Belgische premier tegen Johnson: jullie vaccin komt uit Europa
LONDEN (ANP) - De Belgische premier Alexander De Croo heeft zijn Britse collega Boris Johnson nog eens gewezen op de herkomst van het coronavaccin van BioNTech en Pfizer. "Made in Europe", reageerde de Belg op een bericht van zijn ambtsgenoot over het vaccineren van Britten tegen Covid-19.
Het Verenigd Koninkrijk laat als eerste land op grote schaal burgers inenten met het vaccin. De Britse autoriteiten begonnen daar dinsdag mee. Johnson bedankte op Twitter de wetenschappers en proefpersonen die betrokken waren bij de ontwikkeling van het middel. Ook drukte hij zijn landgenoten op het hart dat ze het virus "samen" zullen verslaan.
Britse topfunctionarissen hebben eerder opgemerkt dat het vaccin dankzij de brexit sneller in gebruik kan worden genomen. Dat leidde al tot geërgerde reacties uit Europa, waar erop werd gewezen dat de Britten nog altijd de Europese regels volgen. Het middel wordt bovendien ingevoerd vanuit België en ontwikkelaar BioNTech is gevestigd in Duitsland.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft het besluit van admiraal Frank Bradley om een tweede aanval uit te voeren op een Venezolaanse boot "de juiste beslissing" genoemd. Hegseth was zelf niet aanwezig toen het bevel werd gegeven, maar staat daar wel achter.
33 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Een ei van de wereldberoemde Russische juwelier Fabergé heeft op een veiling in Londen een recordbedrag van bijna 23 miljoen pond (26 miljoen euro) opgebracht. Het gaat om het Winterei, dat tsaar Nicolaas II in 1913 met Pasen aan zijn moeder Maria Fjodorovna gaf.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo wil volgend jaar graag een bezoek brengen aan Afrika, zei hij na afloop van zijn eerste buitenlandse reis als paus. Leo hoopt naar Algerije te gaan, onder meer om de "bruggen te bouwen tussen de islamitische en de christelijke wereld en de dialoog voort te zetten".
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Als Europese landen oorlog willen, is Rusland daar "klaar" voor, zegt president Vladimir Poetin voorafgaand aan zijn ontmoeting met afgevaardigden van de Verenigde Staten. Poetin herhaalde zijn eerdere beschuldiging dat de VS vrede proberen te stichten in Oekraïne, maar daarin worden gedwarsboomd door Europa.
3 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar, dat bemiddelt bij de verdere onderhandelingen tussen Hamas en Israël, voert de druk op om beide partijen "snel aan tafel te krijgen" voor de tweede fase van het vredesoverleg. Dat kondigde de woordvoerder van de Qatarese minister van Buitenlandse Zaken, Majed al-Ansari, aan.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse pogingen een einde te maken aan de Russische oorlog tegen Oekraïne gaan "op den duur" lukken, verwacht NAVO-topman Mark Rutte. Maar dan moet Rusland wel meedoen, "en dat wordt vandaag getest".
5 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïense en Amerikaanse vertegenwoordigers hebben het plan dat een einde moet maken aan de oorlog met Rusland "verfijnd", zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. Functionarissen van beide landen spraken afgelopen week in Florida met elkaar. Het ging onder meer over bescherming tegen Russische aanvallen en "het voorkomen van schendingen van afspraken in het geval van een staakt-het-vuren", meldt Zelensky.
6 uur geleden