Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische regering helpt burger met lagere energie- en tanknota

Belgische regering helpt burger met lagere energie- en tanknota

BRUSSEL (ANP) - De Belgische federale regering neemt maatregelen om de pijn van de hoge energierekening thuis en aan de pomp te verzachten. De btw op aardgas wordt van 21 tot 6 procent verlaagd tot eind september en de al bestaande btw-verlaging op elektriciteit wordt met drie maanden verlengd tot eind september. Aan de pomp worden de accijnzen op diesel en benzine verlaagd met 0,175 euro per liter, ofwel 10 euro op een tank van 60 liter, mogelijk al dit weekend.

Huishoudens die nog met mazout, een stookolie, hun huis verwarmen krijgen eenmalig een voucher van 200 euro. Ook een vorige maand uitgebreide regeling om mensen of gezinnen in een kwetsbare of moeilijke situatie, bijvoorbeeld omdat ze een uitkering krijgen vanwege ziekte, te helpen met een zogeheten sociaal, lager tarief voor elektriciteit en aardgas, wordt voor ongeveer een miljoen gezinnen verlengd.

Volgens energieminister Tinne Van der Straeten zal een gemiddeld gezin jaarlijks 300 euro besparen door de maatregelen. Die kosten de regering 1,3 miljard euro maar ze kan daarvan 1,08 miljard euro financieren uit de hogere inkomsten van de schatkist door de hogere energieprijzen. In februari nam de Belgische regering al een pakket maatregelen dat 1,1 miljard euro kost.

Midden juni worden de diesel- en benzineprijzen opnieuw onder de loep gelegd. Eind september worden alle maatregelen geëvalueerd.

Meer uit Buitenland

Vicepresident Venezuela: we worden geen kolonie

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.

34 minuten geleden
Nieuwe doden bij protesten in Iran

TEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.

1 uur geleden
Trump zegt dat vicepresident van Venezuela bereid is samen te werken

CARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Trump: Venezuela heeft onze olie gestolen

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei na de Amerikaanse aanval op Venezuela dat het land Amerikaanse olie heeft gestolen. "Ze hebben onze olie gestolen. Wij hebben daar de hele industrie opgebouwd", verklaarde hij op een persconferentie. "Ze pikten het in alsof we niets waren. En we hadden een president die besloot er niets aan te doen. Dat hebben we nu alsnog gedaan. We zijn laat, maar we hebben er iets aan gedaan."

2 uur geleden
Topmilitair VS: 150 vliegtuigen ingezet bij operatie

PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten hebben meer dan 150 vliegtuigen ingezet bij de militaire operatie tegen Venezuela. Dat meldt de Amerikaanse legerleider John Dan Caine op een gezamenlijke persconferentie met president Donald Trump. Het gaat volgens de generaal onder meer om gevechtsvliegtuigen, bommenwerpers en verkenningstoestellen.

2 uur geleden
Trump verklaart dat Monroe-doctrine in Latijns-Amerika terug is

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verklaart dat de Monroe-doctrine terug is. Die term stamt uit het begin van de negentiende eeuw, toen president James Monroe de basis legde voor Amerikaanse dominantie in Latijns-Amerika.

3 uur geleden
Trump na aanval Venezuela: wij gaan land voorlopig besturen

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de VS voorlopig Venezuela gaan besturen. "Wij gaan het land besturen totdat we op een veilige, zorgvuldige en verstandige manier de macht kunnen overdragen", verklaarde hij. Trump zei dat de VS niet het risico kunnen lopen dat de macht wordt overgenomen door een partij die niet in het belang van het Venezolaanse volk handelt.

3 uur geleden