Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische veldrijder Nys pakt Europese titel, Van der Haar vijfde

Belgische veldrijder Nys pakt Europese titel, Van der Haar vijfde

PONTEVEDRA (ANP) - De Belg Thibau Nys heeft in het Spaanse Pontevedra de Europese titel veldrijden veroverd. Nys (21) reed in de slotfase weg bij de Spaanse verrassing Felipe Orts Lloret, die nog net het zilver veiligstelde. De Belg Eli Iserbyt werd derde, de Nederlander Lars van der Haar vijfde.

Nys is de opvolger van de Belg Michael Vanthourenhout, die de afgelopen twee jaar de Europese titel veroverde. Na drie ronden reed er nog steeds een groot peloton voorop door het stadspark van Pontevedra. De Nederlander Pim Ronhaar voerde de groep aan met vooral Belgen en zijn landgenoot Van der Haar in zijn spoor. Met een temperatuur van 22 graden was er van modder geen sprake en werd het een snelle koers.

Van der Haar nam met nog vijf ronden te gaan de kop over en wist al snel voornamelijk Belgen in zijn wiel, al meldde thuisrijder Orts zich in het gevecht. Nys versnelde en kreeg alleen de Spanjaard mee. Iserbyt leidde de achtervolging op zijn landgenoot met Van der Haar in zijn wiel. De Nederlander nam in de voorlaatste ronde de kop over, maar kwam niet dichter bij het tweetal.

Nys nam in de slotronde bij de balken afstand van de 29-jarige Spanjaard en stond die voorsprong niet meer af. "Ik had de controle en met Orts had ik iemand mee die wilde rijden voor een podiumplaats. Deze trui betekent veel voor me", zei de 21-jarige zoon van voormalig wereldkampioen Sven Nys in het flashinterview. Ook op de weg was hij het afgelopen jaar al een aantal keren succesvol.

Meer uit Sport

Van Foreest raakt achterop bij Abdoesattorov in Tata Steel Chess

WIJK AAN ZEE (ANP) - Jorden van Foreest is op het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee verder achteropgeraakt bij koploper Nodirbek Abdoesattorov uit Oezbekistan. Van Foreest kwam in de twaalfde en voorlaatste speelronde tot een remise met de Indiër Arjun Erigaisi, terwijl Abdoesattorov won van de Duitser Matthias Blübaum. In de stand is de Oezbeek op 8 punten gekomen, 1 punt meer dan Van Foreest, in 2021 winnaar van Tata Steel Chess.

2 uur geleden
Schorsing van 25 wedstrijden voor NBA-basketballer George

PHILADELPHIA (ANP) - Basketballer Paul George van NBA-club Philadelphia 76ers heeft een schorsing gekregen van 25 wedstrijden. De 35-jarige forward heeft de dopingregels overtreden, meldt de NBA. George, negenvoudig All Star, gaf in een verklaring op ESPN toe dat hij een verkeerd medicijn heeft geslikt.

2 uur geleden
Veldrijdster Brand bekroont topseizoen met wereldtitel in Hulst

HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.

5 uur geleden
Honkballers Jansen en Kelly doen mee aan World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.

6 uur geleden
Rybakina wint Australian Open na inhaalrace in derde set

MELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).

9 uur geleden
Geblesseerde skiester Vonn meldt zich af voor super-G

CRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.

10 uur geleden
Rolstoeltennisster De Groot verliest finale in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.

11 uur geleden