Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische premier wil havenkorps in strijd tegen drugscriminelen

Belgische premier wil havenkorps in strijd tegen drugscriminelen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - In de strijd tegen de drugscriminaliteit in Antwerpen pleit de Belgische premier Alexander De Croo voor de oprichting van een speciaal havenkorps. Ook moeten er meer controles worden uitgevoerd op verdachte zeecontainers en wil de regering de boetes voor het gebruik van cocaïne verhogen.

De Croo ziet heil in een speciaal politiekorps voor de haven, omdat het te controleren domein met 120 vierkante kilometer behoorlijk groot is. Het korps moet arrestaties en ondervragingen kunnen uitvoeren.

Verder moet het aantal containers dat wordt gecontroleerd omhoog naar 300.000 tot 400.000 per jaar. Momenteel zijn dat nog maar zo'n 40.000. Ook moeten de boetes voor het gebruik van cocaïne omhoog tot 1000 euro. Minister van Justitie Vincent Van Quickenborne stelde zondag in het tv-programma De Zevende Dag dat de huidige boetes van 75 tot 150 euro te laag liggen voor wie 50 euro voor een gram coke kan betalen.

De Antwerpse haven is net als Rotterdam een belangrijk knooppunt in de cocaïnehandel. Drugs uit Zuid-Amerika komen er aan op weg naar Europese klanten. Vorig jaar is een recordhoeveelheid cocaïne onderschept van bijna 110 ton, zo maakte de Belgische douane afgelopen week bekend. Antwerpen vreest dat drugsbendes hun aandacht van Rotterdam naar de Belgische havenstad verleggen. De Scheldestad kampt al maanden met een drugsoorlog. Afgelopen maandag kwam een 11-jarig meisje in het Antwerpse stadsdeel Merksem om het leven door een schietpartij die vermoedelijk met de drugsoorlog verband houdt.

Meer uit Buitenland

Trump roept Latijns-Amerika op kartels gezamenlijk aan te pakken

PALM BEACH (ANP) - Donald Trump heeft Latijns-Amerikaanse leiders opgeroepen samen te werken met de VS bij het bestrijden van drugskartels. De Amerikaanse president sprak met de hoogwaardigheidsbekleders op zijn landgoed Mar-a-Lago in de context van het zogenoemde 'Shield of the Americas', een samenwerkingsverband dat de regionale verhoudingen moet versterken.

27 minuten geleden
Libanese president belt met Macron over de-escalatie gevechten

BEIROET (ANP) - De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft overleg gehad met zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron. Dat meldt Aoun op X. Volgens het Libanese staatshoofd werd onder meer besproken hoe de huidige beschietingen tot een einde kunnen worden gebracht. De door Iran gesteunde Hezbollah-groepering wordt al dagen onder vuur genomen door Israël, met name in het zuiden van Libanon en in delen van hoofdstad Beiroet. Daarbij vielen tot dusver bijna driehonderd doden, meldde het land eerder op zaterdag.

1 uur geleden
Meer dan twintig doden bij overstromingen in Nairobi

NAIROBI (ANP/RTR) - Zware overstromingen in de Keniaanse hoofdstad Nairobi hebben aan zeker 23 mensen het leven gekost. President William Ruto heeft een noodteam samengesteld dat hulp moet gaan leveren, waarbij ook soldaten zijn ingezet.

2 uur geleden
Libanon meldt nu bijna 300 doden

BEIROET (ANP/AFP) - De autoriteiten in Libanon hebben een nieuw dodental bekendgemaakt. Sinds het toegenomen geweld in het land door de Israëlische aanvallen op Hezbollah, zijn tot dusver 297 mensen omgekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Ex-rapper wordt nieuwe premier van Nepal

KATHMANDU (ANP/AFP) - Ex-rapper en huidige burgemeester van Kathmandu Balendra Shah wordt de nieuwe premier van Nepal. De kiescommissie heeft zijn verkiezingsoverwinning bevestigd.

3 uur geleden
Italiaanse premier Meloni valt jeugdrechtbank aan

ROME (ANP) - Premier Giorgia Meloni heeft in felle bewoordingen de beslissing bekritiseerd van een Italiaanse jeugdrechtbank om een moeder bij haar drie kinderen weg te halen. Kinderen "behoren niet toe aan de staat, maar aan hun moeders en vaders", schreef de premier in een verklaring die op sociale media is gedeeld en waar persbureau ANSA uit citeert.

3 uur geleden
Israël claimt luchtaanvallen op opslag raketten en universiteit

TEL AVIV/JERUZALEM (ANP/DPA) - Het Israëlische leger heeft naar eigen zeggen met meer dan tachtig vliegtuigen weer aanvallen op Iran uitgevoerd, onder meer op een opslagplaats van ballistische raketten en een universiteit die wordt gerund door de Islamitische Revolutionaire Garde (IRG). Het leger stelt dat de Imam Hossein Universiteit in Teheran een verzamelplaats was voor leden van de garde en daarom een militair doel.

4 uur geleden