Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische premier ziet niets in algemene vaccinatieplicht

Belgische premier ziet niets in algemene vaccinatieplicht

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Alexander De Croo keert zich tegen een vaccinatieplicht voor iedereen. Zijn minister van Volksgezondheid bepleit zo'n verplichting nu de corona-epidemie weer is opgevlamd. Maar De Croo vreest dat die averechts werkt.

De premier spreekt zich uit aan de vooravond van nieuw coronacrisisberaad van de Belgische regeringen. Ze zoeken naar maatregelen om de nieuwe golf van coronabesmettingen te bedwingen. Het nog opkrikken van de vaccinatiegraad zou veel kunnen schelen, zeggen experts.

Alle Belgen verplichten een prik te halen lijkt aantrekkelijk maar zal bitter tegenvallen, vreest de liberale premier. Hij denkt dat zo'n verplichting niet eenvoudig in te voeren is en "heel vaak ook andere effecten zal hebben". Dat "mensen die nog te overtuigen zijn eerder een afstootreactie gaan krijgen". De Croo wijst erop dat "geen enkel ander Europees land vandaag bezig is" met een algemene vaccinatieplicht. "Ik denk dat je mensen moet overtuigen", zegt hij voor de camera van VRT Nieuws.

België eist al wel van het zorgpersoneel dat het zich laat inenten tegen het virus. Wie dat weigert, moet vanaf 1 april vrezen voor ontslag.

Meer uit Buitenland

Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

41 minuten geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

1 uur geleden
Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

2 uur geleden
WHO: ruim 1000 patiënten overleden in afwachting evacuatie Gaza

GENÈVE (ANP) - In de Gazastrook zijn in de afgelopen anderhalf jaar meer dan duizend mensen overleden die in afwachting waren van een medische evacuatie, meldt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) op X. Topman Tedros Adhanom Ghebreyesus roept meer landen op om "hun deuren te openen voor de patiënten uit Gaza".

2 uur geleden
Eerste aanval Oekraïne op schip schaduwvloot op Middellandse Zee

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft voor het eerst een schip van de Russische schaduwvloot aangevallen op de Middellandse Zee, meldt een bron van de Oekraïense veiligheidsdienst SBOe. Het vaartuig zou flinke schade hebben opgelopen, maar leeg zijn geweest op het moment van de droneaanval.

3 uur geleden
Dertien aanhoudingen en zes gewonde agenten bij protesten Brussel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bij boerenprotesten zijn donderdag dertien mensen aangehouden in Brussel, meldt de politie daar. In zeven gevallen gaat het om een aanhouding waarbij de demonstranten ook strafrechtelijk kunnen worden vervolgd. Vier agenten raakten gewond.

3 uur geleden
Staking Louvre voorbij, museum vrijdag weer open "als normaal"

PARIJS (ANP/AFP) - De staking bij het Louvre is voorlopig voorbij. Het museum is volgens vakbonden en de directie vrijdag "als normaal" geopend. Medewerkers staaktes sinds maandag vanwege verslechterende arbeidsomstandigheden en personeelstekorten. Als hier niets aan verandert, willen vakbonden 5 januari weer in overleg voor een nieuwe staking.

4 uur geleden