Belgische toezichthouder komt nog niet met verkoopverbod Babboe
BRUSSEL (ANP) - De toezichthouder in België komt nog niet met een verkoopverbod van bakfietsen van Babboe naar aanleiding van de veiligheidsrisico's die de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft gevonden. De NVWA besloot vorige week dat Babboe in Nederland voorlopig geen bakfietsen mag verkopen en dat het bedrijf de meeste modellen moet terugroepen. De Belgische toezichthouder, de FOD Economie, meldt nu dat nog niet bekend is of de Belgische toezichthouder met soortgelijke maatregelen komt.
De FOD Economie kreeg negen meldingen van bezorgde consumenten over de bakfietsen sinds Belgische media donderdag aandacht schonken aan het verkoopverbod en de terugroepactie in Nederland. De toezichthouder nam daarop contact op met de NVWA over het veiligheidsprobleem. "We bekijken dit dossier met de nodige prioriteit", zegt een woordvoerster.
De NVWA kondigde vorige week aan dat Babboe moet stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen in Nederland omdat de afgelopen jaren honderden frames van Babboe-bakfietsen zijn gebroken. Het bedrijf moet daarnaast de meeste modellen terugroepen. De bakfietsen mogen van de toezichthouder weer verkocht worden als het bedrijf heeft aangetoond dat ze veilig zijn. De NVWA adviseerde consumenten om de bakfietsen niet meer te gebruiken.
Terugroepactie
Verder liet de NVWA weten dat Babboe nog een paar dagen de tijd heeft om aanvullende informatie aan te leveren over de omvang van de terugroepactie. Op dit moment heeft de NVWA daarover nog geen informatie ontvangen van Babboe, meldt een woordvoerder.
Het is niet bekend hoe de terugroepactie eruit zal zien en het bedrijf wil niet ingaan op vragen hierover. "Op dit moment heeft het voorbereiden van de terugroepactie en het informeren van consumenten de hoogste prioriteit en kunnen we nog niet meer informatie delen", meldt de woordvoerster van Babboe.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Tesla verwacht zijn geavanceerde rijhulpsysteem Full Self-Driving (Supervised) binnenkort naar Nederland te brengen. Daarmee kunnen Tesla-rijders zonder handen aan het stuur door het verkeer gaan, zolang ze als bestuurder blijven opletten. In eerste instantie gaat het wel nog om demonstraties. Tesla hoopt dat het zelfrijdende systeem ergens dit voorjaar ook echt door gewone automobilisten op de openbare weg mag worden gebruikt.
16 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Applied Materials behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de Verenigde Staten presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook gaf het bedrijf, dat een belang heeft in het Nederlandse Besi, een sterke verwachting af voor het huidige kwartaal. Volgens topman Gary Dickerson profiteert het bedrijf van versnelde investeringen in AI en de grote vraag naar krachtige en energiezuinige chips. Het aandeel werd 14 procent hoger gezet.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van bouwbedrijf Heijmans wil dat meer mensen vanuit het bedrijfsleven de politiek ingaan. Onlangs werd bekend dat Heleen Herbert, die tot voor kort commercieel directeur bij het bouwbedrijf was, minister van Economische Zaken in het nieuwe kabinet wordt.
46 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - BARIN, de organisatie die de belangen van luchtvaartmaatschappijen in Nederland behartigt, vindt het "wrang" dat Schiphol dit jaar dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders en dan met name de gemeente Amsterdam. De gemeente laat zich doorgaans kritisch uit over Schiphol, maar vangt nu ook ruim dividend, stelt voorzitter Marnix Fruitema.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft last van de stikstofcrisis en lange vergunningprocedures bij het bouwen van nieuwe woningen. Topman Ton Hillen verwacht dat daar voorlopig nog geen einde aan komt. Hij houdt er rekening mee dit jaar iets minder woningen te verkopen dan in 2025.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol richt zich de komende jaren nadrukkelijk op de kwaliteit van de luchthaven en niet op de grootste of goedkoopste zijn. "Vroeger werd er gefocust op twee G's: van groei en goedkoop. Daar zijn we echt mee gestopt", zei topman Pieter van Oord vrijdag bij de presentatie van de jaarresultaten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Mediaconcerns DPG Media en Mediahuis hebben in België miljoenenboetes gekregen voor de vervalsing van de aanbestedingsprocedure voor een krantenconcessie. De Belgische concerns, die ook veel Nederlandse media bezitten, moeten respectievelijk 3,8 miljoen en 7,8 miljoen euro betalen van de Belgische Mededingingsautoriteit.
2 uur geleden