Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische premier vindt boerenblokkades wel welletjes

Belgische premier vindt boerenblokkades wel welletjes

BRUSSEL (ANP) - Het is tijd voor de boeren om de blokkades van wegen, distributiecentra en havens op te heffen, vindt de Belgische premier. De politiek heeft de boeren gehoord en gaat met hen in gesprek, memoreert premier Alexander De Croo. "Het signaal is gegeven."

Boze boeren versperren met hun tractors al dagen belangrijke autowegen, overslagcentra van bijvoorbeeld supermarkten en sinds donderdagavond ook grensovergangen naar Nederland. Duizenden actievoerders verzamelden zich donderdag in Brussel, waar hun protest tijdens de EU-top uit de hand liep.

"Ik denk dat nu wel het moment is gekomen om de blokkades op te geven", zegt De Croo op de Belgische nieuwszender Radio 1. Hij wijst erop dat hijzelf donderdag samen met demissionair premier Mark Rutte en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie in gesprek is gegaan met vertegenwoordigers van de boeren.

Maar de Belgische politie is niet van plan de blokkades op te breken. Dat is "niet aan mij", zegt binnenlandminister Annelies Verlinden, als daarbij althans geen gevaarlijke situaties ontstaan. De politie schuwt volgens haar hard ingrijpen om escalatie te voorkomen. "Anderen hebben gepleit om het leger er op af te sturen, maar ik denk dat dat soort confrontaties tot weinig resultaat leidt", valt De Croo haar bij.

Meer uit Buitenland

Onderzoek: weinig animo in Oekraïne voor onvoorwaardelijk bestand

KYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.

43 minuten geleden
Hulporganisaties bezorgd over nieuwe escalatie in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.

1 uur geleden
Waarnemers: stembusgang Armenië goed verlopen, ondanks inmenging

JEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.

1 uur geleden
Media: ook Israël stopt aanvallen na gesprek Netanyahu met Trump

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.

1 uur geleden
Libanees archeologisch complex beschadigd door Israëlische aanval

TYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.

2 uur geleden
Oekraïne ontvangt bijna zes miljard euro van EU voor drones

NICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.

3 uur geleden
EU-ministers van Defensie vinden acties Iran onaanvaardbaar

NICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.

3 uur geleden