Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische premier wil havenkorps in strijd tegen drugscriminelen

Belgische premier wil havenkorps in strijd tegen drugscriminelen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - In de strijd tegen de drugscriminaliteit in Antwerpen pleit de Belgische premier Alexander De Croo voor de oprichting van een speciaal havenkorps. Ook moeten er meer controles worden uitgevoerd op verdachte zeecontainers en wil de regering de boetes voor het gebruik van cocaïne verhogen.

De Croo ziet heil in een speciaal politiekorps voor de haven, omdat het te controleren domein met 120 vierkante kilometer behoorlijk groot is. Het korps moet arrestaties en ondervragingen kunnen uitvoeren.

Verder moet het aantal containers dat wordt gecontroleerd omhoog naar 300.000 tot 400.000 per jaar. Momenteel zijn dat nog maar zo'n 40.000. Ook moeten de boetes voor het gebruik van cocaïne omhoog tot 1000 euro. Minister van Justitie Vincent Van Quickenborne stelde zondag in het tv-programma De Zevende Dag dat de huidige boetes van 75 tot 150 euro te laag liggen voor wie 50 euro voor een gram coke kan betalen.

De Antwerpse haven is net als Rotterdam een belangrijk knooppunt in de cocaïnehandel. Drugs uit Zuid-Amerika komen er aan op weg naar Europese klanten. Vorig jaar is een recordhoeveelheid cocaïne onderschept van bijna 110 ton, zo maakte de Belgische douane afgelopen week bekend. Antwerpen vreest dat drugsbendes hun aandacht van Rotterdam naar de Belgische havenstad verleggen. De Scheldestad kampt al maanden met een drugsoorlog. Afgelopen maandag kwam een 11-jarig meisje in het Antwerpse stadsdeel Merksem om het leven door een schietpartij die vermoedelijk met de drugsoorlog verband houdt.

Meer uit Buitenland

Rutte: aanschaf wapens VS voor Oekraïne moet in 2026 nog omhoog

BRUSSEL (ANP) - De bondgenoten van Oekraïne zullen volgend jaar nog meer Amerikaanse wapens voor het land moeten kopen dan in 2025, waarschuwt NAVO-topman Mark Rutte. De ongeveer 1 miljard dollar per maand die ze daarvoor nu met pijn en moeite bijeenbrengen, schiet volgens hem in 2026 tekort.

38 minuten geleden
Macron arriveert in China voor staatsbezoek

BEIJING (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is in China aangekomen voor een driedaags staatsbezoek. Hij heeft in Beijing een ontmoeting met de Chinese president Xi Jinping. Zij gaan naar verwachting praten over onder meer handel en de oorlog in Oekraïne.

41 minuten geleden
Oud-buitenlandchef EU opgepakt om fraude EU-opleiding weer vrij

BRUSSEL/BRUGGE (ANP) - Oud-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini, die dinsdag is opgepakt in een onderzoek naar fraude bij een opleiding voor jonge EU-diplomaten, is weer vrij. Dat meldt het Europees openbaar ministerie (EPPO) woensdag. De oud-vicevoorzitter van de Europese Commissie werd aangehouden in haar rol van rector van het Europacollege in Brugge.

1 uur geleden
Ex-president jaar na Koreaanse noodtoestand: actie voor vrijheid

SEOUL (ANP/AFP/RTR) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol heeft woensdag opgeroepen tot actie voor vrijheid, precies een jaar nadat hij een politieke crisis had veroorzaakt door de militaire noodtoestand af te kondigen.

1 uur geleden
Grensovergang bij Rafah opent 'komende dagen' richting Egypte

RAFAH (ANP) - De grensovergang bij Rafah, die de Gazastrook met Egypte verbindt, gaat ergens in de komende dagen weer open. Dat meldt COGAT, de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp in de regio coördineert, in een bericht op X. De organisatie voegt eraan toe dat de grens slechts opent voor burgers die vanuit Gaza naar Egypte willen reizen.

2 uur geleden
Canada legt 200 miljoen bij voor Amerikaanse wapens voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP/RTR) - Canada investeert nog eens 200 miljoen dollar in Amerikaanse wapens voor Oekraïne. Ook steekt het land 35 miljoen in het NAVO-steunfonds. Dat zegt buitenlandminister Anita Anand, die in Brussel is voor een overleg met andere NAVO-lidstaten.

2 uur geleden
Noorwegen steekt nog eens half miljard in wapens VS voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Noorwegen trekt nog eens een half miljard dollar uit om Amerikaanse wapens te kopen voor Oekraïne. Het NAVO-land was al een van de landen die Oekraïne het gulst steunden. Met de Noorse bijdrage is het zogeheten PURL-pakket, waarvoor Nederland al een kwart miljard euro vrijmaakte, nu rond.

3 uur geleden