Belgische vicepremier Wilmès test positief op virus
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische vicepremier en minister van Buitenlandse Zaken Sophie Wilmès heeft naar eigen zeggen het coronavirus onder de leden. Ze is positief getest. Ze denkt dat ze het in familiekring heeft opgelopen, omdat ze buitenshuis voorzorgsmaatregelen had genomen.
De 45-jarige Waalse liberaal Wilmès was tot 1 oktober bijna een jaar lang de eerste vrouwelijke premier van België. Sindsdien is ze minister en vicepremier in het kabinet van Alexander De Croo. Wilmès is niet de enige vooraanstaande politicus die in België positief is getest. Zo is bij onder anderen de Waalse premier en Wilmès' partijgenoot Pierre-Yves Jeholet en de premier van de regio Brussel, Rudi Tervoort, het virus vastgesteld.
Meer uit Buitenland
ARCHIPO-OSIPOVKA (ANP/RTR) - Bij een Oekraïense droneaanval op een Russische badplaats aan de Zwarte Zee zijn zeker zes doden gevallen. Dat meldt de regiogouverneur. Eerder was nog sprake van drie doden. Onder de overledenen zijn drie kinderen. Zeker veertig anderen raakten gewond.
7 minuten geledenBOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Het Roemeense leger heeft rotsen opgeblazen om zo de loop van de Donau te veranderen. De waterstand is door droogte zo laag dat twee kerncentrales langs de rivier niet genoeg koelwater krijgen.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen heeft premier Pedro Sánchez bedankt voor de manier waarop Spanje de migrantencrisis in Ceuta heeft aangepakt. Ze spreekt in een brief, die in handen is van El País, van "solidariteit", nadat Sánchez afgelopen weekend expliciet had geklaagd over een gebrek daaraan.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse parlementaire waakhond heeft een onderzoek geopend naar Richard Tice, de rechterhand van de rechts-radicale politicus Nigel Farage. Tice, de plaatsvervangend leider van Reform UK, heeft mogelijk nagelaten zijn belangen te melden.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister van Defensie Rustem Oemerov gaat leidinggeven aan de buitenlandse veiligheidsdienst. Dat melden Oekraïense media op gezag van president Volodymyr Zelensky. Oemerov is nu nog raadssecretaris van de Nationale Defensie- en Veiligheidsraad. Hij zal worden opgevolgd door minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko, meldt de Kyiv Independent.
2 uur geledenNAYPYIDAW (ANP/RTR/AFP) - De afgezette Myanmarese leider Aung San Suu Kyi heeft bezoek gehad van het Rode Kruis. Haar zoon Kim Aris noemde dat in een verklaring de eerste positieve ontwikkeling rond zijn moeder in meer dan vijf jaar tijd. "Dit is misschien een eerste stap, maar het mag zeker niet de laatste zijn."
3 uur geledenCEUTA (ANP/BLOOMBERG) - Het aantal mensen dat is omgekomen bij de migrantencrisis in Ceuta van afgelopen donderdag en vrijdag is opgelopen tot 88, meldt het bestuur van de Spaanse exclave aan persbureau EFE. De meesten van hen kwamen om door verdrinking.
4 uur geleden