Belgische Pro League verhoogt straffen clubs bij supportersgeweld
BRUSSEL (ANP) - De Pro League, de hoogste divisie in het Belgische betaald voetbal, verscherpt de maatregelen tegen het supportersgeweld. Clubs, waarvan de supporters verantwoordelijk zijn voor het tijdelijk of definitief stilleggen van een duel, mogen hun drie volgende uitwedstrijden geen fans meenemen. En als er binnen twaalf maanden zich opnieuw problemen voordoen, komen daar nog eens vijf uitwedstrijden zonder eigen aanhang bij.
De nieuwe maatregel is vanaf vrijdag van kracht, meldt de Pro League. "In de afgelopen weken hebben we gedrag op onze tribunes gezien dat we simpelweg niet dulden. Omdat de veiligheid van al onze supporters onze grootste zorg is, nemen we nu zeer strenge maatregelen", zegt Lorin Parys, de baas van de Pro League. "Heel eerlijk, dit gaat in tegen hoe wij voetbal zien met thuis- en uitsupporters in één stadion. Maar door het gedrag van enkele mensen die zich voordoen als supporter, zullen we nu op deze manier optreden."
Het ging de afgelopen weken mis bij onder meer de wedstrijden RWDM-Eupen, STVV-Genk en Union-Anderlecht. RWDM-Eupen werd door toedoen van de RWDM-fans definitief gestaakt. Bij STVV-Genk gooiden Genk-aanhangers vuurpijlen op het kunstgrasveld en ook Union-Anderlecht lag stil na supportersgeweld.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
3 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
19 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
1 dag geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
1 dag geleden