Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische viroloog: wie thuisblijft kan levens redden

Belgische viroloog: wie thuisblijft kan levens redden

BRUSSEL (ANP) - De Belgische viroloog Steven Van Gucht roept de inwoners van België op in verband met het coronavirus thuis te blijven. "Het was de slogan van de Spaanse griep honderd jaar geleden en ik zeg het nu. Wie thuisblijft kan levens redden", zei hij op een persconferentie van de gezondheidsautoriteiten. In België zijn de coronaregels vrijdag per direct aangescherpt, maar er is geen volledige lockdown ingesteld.

De bestrijding van het coronavirus is een gedeelde verantwoordelijkheid van jong en oud, aldus Van Gucht. Hij vreest dat de komende week het aantal nieuwe besmettingen per dag in België zal stijgen tot 20.000. Maandag werden al 13.000 nieuwe gevallen gemeld. Het daggemiddelde vorige week was 10.454, wat een stijging van 69 procent is ten opzichte van de week ervoor. "Dat betekent dat ruim een op de honderd Belgen besmettelijk is." De meeste nieuwe besmettingen zijn bij de twintig- tot dertigjarigen, maar de gemiddelde leeftijd van besmette personen blijft stijgen.

Er liggen nu 3649 Covid-19-patiënten in de ziekenhuizen, van wie 573 op de intensivecareafdelingen. Per dag overlijden gemiddeld 35 mensen aan de gevolgen van het coronavirus.

Uit zorg over de capaciteit hebben de overheden de ziekenhuizen vrijdag gevraagd voor 2 november het aantal bedden voor coronapatiënten te verhogen met 7200 plus 1200 op de intensivecareafdelingen. Dringende operaties en vitale behandelingen blijven doorgaan.

Meer uit Buitenland

Zoon: Maduro zegt het 'goed te maken' in Amerikaanse cel

CARACAS (ANP) - De afgezette Venezolaanse president Nicolás Maduro zegt het "goed te maken" in gevangenschap in de Verenigde Staten, waar hij en zijn vrouw Cilia Flores wachten op hun proces. Dat heeft zijn zoon, parlementslid Nicolás Maduro Guerra, zaterdag gezegd in een video. "We maken het goed. We zijn strijders," citeerde Maduro Guerra zijn vader in de boodschap die werd verspreid door regeringspartij PSUV.

37 minuten geleden
VS voeren opnieuw aanvallen uit tegen IS in Syrië

TAMPA (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Staten en bondgenoten hebben zaterdag opnieuw aanvallen uitgevoerd op doelen van terreurgroep Islamitische Staat (IS) in Syrië. Dat heeft het Amerikaanse leger bekendgemaakt. De luchtaanvallen maken deel uit van operatie Hawkeye Strike en zijn vergelding voor een aanval in december waarbij drie Amerikanen om het leven kwamen.

1 uur geleden
VS: meer sancties tegen Venezuela opheffen

WASHINGTON (RTR/ANP) - De Verenigde Staten zijn bereid om meer sancties tegen Venezuela op te heffen. Bovendien zou vijf miljard dollar aan bevroren tegoeden kunnen worden vrijgegeven om de Venezolaanse economie te helpen. Dat heeft minister Scott Bessent van Financiën van de regering-Trump in een interview met persbureau Reuters gezegd.

2 uur geleden
Beveiliger olympische bouwplaats dood, mogelijk door bevriezing

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Italiaanse autoriteiten zijn een onderzoek begonnen naar de dood van een beveiliger bij het olympisch ijsstadion van Cortina d'Ampezzo. De man overleed onder verdachte omstandigheden, mogelijk door de vrieskou.

2 uur geleden
Duizenden boeren protesteren tegen handelsakkoord Zuid-Amerika

PARIJS/DUBLIN (ANP/AFP) - Duizenden boeren in Frankrijk en Ierland hebben gedemonstreerd tegen het handelsakkoord van de Europese Unie met Zuid-Amerikaanse landen. In Centraal-Ierland gingen duizenden tractoren de weg op. In Frankrijk blokkeerden boeren enkele snelwegen.

4 uur geleden
Ook Nicaragua laat nu politieke gevangenen vrij

MANAGUA (ANP/AFP) - In navolging van Venezuela heeft inmiddels ook Nicaragua politieke gevangenen vrijgelaten. De linkse regering van het Midden-Amerikaanse land spreekt van "tientallen mensen die terug naar huis naar hun families zijn gekeerd", en van een daad van goede wil.

4 uur geleden
Off-piste-skiërs omgekomen in Franse Alpen

VAL D'ISÈRE (ANP/AFP) - Drie Franse skiërs zijn omgekomen toen ze bedolven raakten door lawines in de Franse Alpen. Het bureau voor toerisme in Val d'Isère heeft van twee wintersporters de dood bevestigd.

5 uur geleden