Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische Pro League verhoogt straffen clubs bij supportersgeweld

Belgische Pro League verhoogt straffen clubs bij supportersgeweld

BRUSSEL (ANP) - De Pro League, de hoogste divisie in het Belgische betaald voetbal, verscherpt de maatregelen tegen het supportersgeweld. Clubs, waarvan de supporters verantwoordelijk zijn voor het tijdelijk of definitief stilleggen van een duel, mogen hun drie volgende uitwedstrijden geen fans meenemen. En als er binnen twaalf maanden zich opnieuw problemen voordoen, komen daar nog eens vijf uitwedstrijden zonder eigen aanhang bij.

De nieuwe maatregel is vanaf vrijdag van kracht, meldt de Pro League. "In de afgelopen weken hebben we gedrag op onze tribunes gezien dat we simpelweg niet dulden. Omdat de veiligheid van al onze supporters onze grootste zorg is, nemen we nu zeer strenge maatregelen", zegt Lorin Parys, de baas van de Pro League. "Heel eerlijk, dit gaat in tegen hoe wij voetbal zien met thuis- en uitsupporters in één stadion. Maar door het gedrag van enkele mensen die zich voordoen als supporter, zullen we nu op deze manier optreden."

Het ging de afgelopen weken mis bij onder meer de wedstrijden RWDM-Eupen, STVV-Genk en Union-Anderlecht. RWDM-Eupen werd door toedoen van de RWDM-fans definitief gestaakt. Bij STVV-Genk gooiden Genk-aanhangers vuurpijlen op het kunstgrasveld en ook Union-Anderlecht lag stil na supportersgeweld.

Meer uit Voetbal

Herstelde Depay traint volledig mee met het Nederlands elftal

ZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.

2 minuten geleden
Fletcher vervangt geblesseerde Gilmour bij Schotland voor WK

GLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).

44 minuten geleden
Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt

FRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.

1 uur geleden
Gastland Mexico zet goede serie richting WK voort met oefenzege

PASADENA (ANP) - De voetballers van Mexico hebben hun ongeslagen reeks in oefenduels richting het WK voortgezet met een overwinning op Australië. Het gastland, dat het mondiale toernooi samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert, won het duel in Californië met 1-0.

3 uur geleden
Arteta is trots op Arsenal, maar voelt ook pijn na de nederlaag

BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.

14 uur geleden
Luis Enrique spreekt van verdiende zege Champions League van PSG

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.

14 uur geleden
PSG klopt Arsenal na strafschoppen en wint weer Champions League

BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.

16 uur geleden