
Belgische tennisser Goffin klaagt over sfeer op Roland Garros
PARIJS (ANP) - De Belgische tennisser David Goffin heeft zijn beklag gedaan over het gedrag van Franse tennisfans op Roland Garros. De 33-jarige Goffin gaf aan dat hij tijdens zijn duel met de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard voortdurend beledigd werd en zelfs kauwgum naar zijn hoofd kreeg gegooid.
"Het was totaal respectloos. Dit is voetbal aan het worden. Binnenkort zijn er rookbommen en hooligans die vechten op de tribunes. Ik vind het belachelijk. Er zijn mensen die meer komen om keet te schoppen dan om een aangename sfeer te creëren", zei Goffin op Roland Garros tegen Belgische media.
Volgens Goffin is het vooral in Parijs goed mis. "Het is natuurlijk niet het geval op Wimbledon en ook niet in Australië en op de US Open. Daar is het vrij rustig. Hier is het echt een ongezonde sfeer, vind ik", aldus de nummer 115 van de wereld.
'Iets aan doen'
"Er zijn veel personen die klagen, ook scheidsrechters. Dat is wat we horen in de kleedkamers en van de ATP. We zullen er iets aan moeten doen."
Goffin, die in vijf sets te sterk was voor Mpetshi Perricard, neemt het in de tweede ronde op tegen de Duitser Alexander Zverev.
Meer uit Sport
CHAUVIGNY (ANP) - Ellen van Dijk beëindigt haar carrière na dit seizoen. Dat maakte de 38-jarige wielrenster van Lidl-Trek bekend in het tv-programma De Avondetappe van de NOS.
9 uur geledenPOITIERS (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede etappezege geboekt in de Tour de France Femmes. De Europees kampioene van SD Worx - Protime won na de derde etappe ook de vierde rit in de massasprint. Wiebes bleef in de straten van Poitiers geletruidraagster Marianne Vos en de Ierse Lara Gillespie voor.
12 uur geledenSAUMUR (ANP) - Demi Vollering heeft zich na een naar eigen zeggen goede nacht gemeld in Saumur voor de start van de vierde etappe van de Tour de France Femmes. Voor onder meer de camera van de NOS meldde de renster van FDJ-Suez zich 'oké' te voelen. Vollering was maandag in de finale van de derde etappe een van de rensters die betrokken was bij een massale valpartij.
16 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Koen de Groot heeft zich bij de wereldkampioenschappen zwemmen in Singapore met de vierde tijd geplaatst voor de finale op de 50 meter schoolslag. Dat deed hij door zijn eigen Nederlandse record, dat stond op 26,78 seconden, te verbeteren. De Groot won zijn halve finale in 26,71.
17 uur geledenSAUMUR (ANP) - Demi Vollering gaat dinsdag van start in de vierde etappe van de Tour de France Femmes. Dat heeft haar ploeg FDJ-Suez op Instagram bekendgemaakt. De favoriet voor de eindzege kwam maandag in de slotfase van de derde etappe ten val. Gevreesd werd onder meer voor een hersenschudding.
19 uur geledenSPA-FRANCORCHAMPS (ANP/DPA) - Helmut Marko verwacht dat Max Verstappen ook volgend seizoen nog voor Red Bull in de Formule 1 rijdt. "Dat kan ik wel bevestigen", zei de topadviseur van de viervoudig wereldkampioen bij de Duitse RTL.
1 dag geledenANGERS (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft de derde etappe van de Tour de France Femmes op haar naam geschreven. De Europees kampioene van SD Worx - Protime was na 163,5 kilometer tussen La Gacilly en Angers de beste in de sprint van een kleine groep na een valpartij. Wiebes bleef landgenote Marianne Vos voor, die wel de gele trui heroverde.
1 dag geleden