Belgische premier tegen Johnson: jullie vaccin komt uit Europa
LONDEN (ANP) - De Belgische premier Alexander De Croo heeft zijn Britse collega Boris Johnson nog eens gewezen op de herkomst van het coronavaccin van BioNTech en Pfizer. "Made in Europe", reageerde de Belg op een bericht van zijn ambtsgenoot over het vaccineren van Britten tegen Covid-19.
Het Verenigd Koninkrijk laat als eerste land op grote schaal burgers inenten met het vaccin. De Britse autoriteiten begonnen daar dinsdag mee. Johnson bedankte op Twitter de wetenschappers en proefpersonen die betrokken waren bij de ontwikkeling van het middel. Ook drukte hij zijn landgenoten op het hart dat ze het virus "samen" zullen verslaan.
Britse topfunctionarissen hebben eerder opgemerkt dat het vaccin dankzij de brexit sneller in gebruik kan worden genomen. Dat leidde al tot geërgerde reacties uit Europa, waar erop werd gewezen dat de Britten nog altijd de Europese regels volgen. Het middel wordt bovendien ingevoerd vanuit België en ontwikkelaar BioNTech is gevestigd in Duitsland.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
1 uur geledenMEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.
4 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Duitsland heft een gedeeltelijke stop op wapenexporten naar Israël op. Daardoor kunnen vanaf 24 november opnieuw wapens voor gebruik in Gaza worden geëxporteerd.
5 uur geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - Zuid-Korea stelt militair overleg met Noord-Korea voor over de grens tussen de landen. Het doel hiervan is om botsingen langs de grens te voorkomen en de militaire spanningen te verminderen, aldus een Zuid-Koreaanse topfunctionaris.
5 uur geledenDHAKA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oud-premier van Bangladesh, Sheikh Hasina, is schuldig bevonden aan misdaden tegen de menselijkheid. Een rechtbank in Dhaka heeft haar bij verstek de doodstraf opgelegd.
6 uur geleden