Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische verdachte 'Qatargate' EU-parlement mag gevangenis uit

Belgische verdachte 'Qatargate' EU-parlement mag gevangenis uit

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische Europarlementariër Marc Tarabella, verdacht van betrokkenheid bij het omkoopschandaal rond oliestaatje Qatar, mag de gevangenis verlaten. Hij moet wel een elektronische enkelband dragen, heeft zijn advocaat bevestigd. Eva Kaili, de afgezette Griekse vicevoorzitter van het Europees Parlement, blijft als enige van de verdachten van onder meer corruptie en witwassen nog in voorlopige hechtenis.

Tarabella ontkent sinds het begin van het onderzoek naar de affaire, die 'Qatargate' is gaan heten, dat hij iets met de corruptiezaak te maken heeft. Vorige week werd de kroongetuige, de Italiaanse voormalige Europarlementariër Pier Antonio Panzeri vrijgelaten, ook onder voorwaarde van elektronisch toezicht.

De 67-jarige Panzeri geldt als de spil van de zaak en werd begin december opgepakt. Hij sprak met justitie af dat hij zou opbiechten wat zijn eigen aandeel is in de corruptiepraktijken, maar ook dat van andere betrokkenen. Hij zou vervolgens onder anderen Kaili en Tarabella hebben beschuldigd. Tarabella werd op 11 februari aangehouden. Ook Kaili's partner werd opgepakt maar is eind februari onder huisarrest geplaatst.

Qatar zou volgens het Belgische OM de economische en politieke besluitvorming van het Europees Parlement met grote sommen geld en substantiële giften hebben geprobeerd te beïnvloeden. Marokko komt ook voor in het onderzoek, net als Mauritanië.

Meer uit Buitenland

Fossielen van mastodont en reuzenluiaard gevonden in Costa Rica

SAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.

14 minuten geleden
VS beginnen volgende week onderhandelingen Iran en Oekraïne

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.

33 minuten geleden
Starmer: Europa moet onafhankelijker van Verenigde Staten worden

MÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.

1 uur geleden
Trump dreigt met eisen aan identificatie kiezers voor midterms

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.

3 uur geleden
ICE: agenten logen mogelijk onder ede over neerschieten migrant

WASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.

4 uur geleden
Man die agenten met mes aanviel in Parijs overleden

PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.

4 uur geleden
Parijse politie schiet man met mes neer bij Arc de Triomphe

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft een man neergeschoten die een agent probeerde neer te steken tijdens een ceremonie bij de Arc de Triomphe in het centrum van Parijs. De man raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht, meldt de zender France24.

5 uur geleden