Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische verdachte 'Qatargate' EU-parlement mag gevangenis uit

Belgische verdachte 'Qatargate' EU-parlement mag gevangenis uit

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische Europarlementariër Marc Tarabella, verdacht van betrokkenheid bij het omkoopschandaal rond oliestaatje Qatar, mag de gevangenis verlaten. Hij moet wel een elektronische enkelband dragen, heeft zijn advocaat bevestigd. Eva Kaili, de afgezette Griekse vicevoorzitter van het Europees Parlement, blijft als enige van de verdachten van onder meer corruptie en witwassen nog in voorlopige hechtenis.

Tarabella ontkent sinds het begin van het onderzoek naar de affaire, die 'Qatargate' is gaan heten, dat hij iets met de corruptiezaak te maken heeft. Vorige week werd de kroongetuige, de Italiaanse voormalige Europarlementariër Pier Antonio Panzeri vrijgelaten, ook onder voorwaarde van elektronisch toezicht.

De 67-jarige Panzeri geldt als de spil van de zaak en werd begin december opgepakt. Hij sprak met justitie af dat hij zou opbiechten wat zijn eigen aandeel is in de corruptiepraktijken, maar ook dat van andere betrokkenen. Hij zou vervolgens onder anderen Kaili en Tarabella hebben beschuldigd. Tarabella werd op 11 februari aangehouden. Ook Kaili's partner werd opgepakt maar is eind februari onder huisarrest geplaatst.

Qatar zou volgens het Belgische OM de economische en politieke besluitvorming van het Europees Parlement met grote sommen geld en substantiële giften hebben geprobeerd te beïnvloeden. Marokko komt ook voor in het onderzoek, net als Mauritanië.

Meer uit Buitenland

Meerdere doden en gewonden bij Russische aanval op Dnipro

DNIPRO (ANP/AFP) - Zeker twee mensen zijn omgekomen bij een Russische aanval op de Oekraïense stad Dnipro. Bij de aanval vielen ook acht gewonden en één persoon wordt nog vermist.

1 uur geleden
Olieprijzen stijgen door onzekere vooruitzichten wapenstilstand

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is voor de vierde dag op rij gestegen, nu de Verenigde Staten en Iran verwikkeld blijven in een strijd om de controle over de Straat van Hormuz.

4 uur geleden
Amerikaanse minister van Marine verlaat onmiddellijk functie

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Marine, John Phelan, vertrekt per direct. Dat meldt het Pentagon. Het geeft geen uitleg voor het plotselinge vertrek.

6 uur geleden
Aanval op hulpverleners bij reddingspoging journalist in Libanon

TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.

10 uur geleden
Trump noemt referendum in Virginia doorgestoken kaart

WASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.

11 uur geleden
Trump: Iran ziet op mijn verzoek af van executies van vrouwen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.

11 uur geleden
Iraanse toponderhandelaar eist einde blokkade door VS

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.

11 uur geleden