Belgische premier ziet niets in algemene vaccinatieplicht
BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Alexander De Croo keert zich tegen een vaccinatieplicht voor iedereen. Zijn minister van Volksgezondheid bepleit zo'n verplichting nu de corona-epidemie weer is opgevlamd. Maar De Croo vreest dat die averechts werkt.
De premier spreekt zich uit aan de vooravond van nieuw coronacrisisberaad van de Belgische regeringen. Ze zoeken naar maatregelen om de nieuwe golf van coronabesmettingen te bedwingen. Het nog opkrikken van de vaccinatiegraad zou veel kunnen schelen, zeggen experts.
Alle Belgen verplichten een prik te halen lijkt aantrekkelijk maar zal bitter tegenvallen, vreest de liberale premier. Hij denkt dat zo'n verplichting niet eenvoudig in te voeren is en "heel vaak ook andere effecten zal hebben". Dat "mensen die nog te overtuigen zijn eerder een afstootreactie gaan krijgen". De Croo wijst erop dat "geen enkel ander Europees land vandaag bezig is" met een algemene vaccinatieplicht. "Ik denk dat je mensen moet overtuigen", zegt hij voor de camera van VRT Nieuws.
België eist al wel van het zorgpersoneel dat het zich laat inenten tegen het virus. Wie dat weigert, moet vanaf 1 april vrezen voor ontslag.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."
35 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie valt.
2 uur geledenST. PAUL (ANP/RTR) - Journalist Don Lemon, een bekende oud-presentator van CNN, is opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in een kerk in St. Paul, Minnesota, op 18 januari. Dat meldt zijn advocaat. Lemon en twee anderen werden opgepakt op last van minister van Justitie Pam Bondi.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft militairen uit landen van de Europese Unie bestempeld als terroristen. Het is een reactie op het Europese besluit de Iraanse Revolutionaire Garde (IRGC) aan te merken als terroristische organisatie. Het hoofd van de Iraanse justitie, Gholamhossein Mohseni Ejei, zei eerder dat Iran die Europese stap zou vergelden. Het is niet duidelijk wat de Iraanse bestempeling praktisch betekent.
4 uur geledenRAFAH (ANP) - Israël opent de grensovergang bij Rafah, in het zuiden van Gaza met Egypte, zondag voor beperkt personenverkeer. De Israëlische defensieorganisatie COGAT heeft bekendgemaakt dat mensen Gaza alleen binnen kunnen komen of verlaten na een Israëlische veiligheidscheck en onder coördinatie van Egypte.
5 uur geleden