Belgische premier: bedreigingen door Nederlanders onaanvaardbaar
DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische premier Alexander De Croo noemt de bedreiging van zijn minister van Justitie Vincent Van Quickenborne "totaal onaanvaardbaar". Voor de bedreiging van de Belgische minister zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in Den Haag en Leidschendam drie Nederlanders aangehouden.
De aanhoudingen werden verricht op verzoek van de Belgische autoriteiten. De Croo spreekt zijn waardering uit voor de goede samenwerking tussen de Nederlandse en Belgische veiligheidsdiensten. Op Twitter schreef de Nederlandse minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz in een reactie: "We staan samen zij aan zij voor de veiligheid in onze landen. We zullen nooit buigen."
Om wat voor bedreigingen het precies gaat, is nog niet duidelijk. Het Belgische federale parket zegt in een verklaring dat ze recent en "zeer ernstig" zijn. Volgens de krant Het Laatste Nieuws werden bij het huis van Van Quickenborne in Kortrijk vrijdagochtend in een auto met Nederlands kenteken zeker één automatisch geweer en flessen benzine gevonden.
Van Quickenborne, die tevens vicepremier is, is wegens de bedreigingen onder verhoogde beveiliging geplaatst, aldus het parket. België vraagt Nederland om de verdachten, die 20, 29 en 48 jaar oud zijn, over te dragen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geëerd.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van elke tien koninklijke onderscheidingen bij de lintjesregen gaan meer dan zes naar een man. Minder dan vier op de tien lintjes zijn voor vrouwen. Het verschil wordt kleiner, maar dat gaat met heel kleine stapjes.
13 minuten geleden'S-GRAVENZANDE (ANP) - Jade Kops, die via Instagram openhartig vertelde over haar leven met kanker, is overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt op Instagram. Ze is 19 jaar geworden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bestuurders van de corporale studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V. uit Amsterdam kunnen weer een beurs krijgen. Na ophef over vrouwonvriendelijk gedrag besloten de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam het corps te straffen. Volgens de instellingen werkt de vereniging aan cultuurverandering en is er "voldoende vertrouwen om de banden te herstellen".
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een 17-jarige jongen uit het Noord-Hollandse Uithoorn is aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een explosie op 16 maart bij een pand aan de Strawinskylaan aan de Amsterdamse Zuidas. De explosie was bij het Atrium-gebouw. De politie onderzocht een verband met de aanslag bij de joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Zuid enkele dagen eerder. Een politiewoordvoerder meldt vrijdag dat de politie er niet van uitgaat dat deze verdachte ook bij de explosie bij de school betrokken was.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie doet onderzoek naar de uit de hand gelopen azc-demonstraties bij Loosdrecht deze week, meldt justitieminister David van Weel. Hij sluit niet uit dat zulke demonstraties escaleren door de aanwezigheid van groepen die "niks goeds hebben in de zin, of die uit zijn op rellen of een ideologische overtuiging hebben".
4 uur geleden