet meer te hervatten.
De Belgische voetbalbestuurders zeggen dat ze zich niet laten dwingen om hun competitie uit te spelen. Ze hebben in het overleg met de UEFA aangegeven welke argumenten ze hebben om de competitie nu te beëindigen en geen gebruik te maken van de mogelijkheid om deze na 30 juni nog uit te spelen.
Niet akkoord
"Ze gaven ook aan dat ze niet akkoord zouden gaan met een aanpak die liga's dwingt om hun competities voort te zetten in de huidige algemene gezondheidscrisis, op straffe van uitsluiting uit de Europese clubcompetities van het volgende seizoen", staat in een verklaring. "De KBVB en de Pro League zijn grote voorstanders van de solidariteit binnen het Europese voetbal. Net vanuit deze solidariteit pleitten onze vertegenwoordigers voor een beleid dat het mogelijk maakt om deze situatie aan te pakken met respect voor de specifieke context van elke liga."
De Belgen praten volgende week verder met de UEFA. De Nederlandse bond KNVB heeft nog geen contact gehad met de UEFA over de dreigende mail. De bond heeft dinsdag weer overleg met de clubs en alle andere betrokken partijen.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Alexander Isak is aan een enkel geopereerd. Tijdens de ingreep bleek dat de spits van Liverpool zaterdag in de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur ook een breuk in zijn kuitbeen had opgelopen. Liverpool kan nog niet zeggen hoelang hij uit de roulatie is.
11 uur geledenRIYAD (ANP) - Dankzij David Neres heeft Napoli de Italiaanse Supercup veroverd. De oud-aanvaller van Ajax maakte beide doelpunten in de finale tegen Bologna (2-0) die werd gespeeld in Riyad, de hoofdstad van Saudi-Arabië.
11 uur geledenBRUGGE (ANP) - Nicky Hayen is de nieuwe trainer van KRC Genk. Hij is de opvolger van Thorsten Fink, die vorige week werd ontslagen.
14 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Neymar is succesvol aan zijn linkerknie geopereerd. Dat heeft zijn club Santos bekendgemaakt.
14 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De Japanse middenvelder Takumi Minamino heeft tijdens de bekerwedstrijd van afgelopen zondag bij zijn club AS Monaco een gescheurde kruisband opgelopen. Dat meldt de Monegaskische club die uitkomt in de Franse competitie op X. Het is onduidelijk welke gevolgen de blessure heeft voor zijn deelname aan het WK voetbal van komende zomer.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Jaden Slory maakt het seizoen af bij Go Ahead Eagles. De club uit Deventer huurt de 20-jarige vleugelspeler van Feyenoord. Hij stond in de belangstelling van meerdere clubs. Slory koos voor Go Ahead Eagles omdat hij goede herinneringen bewaart aan trainer Melvin Boel, die hij tijdens zijn periode bij FC Dordrecht leerde kennen.
18 uur geledenSITTARD/GELEEN (ANP) - Fortuna Sittard heeft de samenwerking met hoofdsponsor syNeo per direct beëindigd. Het Duitse cosmeticabedrijf wilde niet langer voldoen aan de contractuele verplichtingen, meldt de Limburgse club uit de Eredivisie op zijn website. Volgens regionale omroep L1 zou het bedrijf jaarlijks 600.000 euro inbrengen en betrof het een contract van vijf seizoenen.
19 uur geleden