Belgische toezichthouder komt nog niet met verkoopverbod Babboe
BRUSSEL (ANP) - De toezichthouder in België komt nog niet met een verkoopverbod van bakfietsen van Babboe naar aanleiding van de veiligheidsrisico's die de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft gevonden. De NVWA besloot vorige week dat Babboe in Nederland voorlopig geen bakfietsen mag verkopen en dat het bedrijf de meeste modellen moet terugroepen. De Belgische toezichthouder, de FOD Economie, meldt nu dat nog niet bekend is of de Belgische toezichthouder met soortgelijke maatregelen komt.
De FOD Economie kreeg negen meldingen van bezorgde consumenten over de bakfietsen sinds Belgische media donderdag aandacht schonken aan het verkoopverbod en de terugroepactie in Nederland. De toezichthouder nam daarop contact op met de NVWA over het veiligheidsprobleem. "We bekijken dit dossier met de nodige prioriteit", zegt een woordvoerster.
De NVWA kondigde vorige week aan dat Babboe moet stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen in Nederland omdat de afgelopen jaren honderden frames van Babboe-bakfietsen zijn gebroken. Het bedrijf moet daarnaast de meeste modellen terugroepen. De bakfietsen mogen van de toezichthouder weer verkocht worden als het bedrijf heeft aangetoond dat ze veilig zijn. De NVWA adviseerde consumenten om de bakfietsen niet meer te gebruiken.
Terugroepactie
Verder liet de NVWA weten dat Babboe nog een paar dagen de tijd heeft om aanvullende informatie aan te leveren over de omvang van de terugroepactie. Op dit moment heeft de NVWA daarover nog geen informatie ontvangen van Babboe, meldt een woordvoerder.
Het is niet bekend hoe de terugroepactie eruit zal zien en het bedrijf wil niet ingaan op vragen hierover. "Op dit moment heeft het voorbereiden van de terugroepactie en het informeren van consumenten de hoogste prioriteit en kunnen we nog niet meer informatie delen", meldt de woordvoerster van Babboe.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
9 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
16 uur geleden