Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische premier wil havenkorps in strijd tegen drugscriminelen

Belgische premier wil havenkorps in strijd tegen drugscriminelen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - In de strijd tegen de drugscriminaliteit in Antwerpen pleit de Belgische premier Alexander De Croo voor de oprichting van een speciaal havenkorps. Ook moeten er meer controles worden uitgevoerd op verdachte zeecontainers en wil de regering de boetes voor het gebruik van cocaïne verhogen.

De Croo ziet heil in een speciaal politiekorps voor de haven, omdat het te controleren domein met 120 vierkante kilometer behoorlijk groot is. Het korps moet arrestaties en ondervragingen kunnen uitvoeren.

Verder moet het aantal containers dat wordt gecontroleerd omhoog naar 300.000 tot 400.000 per jaar. Momenteel zijn dat nog maar zo'n 40.000. Ook moeten de boetes voor het gebruik van cocaïne omhoog tot 1000 euro. Minister van Justitie Vincent Van Quickenborne stelde zondag in het tv-programma De Zevende Dag dat de huidige boetes van 75 tot 150 euro te laag liggen voor wie 50 euro voor een gram coke kan betalen.

De Antwerpse haven is net als Rotterdam een belangrijk knooppunt in de cocaïnehandel. Drugs uit Zuid-Amerika komen er aan op weg naar Europese klanten. Vorig jaar is een recordhoeveelheid cocaïne onderschept van bijna 110 ton, zo maakte de Belgische douane afgelopen week bekend. Antwerpen vreest dat drugsbendes hun aandacht van Rotterdam naar de Belgische havenstad verleggen. De Scheldestad kampt al maanden met een drugsoorlog. Afgelopen maandag kwam een 11-jarig meisje in het Antwerpse stadsdeel Merksem om het leven door een schietpartij die vermoedelijk met de drugsoorlog verband houdt.

Meer uit Buitenland

Libanon wil bestand met Israël met een maand verlengen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.

1 uur geleden
EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

1 uur geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

1 uur geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

2 uur geleden
Russische olie stroomt weer via herstelde Droezjba-leiding

KYIV (ANP/RTR) - Russische olie stroomt voor het eerst in maanden weer door de Droezjba-pijpleiding via Oekraïne naar Hongarije en Slowakije, meldt het Hongaarse staatsoliebedrijf MOL. De leiding raakte in januari beschadigd in de oorlog tussen Oekraïne en Rusland, waardoor de leveringen stil kwamen te liggen.

2 uur geleden
Iran: twee schepen in beslag genomen in Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft twee containerschepen in de Straat van Hormuz in beslag genomen om "maritieme overtredingen", meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De schepen zijn naar de Iraanse kust overgebracht.

2 uur geleden
VK en Frankrijk beleggen Hormuz-top over plannen voor heropening

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk beleggen een nieuwe bijeenkomst van militaire planners om te bespreken hoe ze de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang kunnen brengen zodra de oorlog tegen Iran voorbij is. Planners uit meer dan dertig landen, waaronder Nederland, nemen woensdag en donderdag deel aan de besprekingen in Londen.

3 uur geleden