Belgische premier wil havenkorps in strijd tegen drugscriminelen
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - In de strijd tegen de drugscriminaliteit in Antwerpen pleit de Belgische premier Alexander De Croo voor de oprichting van een speciaal havenkorps. Ook moeten er meer controles worden uitgevoerd op verdachte zeecontainers en wil de regering de boetes voor het gebruik van cocaïne verhogen.
De Croo ziet heil in een speciaal politiekorps voor de haven, omdat het te controleren domein met 120 vierkante kilometer behoorlijk groot is. Het korps moet arrestaties en ondervragingen kunnen uitvoeren.
Verder moet het aantal containers dat wordt gecontroleerd omhoog naar 300.000 tot 400.000 per jaar. Momenteel zijn dat nog maar zo'n 40.000. Ook moeten de boetes voor het gebruik van cocaïne omhoog tot 1000 euro. Minister van Justitie Vincent Van Quickenborne stelde zondag in het tv-programma De Zevende Dag dat de huidige boetes van 75 tot 150 euro te laag liggen voor wie 50 euro voor een gram coke kan betalen.
De Antwerpse haven is net als Rotterdam een belangrijk knooppunt in de cocaïnehandel. Drugs uit Zuid-Amerika komen er aan op weg naar Europese klanten. Vorig jaar is een recordhoeveelheid cocaïne onderschept van bijna 110 ton, zo maakte de Belgische douane afgelopen week bekend. Antwerpen vreest dat drugsbendes hun aandacht van Rotterdam naar de Belgische havenstad verleggen. De Scheldestad kampt al maanden met een drugsoorlog. Afgelopen maandag kwam een 11-jarig meisje in het Antwerpse stadsdeel Merksem om het leven door een schietpartij die vermoedelijk met de drugsoorlog verband houdt.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
54 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
1 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
2 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Een bondgenoot van de Britse premier Keir Starmer heeft benadrukt dat de verwachte verkiezingsnederlaag van zijn partij niet het einde van zijn premierschap hoeft te betekenen. "Hij kan het tij nog keren", zei minister van Defensie John Healey bij Times Radio.
4 uur geleden