Belgische tennisster Flipkens beëindigt loopbaan
BRUSSEL (ANP) - De Belgische tennisster Kirsten Flipkens heeft haar afscheid aangekondigd. De 36-jarige Flipkens, de voormalig nummer 13 van de wereld, speelt op Wimbledon haar laatste toernooi. Ze is op de wereldranglijst afgezakt naar positie 307.
Flipkens wist twee WTA-toernooien te winnen. In 2012 was ze de beste in het Canadese Quebec, drie jaar geleden schreef ze het toernooi van Houston op haar naam. In 2013 bereikte ze de halve finales van Wimbledon. Ze verloor toen van de uiteindelijke winnares Marion Bartoli uit Frankrijk.
Flipkens stond ook twee keer in de finale van het grastoernooi van Rosmalen. In 2013 verloor ze van Simona Halep uit Roemenië, in 2018 van de Servische Aleksandra Krunic.
Wimbledon begint op maandag 27 juni.
Meer uit Sport
TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.
4 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.
4 uur geledenROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.
6 uur geledenTURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.
7 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.
15 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."
1 dag geleden