
Belgische premier: bedreigingen door Nederlanders onaanvaardbaar
DEN HAAG (ANP/BELGA) - De Belgische premier Alexander De Croo noemt de bedreiging van zijn minister van Justitie Vincent Van Quickenborne "totaal onaanvaardbaar". Voor de bedreiging van de Belgische minister zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag in Den Haag en Leidschendam drie Nederlanders aangehouden.
De aanhoudingen werden verricht op verzoek van de Belgische autoriteiten. De Croo spreekt zijn waardering uit voor de goede samenwerking tussen de Nederlandse en Belgische veiligheidsdiensten. Op Twitter schreef de Nederlandse minister van Justitie en Veiligheid Dilan Yeşilgöz in een reactie: "We staan samen zij aan zij voor de veiligheid in onze landen. We zullen nooit buigen."
Om wat voor bedreigingen het precies gaat, is nog niet duidelijk. Het Belgische federale parket zegt in een verklaring dat ze recent en "zeer ernstig" zijn. Volgens de krant Het Laatste Nieuws werden bij het huis van Van Quickenborne in Kortrijk vrijdagochtend in een auto met Nederlands kenteken zeker één automatisch geweer en flessen benzine gevonden.
Van Quickenborne, die tevens vicepremier is, is wegens de bedreigingen onder verhoogde beveiliging geplaatst, aldus het parket. België vraagt Nederland om de verdachten, die 20, 29 en 48 jaar oud zijn, over te dragen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil niet dat kinderopvangorganisaties woekerwinsten maken of topinkomens uitdelen aan bestuurders zodra het nieuwe stelsel voor de sector in 2029 ingaat. Vanaf dan trekt de overheid jaarlijks ongeveer 9 miljard euro uit om de kinderopvang bijna gratis te maken. Maar gevreesd wordt dat dit geld vooral terechtkomt bij bijvoorbeeld investeerders.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere delen van het land zijn maatregelen getroffen vanwege de kans op zware windstoten. Het KNMI heeft maandagmiddag vanaf 12.00 uur code geel uitgeroepen in de kuststroken. Daar kunnen windstoten van 80 tot 90 kilometer per uur voorkomen.
1 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - Demissionair justitieminister Foort van Oosten heeft samen met demissionair staatssecretaris Koen Becking (Voortgezet Onderwijs) een bezoek gebracht aan Beverwijk. Ze spraken onder meer met de burgemeester van de stad, de locoburgemeester van Heemskerk en de politiechef over de onrust tussen rivaliserende groepen jongeren, zegt een woordvoerster van de gemeente.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Dit voorjaar zijn zeker 45 wolven geboren in Nederland. Op beelden van wildcamera's zijn welpen gezien in Friesland, Drenthe, Gelderland en Utrecht. Dat staat in de voortgangsrapportage van BIJ12, de provinciale uitvoeringsorganisatie die de wolvenpopulatie monitort.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - De beslissing van het Groningse ziekenhuis UMCG om voorlopig geen operaties aan aangeboren hartafwijkingen uit te voeren, is "een zwaar besluit met grote impact op patiënten in de regio", maar wel "het enige juiste besluit om te nemen". Dat laat de Patiëntenfederatie weten.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Het aantal wolvenroedels in Nederland neemt toe. In Drenthe hebben zich twee nieuwe groepen wolven gevestigd, naast de twee roedels die al langer op Drents grondgebied rondlopen. In het midden en zuiden van de provincie zijn nieuwe leefgebieden ontstaan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) wil met een kort geding het optreden van Bob Vylan maandagavond in Nijmegen verbieden. De Britse rap-punkgroep treedt op in poppodium Doornroosje. Het CJO wil niet dat de groep optreedt wegens eerdere uitlatingen die Vylan deed. Zo riep hij tijdens zijn optreden in Paradiso zaterdagavond "dood aan de IDF". Soortgelijke uitlatingen deed hij eerder ook op het Britse muziekfestival Glastonbury.
4 uur geleden