Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische premier ziet niets in algemene vaccinatieplicht

Belgische premier ziet niets in algemene vaccinatieplicht

BRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Alexander De Croo keert zich tegen een vaccinatieplicht voor iedereen. Zijn minister van Volksgezondheid bepleit zo'n verplichting nu de corona-epidemie weer is opgevlamd. Maar De Croo vreest dat die averechts werkt.

De premier spreekt zich uit aan de vooravond van nieuw coronacrisisberaad van de Belgische regeringen. Ze zoeken naar maatregelen om de nieuwe golf van coronabesmettingen te bedwingen. Het nog opkrikken van de vaccinatiegraad zou veel kunnen schelen, zeggen experts.

Alle Belgen verplichten een prik te halen lijkt aantrekkelijk maar zal bitter tegenvallen, vreest de liberale premier. Hij denkt dat zo'n verplichting niet eenvoudig in te voeren is en "heel vaak ook andere effecten zal hebben". Dat "mensen die nog te overtuigen zijn eerder een afstootreactie gaan krijgen". De Croo wijst erop dat "geen enkel ander Europees land vandaag bezig is" met een algemene vaccinatieplicht. "Ik denk dat je mensen moet overtuigen", zegt hij voor de camera van VRT Nieuws.

België eist al wel van het zorgpersoneel dat het zich laat inenten tegen het virus. Wie dat weigert, moet vanaf 1 april vrezen voor ontslag.

Meer uit Buitenland

Trump sluit staakt-het-vuren in Iran uit

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump sluit een bestand in Iran uit. Volgens hem zijn Israël en de Verenigde Staten aan de winnende hand in de oorlog en is er dus geen reden om te stoppen.

1 uur geleden
VS sturen 2500 extra mariniers naar Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen 2500 extra mariniers naar het Midden-Oosten, meldden functionarissen aan persbureau Reuters. Het gaat om troepen die eventueel ook op land in Iran zouden kunnen worden ingezet, maar de functionarissen benadrukken dat daarover nog geen besluit is genomen.

4 uur geleden
Regering VS wil geld terug van Harvard-universiteit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering probeert met een gerechtelijke procedure miljarden dollars federaal belastinggeld terug te krijgen van de gerenommeerde Universiteit van Harvard bij Boston.

5 uur geleden
Khamenei schuift aanvallen op Turkije en Oman af op Israël

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider Mojtaba Khamenei heeft ontkend dat zijn land verantwoordelijk is voor raket- en droneaanvallen op Turkije en Oman. Volgens hem zijn die aanvallen "onder valse vlag" opgezet door Israël, bedoeld om verdeeldheid in het Midden-Oosten te zaaien.

5 uur geleden
Levenslang voor Franse jihadist om genocide op Jezidi's

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse jihadist Sabri Essid is bij verstek veroordeeld tot levenslang voor zijn rol bij de misdaden van Islamitische Staat (IS) tegen de Jezidi-minderheid in Irak. Hij werd schuldig bevonden aan onder meer genocide en misdaden tegen de menselijkheid, omdat hij deel zou hebben genomen aan de handel in tot slaaf gemaakte Jezidi's.

6 uur geleden
Acteur Chuck Norris (86) overleden

HONOLULU (ANP/AFP) - Acteur Chuck Norris is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat maakte zijn familie vrijdag bekend. Norris geldt als een van de grote actiehelden van de jaren tachtig.

7 uur geleden
Trump noemt bondgenoten 'lafaards' om Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media hard uitgehaald naar bondgenoten die niet bijdragen aan het heropenen van de Straat van Hormuz. Hij maakte ze in hoofdletters uit voor lafaards. "We zullen dit onthouden."

7 uur geleden