Belgische verdachte 'Qatargate' EU-parlement mag gevangenis uit
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische Europarlementariër Marc Tarabella, verdacht van betrokkenheid bij het omkoopschandaal rond oliestaatje Qatar, mag de gevangenis verlaten. Hij moet wel een elektronische enkelband dragen, heeft zijn advocaat bevestigd. Eva Kaili, de afgezette Griekse vicevoorzitter van het Europees Parlement, blijft als enige van de verdachten van onder meer corruptie en witwassen nog in voorlopige hechtenis.
Tarabella ontkent sinds het begin van het onderzoek naar de affaire, die 'Qatargate' is gaan heten, dat hij iets met de corruptiezaak te maken heeft. Vorige week werd de kroongetuige, de Italiaanse voormalige Europarlementariër Pier Antonio Panzeri vrijgelaten, ook onder voorwaarde van elektronisch toezicht.
De 67-jarige Panzeri geldt als de spil van de zaak en werd begin december opgepakt. Hij sprak met justitie af dat hij zou opbiechten wat zijn eigen aandeel is in de corruptiepraktijken, maar ook dat van andere betrokkenen. Hij zou vervolgens onder anderen Kaili en Tarabella hebben beschuldigd. Tarabella werd op 11 februari aangehouden. Ook Kaili's partner werd opgepakt maar is eind februari onder huisarrest geplaatst.
Qatar zou volgens het Belgische OM de economische en politieke besluitvorming van het Europees Parlement met grote sommen geld en substantiële giften hebben geprobeerd te beïnvloeden. Marokko komt ook voor in het onderzoek, net als Mauritanië.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De Canadees-Amerikaanse toparchitect Frank Gehry is op 96-jarige leeftijd overleden, meldt The New York Times. Hij ontwierp onder meer het Guggenheim-museum in het Noord-Spaanse Bilbao.
2 minuten geledenBRASILIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro heeft voor de verkiezingen van volgend jaar zijn steun uitgesproken voor zijn oudste zoon Flávio Bolsonaro als presidentskandidaat. Dat heeft het hoofd van hun Liberale Partij bekendgemaakt.
33 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs zien de manier waarop de Verenigde Staten de EU heeft afgeschilderd in hun laatste veiligheidsstrategie als een aanval op de Europese waarden en manier van leven. In een Nationale Veiligheidsstrategie stelt de regering-Trump dat het verzet in Europa tegen de gevestigde orde moet worden aangewakkerd en dat radicaal-rechtse bewegingen moeten worden gesteund.
2 uur geledenDUBLIN (ANP/AFP) - De Ierse politie onderzoekt een incident met onbekende drones rond de aankomst van het vliegtuig met de Oekraïense president Zelensky in de Ierse hoofdstad Dublin. Regeringsleider Micheál Martin heeft gezegd dat hij is geïnformeerd over drone-activiteiten op de avond van de landing. Later deze maand buigt de Nationale Veiligheidsraad zich over de kwestie, meldt de Ierse omroep RTE.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Soedanese stad el-Fasher is volgens waarnemers 'een enorme plaats delict' met hopen opgestapelde lijken in straten en massagraven. De Rapid Support Forces (RSF) die de stad zes weken geleden innamen, proberen bewijs voor hun massamoorden te vernietigen, meldt de Britse krant The Guardian.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - België doet volgend jaar mee aan het Eurovisie Songfestival. Dat heeft de Franstalige omroep RTBF vrijdag besloten. Wie de Belgische kandidaat wordt, is nog niet bekend.
6 uur geledenBRUSSEL/WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten willen dat Europa in 2027 al grotendeels zichzelf verdedigt, zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters. Dat is veel sneller dan waarop Europese NAVO-landen mikken.
7 uur geleden