Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische topgolfer Pieters blikvanger in Dutch Open

Belgische topgolfer Pieters blikvanger in Dutch Open

CROMVOIRT (ANP) - De Belgische golfer Thomas Pieters is een van de meest aansprekende deelnemers van de 102e editie van het Dutch Open. Pieters won in 2015 het toernooi (voorheen KLM Open) en is de huidige nummer 35 van de wereld.

De organisatie van het toernooi, dat deel uitmaakt van de DP World Tour, kondigde ook de komst van de Oostenrijker Bernd Wiesberger en de beloftevolle Deense tweeling Nicolai en Rasmus Højgaard aan. Tweevoudig winnaar en toernooi-ambassadeur Joost Luiten is ook aanwezig.

Het Dutch Open is op de speelkalender verhuisd van september naar mei. Het toernooi wordt dit jaar afgewerkt van 26 tot en met 29 mei op Bernardus Golf in Cromvoirt.

Talenten

Pieters (30) won dit jaar al het Abu Dhabi Championship, het eerste toernooi uit de toonaangevende Rolex Series. De Belg staat mede door die zege derde in de jaarranking van de DP World Tour, voorheen de Europese Tour.

De 22-jarige broers Højgaard behoren tot de aanstormende talenten. De tweeling is samen al goed voor vijf toernooi-overwinningen. Rasmus won vorig jaar de Omega Masters in Zwitserland, Nicolai schreef een week later het Italiaans Open op zijn naam en won dit jaar het Ras al Khaimah Championship in de Verenigde Arabische Emiraten. Nicolai werd in 2019 tweede in het Dutch Open.

Startbewijzen

"Ik ben verheugd dat het deelnemersveld vorm krijgt en dat we goede spelers hebben kunnen vastleggen", zegt toernooidirecteur Daan Slooter. "We hebben vorig jaar mogen ervaren dat de spelers Bernardus een mooie aanvulling vinden op de speellocaties van de DP World Tour en ook het publiek op deze nieuwe baan heeft genoten van topgolf."

Op het Dutch Open zijn dit jaar ook startbewijzen te bemachtigen voor de majors Brits Open en US Open. "Dat belooft dus veel moois en spanning", aldus Slooter.

Meer uit Sport

Leerdam ziet haar grote doel uitkomen: superbijzonder moment

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.

7 uur geleden
Sterk optreden geeft Kok vertrouwen voor 500 én 1500 meter

MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.

8 uur geleden
Kok dacht dat haar tijd goed genoeg was voor olympisch goud

MILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.

9 uur geleden
Emotionele Leerdam blij dat ze haar hart heeft gevolgd

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.

9 uur geleden
Leerdam bezorgt Nederland eerste goud op Spelen, zilver voor Kok

MILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.

10 uur geleden
Schulting ontevreden na 1000 meter: dit was niet goed genoeg

MILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.

10 uur geleden
Skiester Vonn ondergaat tweede operatie aan gebroken been

TREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.

12 uur geleden