Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische topgolfer Pieters blikvanger in Dutch Open

Belgische topgolfer Pieters blikvanger in Dutch Open

CROMVOIRT (ANP) - De Belgische golfer Thomas Pieters is een van de meest aansprekende deelnemers van de 102e editie van het Dutch Open. Pieters won in 2015 het toernooi (voorheen KLM Open) en is de huidige nummer 35 van de wereld.

De organisatie van het toernooi, dat deel uitmaakt van de DP World Tour, kondigde ook de komst van de Oostenrijker Bernd Wiesberger en de beloftevolle Deense tweeling Nicolai en Rasmus Højgaard aan. Tweevoudig winnaar en toernooi-ambassadeur Joost Luiten is ook aanwezig.

Het Dutch Open is op de speelkalender verhuisd van september naar mei. Het toernooi wordt dit jaar afgewerkt van 26 tot en met 29 mei op Bernardus Golf in Cromvoirt.

Talenten

Pieters (30) won dit jaar al het Abu Dhabi Championship, het eerste toernooi uit de toonaangevende Rolex Series. De Belg staat mede door die zege derde in de jaarranking van de DP World Tour, voorheen de Europese Tour.

De 22-jarige broers Højgaard behoren tot de aanstormende talenten. De tweeling is samen al goed voor vijf toernooi-overwinningen. Rasmus won vorig jaar de Omega Masters in Zwitserland, Nicolai schreef een week later het Italiaans Open op zijn naam en won dit jaar het Ras al Khaimah Championship in de Verenigde Arabische Emiraten. Nicolai werd in 2019 tweede in het Dutch Open.

Startbewijzen

"Ik ben verheugd dat het deelnemersveld vorm krijgt en dat we goede spelers hebben kunnen vastleggen", zegt toernooidirecteur Daan Slooter. "We hebben vorig jaar mogen ervaren dat de spelers Bernardus een mooie aanvulling vinden op de speellocaties van de DP World Tour en ook het publiek op deze nieuwe baan heeft genoten van topgolf."

Op het Dutch Open zijn dit jaar ook startbewijzen te bemachtigen voor de majors Brits Open en US Open. "Dat belooft dus veel moois en spanning", aldus Slooter.

Meer uit Sport

Verstappen kijkt uit naar racen in het donker op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen kijkt uit naar het racen in de nacht tijdens de 24 uur van de Nürburgring komend weekend. Voor de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is het zijn eerste deelname aan de langeafstandsrace op het Duitse circuit in de Eifel.

3 uur geleden
Sinner met 31e masterszege op rij naar kwartfinale in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft de kwartfinales van het masterstoernooi van Rome bereikt. De als eerste geplaatste Italiaan versloeg in twee sets zijn landgenoot Andrea Pellegrino: 6-2 6-3.

7 uur geleden
Gehavende wielrenner Kelderman verlaat Giro d'Italia

CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.

13 uur geleden
Basketballer LeBron James twijfelt over toekomst in NBA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.

15 uur geleden
NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 dag geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

1 dag geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

1 dag geleden