Belgische veldrijder Nys pakt Europese titel, Van der Haar vijfde
PONTEVEDRA (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft in het Spaanse Pontevedra de Europese titel veldrijden veroverd. Nys (21) reed in de slotfase weg bij de Spaanse verrassing Felipe Orts Lloret, die nog net het zilver veiligstelde. De Belg Eli Iserbyt werd derde, de Nederlander Lars van der Haar vijfde.
Nys is de opvolger van de Belg Michael Vanthourenhout, die de afgelopen twee jaar de Europese titel veroverde. Na drie ronden reed er nog steeds een groot peloton voorop door het stadspark van Pontevedra. De Nederlander Pim Ronhaar voerde de groep aan met vooral Belgen en zijn landgenoot Van der Haar in zijn spoor. Met een temperatuur van 22 graden was er van modder geen sprake en werd het een snelle koers.
Van der Haar nam met nog vijf ronden te gaan de kop over en wist al snel voornamelijk Belgen in zijn wiel, al meldde thuisrijder Orts zich in het gevecht. Nys versnelde en kreeg alleen de Spanjaard mee. Iserbyt leidde de achtervolging op zijn landgenoot met Van der Haar in zijn wiel. De Nederlander nam in de voorlaatste ronde de kop over, maar kwam niet dichter bij het tweetal.
Nys nam in de slotronde bij de balken afstand van de 29-jarige Spanjaard en stond die voorsprong niet meer af. "Ik had de controle en met Orts had ik iemand mee die wilde rijden voor een podiumplaats. Deze trui betekent veel voor me", zei de 21-jarige zoon van voormalig wereldkampioen Sven Nys in het flashinterview. Ook op de weg was hij het afgelopen jaar al een aantal keren succesvol.
Meer uit Sport
MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.
3 uur geledenROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
1 dag geleden