Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische premier wil havenkorps in strijd tegen drugscriminelen

Belgische premier wil havenkorps in strijd tegen drugscriminelen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - In de strijd tegen de drugscriminaliteit in Antwerpen pleit de Belgische premier Alexander De Croo voor de oprichting van een speciaal havenkorps. Ook moeten er meer controles worden uitgevoerd op verdachte zeecontainers en wil de regering de boetes voor het gebruik van cocaïne verhogen.

De Croo ziet heil in een speciaal politiekorps voor de haven, omdat het te controleren domein met 120 vierkante kilometer behoorlijk groot is. Het korps moet arrestaties en ondervragingen kunnen uitvoeren.

Verder moet het aantal containers dat wordt gecontroleerd omhoog naar 300.000 tot 400.000 per jaar. Momenteel zijn dat nog maar zo'n 40.000. Ook moeten de boetes voor het gebruik van cocaïne omhoog tot 1000 euro. Minister van Justitie Vincent Van Quickenborne stelde zondag in het tv-programma De Zevende Dag dat de huidige boetes van 75 tot 150 euro te laag liggen voor wie 50 euro voor een gram coke kan betalen.

De Antwerpse haven is net als Rotterdam een belangrijk knooppunt in de cocaïnehandel. Drugs uit Zuid-Amerika komen er aan op weg naar Europese klanten. Vorig jaar is een recordhoeveelheid cocaïne onderschept van bijna 110 ton, zo maakte de Belgische douane afgelopen week bekend. Antwerpen vreest dat drugsbendes hun aandacht van Rotterdam naar de Belgische havenstad verleggen. De Scheldestad kampt al maanden met een drugsoorlog. Afgelopen maandag kwam een 11-jarig meisje in het Antwerpse stadsdeel Merksem om het leven door een schietpartij die vermoedelijk met de drugsoorlog verband houdt.

Meer uit Buitenland

Franse president Macron benadrukt defensieve rol in Midden-Oosten

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft beklemtoond dat Frankrijk alleen een defensieve rol speelt in het Midden-Oosten. Hij zei dat na de dood van een Franse militair door een drone-aanval in de Iraakse Koerdische regio. Zeven Franse militairen raakten gewond.

8 minuten geleden
Macron meent dat Iranoorlog Rusland geen verlichting biedt

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tijdens de ontvangst van zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky in Parijs gezegd dat de oorlog in het Midden-Oosten Rusland in de strijd met Oekraïne geen verlichting biedt. Hij lichtte dit verder niet toe.

57 minuten geleden
Israël dropt pamfletten boven Beiroet, inwoners in paniek

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische vliegtuigen hebben voor paniek gezorgd onder de inwoners van Beiroet. Ze vlogen laag over de Libanese hoofdstad en verspreidden pamfletten over meerdere wijken. Correspondenten van persbureau AFP hoorden harde knallen voordat de papieren naar beneden kwamen.

1 uur geleden
Europese Commissie: EU heeft Polen nodig voor veiligheid Europa

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie hoopt dat Polen gebruik gaat maken van de EU-lening voor defensieprojecten, die het land zelf heeft aangevraagd. "De EU heeft Polen nodig voor de veiligheid van Europa en Polen is de ruggengraat van de oostflankbewaking", zei een woordvoerder van de Europese Commissie vrijdag.

1 uur geleden
Hegseth: opperste leider Iran vermoedelijk verminkt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De onlangs verkozen opperste leider van Iran, Mojtaba Khamenei, is gewond en vermoedelijk verminkt. Dat zei de Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth vrijdag in een persconferentie.

1 uur geleden
Cuba bevestigt in overleg te zijn met VS over mogelijke deal

HAVANA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Cuba en de Verenigde Staten hebben recentelijk overleg gevoerd. Dat meldt het Cubaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden volgens Cubaanse media zijn gericht op het vinden van gemeenschappelijke grond voor "mogelijke samenwerkingen en het vinden van gedeelde belangen". De Cubanen willen de gesprekken graag voortzetten, aldus de verklaring.

2 uur geleden
Brussel peinst niet over verzachting EU-sancties tegen Rusland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie en de Europese Raad peinzen er niet over de EU-sancties tegen Rusland te verzachten. Dat hebben ze vrijdag benadrukt in reactie op het eenzijdige Amerikaanse besluit om sancties op Russische olie-export op te heffen. "Het besluit brengt de Europese veiligheid in gevaar", schrijft voorzitter van de EU-leiders António Costa op X.

2 uur geleden