Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische toezichthouder komt nog niet met verkoopverbod Babboe

Belgische toezichthouder komt nog niet met verkoopverbod Babboe

BRUSSEL (ANP) - De toezichthouder in België komt nog niet met een verkoopverbod van bakfietsen van Babboe naar aanleiding van de veiligheidsrisico's die de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) heeft gevonden. De NVWA besloot vorige week dat Babboe in Nederland voorlopig geen bakfietsen mag verkopen en dat het bedrijf de meeste modellen moet terugroepen. De Belgische toezichthouder, de FOD Economie, meldt nu dat nog niet bekend is of de Belgische toezichthouder met soortgelijke maatregelen komt.

De FOD Economie kreeg negen meldingen van bezorgde consumenten over de bakfietsen sinds Belgische media donderdag aandacht schonken aan het verkoopverbod en de terugroepactie in Nederland. De toezichthouder nam daarop contact op met de NVWA over het veiligheidsprobleem. "We bekijken dit dossier met de nodige prioriteit", zegt een woordvoerster.

De NVWA kondigde vorige week aan dat Babboe moet stoppen met de verkoop van zijn bakfietsen in Nederland omdat de afgelopen jaren honderden frames van Babboe-bakfietsen zijn gebroken. Het bedrijf moet daarnaast de meeste modellen terugroepen. De bakfietsen mogen van de toezichthouder weer verkocht worden als het bedrijf heeft aangetoond dat ze veilig zijn. De NVWA adviseerde consumenten om de bakfietsen niet meer te gebruiken.

Terugroepactie

Verder liet de NVWA weten dat Babboe nog een paar dagen de tijd heeft om aanvullende informatie aan te leveren over de omvang van de terugroepactie. Op dit moment heeft de NVWA daarover nog geen informatie ontvangen van Babboe, meldt een woordvoerder.

Het is niet bekend hoe de terugroepactie eruit zal zien en het bedrijf wil niet ingaan op vragen hierover. "Op dit moment heeft het voorbereiden van de terugroepactie en het informeren van consumenten de hoogste prioriteit en kunnen we nog niet meer informatie delen", meldt de woordvoerster van Babboe.

Meer uit Financieel

Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

1 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

2 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

2 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

3 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

3 uur geleden
KLM schrapt vluchten naar Oeganda om maatregelen ebola-uitbraak

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft verschillende vluchten naar de Oegandese stad Entebbe geschrapt in verband met maatregelen die andere landen treffen na een ebola-uitbraak in Centraal-Afrika. Dat bevestigt een woordvoerster van de luchtvaartmaatschappij na berichtgeving door NH Nieuws.

3 uur geleden
Milieudefensie: Pols nam op alle fronten afstand van verleden

AMSTERDAM (ANP) - Bestuurder Marty Smits van Milieudefensie bevestigt dat toenmalig directeur Donald Pols hem in 2021 heeft verteld over zijn verleden bij het extreemrechtse Afrikaner Studente Front in Zuid-Afrika. "Donald heeft tijdens ons gesprek duidelijk op alle fronten afstand genomen van zijn verleden en spijt betuigd", zegt Smits daarover in een schriftelijke verklaring. "In zijn jaren bij Milieudefensie heeft Donald zich ingezet voor de missie van Milieudefensie, een rechtvaardige en gelijkwaardige wereld", voegt hij eraan toe.

3 uur geleden