Belgische premier: bedreigingen door Nederlanders onaanvaardbaar
DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische premier Alexander De Croo noemt de bedreiging van zijn minister van Justitie Vincent Van Quickenborne "totaal onaanvaardbaar". Voor de bedreiging van de Belgische minister zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in Den Haag en Leidschendam drie Nederlanders aangehouden.
De aanhoudingen werden verricht op verzoek van de Belgische autoriteiten. De Croo spreekt zijn waardering uit voor de goede samenwerking tussen de Nederlandse en Belgische veiligheidsdiensten. Op Twitter schreef de Nederlandse minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz in een reactie: "We staan samen zij aan zij voor de veiligheid in onze landen. We zullen nooit buigen."
Om wat voor bedreigingen het precies gaat, is nog niet duidelijk. Het Belgische federale parket zegt in een verklaring dat ze recent en "zeer ernstig" zijn. Volgens de krant Het Laatste Nieuws werden bij het huis van Van Quickenborne in Kortrijk vrijdagochtend in een auto met Nederlands kenteken zeker één automatisch geweer en flessen benzine gevonden.
Van Quickenborne, die tevens vicepremier is, is wegens de bedreigingen onder verhoogde beveiliging geplaatst, aldus het parket. België vraagt Nederland om de verdachten, die 20, 29 en 48 jaar oud zijn, over te dragen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Kamil E. heeft een kort geding aangespannen tegen de Staat. Hij wil weer contact kunnen hebben met zijn familie in Polen. Dat gaat nu moeilijk, omdat E. is aangemerkt als risicogedetineerde. De 40-jarige Pool wil van deze status af en probeert dat af te dwingen via de rechter.
4 minuten geledenHOORN (ANP) - De verdachten die zijn aangehouden na de geweldsuitbarsting in Hoorn van zaterdagavond, waarbij een 29-jarige man om het leven kwam, zijn twee minderjarigen en een 18-jarige. De politie laat weten dat ze woensdag worden voorgeleid aan de rechter-commissaris. De drie zitten in volledige beperkingen, wat inhoudt dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
34 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchtverkeersleiding Nederland (LVNL) is begonnen met de bouw van een nieuwe radartoren bij Schiphol. De toren moet over ongeveer een jaar de huidige verouderde radartoren vervangen.
48 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De 35-jarige Jon T. uit Helmond is maandag veroordeeld tot zeven jaar cel door de rechtbank in Den Bosch omdat hij verantwoordelijk is voor de dood van zijn zes weken oude zoon. Het kind overleed in 2021 aan ernstig hersenletsel. Dat ontstond door hevig geweld door de vader, concludeert de rechtbank.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Patricia Reichman, die is verkozen als wijkraadslid voor Leefbaar Rotterdam in Blijdorp-Bergpolder-Liskwartier, mag haar zetel niet namens Leefbaar Rotterdam innemen. Dat meldt een woordvoerder van de partij. "Er is gebleken dat zij niet de waarheid heeft gesproken over meerdere zaken, waardoor wat ons betreft een samenwerking onmogelijk is geworden", aldus de woordvoerder.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ingelaste getuigenverhoren in het hoger beroep in de zedenzaak tegen Ali B zijn afgelopen. De zaak werd in de middag hervat.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Op een bouwplaats aan de Thorbeckeweg in Zaandam is maandag net na 08.00 uur een man (48) overleden. Hij is onder een betonplaat gekomen, meldt een woordvoerder van de Arbeidsinspectie. Op de bouwplaats werkte de man aan een tijdelijke brug.
3 uur geleden