Belgische PostNL-depots blijven dicht, bedrijf opent nooddepot
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Twee depots van PostNL in Vlaanderen die na een inval door de autoriteiten verzegeld werden, blijven gesloten. Het postbedrijf heeft een nooddepot geopend om de activiteiten in België toch voort te kunnen zetten. Het is onduidelijk hoeveel pakketten er in de twee verzegelde depots liggen en wanneer PostNL daar weer bij kan.
De Belgische autoriteiten vielen maandagochtend binnen bij pakketdepots in Wommelgem, Willebroek en Turnhout. Daarbij werden acht mensen opgepakt. Een negende persoon werd later aangehouden. Alleen het depot in Turnhout werd later weer vrijgegeven. PostNL liet al weten "zeer verbaasd en verontwaardigd over de gang van zaken" te zijn.
PostNL ligt al langer onder vuur van de Belgische autoriteiten vanwege onder meer misstanden rond zwartwerk en deeltijdwerk. In november werd het depot in Wommelgem ook al enkele dagen verzegeld.
PostNL België is onderdeel van PostNL. Het concern heeft momenteel negen pakkettendepots in België en één sorteercentrum.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse maakindustrie dreigt te verdwijnen als er niet wordt ingezet op robotisering en automatisering. Door vergrijzing, aanhoudende personeelstekorten en hoge loonkosten staat de sector zwaar onder druk. Dat stelt onderzoeksinstituut TNO, dat vrijdag pleit voor een nationale robotiseringsagenda.
38 minuten geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Huizenkopers zijn terughoudend nu de hypotheekrente door de oorlog in het Midden-Oosten omhooggaat. De Hypotheker ziet daardoor dat het gemiddelde hypotheekbedrag afgelopen kwartaal voor het eerst in drie jaar niet steeg. Ook het aantal aanvragen bleef in het eerste kwartaal gelijk vergeleken met dezelfde periode een jaar eerder.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Leden van het Amerikaanse congres hebben een wetsvoorstel ingediend waarmee ze de exportbeperkingen voor hoogwaardige chiptechnologie bij bondgenoten willen aanscherpen, waaronder Nederland. Dit kan verdere gevolgen hebben voor de Veldhovense chipmaker ASML.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrapt importheffingen voor producten die minder dan 15 procent staal, aluminium of koper bevatten. Voor andere producten met die metalen past hij de importheffingen ook aan, maakte het Witte Huis bekend.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediënten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
9 uur geleden