Belgische premier vindt boerenblokkades wel welletjes
BRUSSEL (ANP) - Het is tijd voor de boeren om de blokkades van wegen, distributiecentra en havens op te heffen, vindt de Belgische premier. De politiek heeft de boeren gehoord en gaat met hen in gesprek, memoreert premier Alexander De Croo. "Het signaal is gegeven."
Boze boeren versperren met hun tractors al dagen belangrijke autowegen, overslagcentra van bijvoorbeeld supermarkten en sinds donderdagavond ook grensovergangen naar Nederland. Duizenden actievoerders verzamelden zich donderdag in Brussel, waar hun protest tijdens de EU-top uit de hand liep.
"Ik denk dat nu wel het moment is gekomen om de blokkades op te geven", zegt De Croo op de Belgische nieuwszender Radio 1. Hij wijst erop dat hijzelf donderdag samen met demissionair premier Mark Rutte en voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie in gesprek is gegaan met vertegenwoordigers van de boeren.
Maar de Belgische politie is niet van plan de blokkades op te breken. Dat is "niet aan mij", zegt binnenlandminister Annelies Verlinden, als daarbij althans geen gevaarlijke situaties ontstaan. De politie schuwt volgens haar hard ingrijpen om escalatie te voorkomen. "Anderen hebben gepleit om het leger er op af te sturen, maar ik denk dat dat soort confrontaties tot weinig resultaat leidt", valt De Croo haar bij.
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP) - Niet alleen de Verenigde Staten, maar de NAVO-landen "gezamenlijk" gaan Groenland en het Noordpoolgebied verdedigen. Daarop zijn de besprekingen die de Verenigde Staten en Denemarken nu aanknopen gericht, zegt NAVO-topman Mark Rutte. De Amerikaanse president Donald Trump hield tot dusver vol dat hij Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort, wilde annexeren.
12 minuten geledenDAVOS (ANP) - De overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Denemarken die volgens de Amerikaanse president Donald Trump op tafel ligt, is voor altijd. "Het is het soort deal dat ik wilde", zei Trump na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte.
27 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De ingelaste EU-top over de Groenlandcrisis gaat door, laat een woordvoerder van de voorzitter van de EU-leiders António Costa weten. De EU-leiders komen donderdagavond alsnog bij elkaar, ook nu de Amerikaanse president Donald Trump afziet van importheffingen voor Europese landen die meededen aan een verkenningsmissie in Groenland.
55 minuten geledenHASAKAH (ANP/AFP) - Het Syrische leger is naar eigen zeggen het grote gevangenenkamp Al-Hol, niet ver van de Iraakse grens, binnengetrokken. Dat kamp werd jarenlang gecontroleerd door de Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF).
2 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse waarnemend president Delcy Rodríguez heeft bijna dertig topfiguren in de strijdkrachten en verwante veiligheidsorganen vervangen. Zo zijn de bevelhebbers van de voornaamste luchtmachtbases vervangen, meldden lokale media. Rodríguez is de plaatsvervanger van de door de VS begin dit jaar in een nachtelijke militaire operatie gevangengenomen president Nicolás Maduro. De luchtmachtbases waren doelwit bij de Amerikaanse operatie.
2 uur geledenLÜNEBURG (ANP) - Twee Duitse ambulancebroeders zijn veroordeeld tot lange celstraffen, omdat ze ongelukken veroorzaakten om de slachtoffers daarna te kunnen helpen. Het duo gooide vanaf bruggen onder meer betonplaten en een boomstam op Duitse snelwegen. Ze krijgen elf en twaalf jaar gevangenisstraf voor poging tot moord en gevaarlijk gedrag in het verkeer.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Een achttal overwegend islamitische landen zegt in een gezamenlijke verklaring te zullen deelnemen aan de Amerikaanse vredesraad. Die moet toezien op Gaza na een mogelijk bestand. Het gaat om Pakistan, Egypte, Jordanië, Qatar, Indonesië, Turkije, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten. In de verklaring spreken de landen hun steun uit voor de Amerikaanse inzet voor vrede in het gebied.
3 uur geleden