Belgische politie klaar voor koppige voorjaarsvakantieganger
BRUSSEL (ANP) - De Belgische politie maakt zich op om mensen te onderscheppen die in de voorjaarsvakantie het verbod op onnodige reizen trotseren. Nederlanders die zich toch de grens over wagen of Belgen die in omgekeerde richting gaan, kunnen op fuiken en patrouilles stuiten. Vrijdag ontstond daardoor aan de Limburgse grens al een flinke file.
Nu in België en het zuiden van Nederland de voorjaarsvakantie is begonnen, vreest de politie voor meer overtreders van het Belgische reisverbod. Afgelopen week waarschuwde zij al streng op te treden. Shoppers, dagjesmensen of andere plezierreizigers kunnen een boete verwachten en worden teruggestuurd. Zo'n boete bedraagt al gauw 250 euro.
De federale politie zal "vanaf dit weekend elke dag en aan elke grens" extra mankracht inzetten om ervoor te zorgen dat mensen in eigen land vakantie vieren, onderstreepte zij vrijdag nog eens. Op de snelweg van het Belgische Maasmechelen naar Geleen vroeg de politie vrijdag al enige tijd iedereen die de grens wilde oversteken om te bewijzen dat dat echt nodig was.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Ook dinsdagochtend moeten weggebruikers rekening houden met "verraderlijke gladheid", waarschuwt Rijkswaterstaat. De sneeuw houdt komende nacht en ochtend nog aan, verwacht het KNMI. Doordat het vriest, kunnen natte weggedeelten en sneeuwresten bovendien opvriezen.
32 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het winterweer blijft maandagavond voor forse problemen zorgen op het spoor en in het busvervoer. "Door de weersomstandigheden is er op dit moment haast geen treinverkeer in de regio Amsterdam", meldt de NS. Ook naar Schiphol rijden rond 19.30 uur geen treinen.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Na een relatief rustige ochtend hebben ziekenhuizen het maandag aan het einde van de middag heel druk gekregen door de gladheid. Veel patiënten kwamen binnen voor behandeling, laten ze weten in een rondgang van het ANP.
1 uur geledenVENLO (ANP) - De politie heeft in Venlo een agressieve verdachte neergeschoten. De 33-jarige man is gewond geraakt aan zijn been en naar het ziekenhuis gebracht. Om hem in bedwang te krijgen, gebruikten de agenten eerst hun stroomstootwapen, maar dat had onvoldoende effect.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na een drukke dag op de wegen door de winterse omstandigheden, viel de avondspits relatief mee. Anders dan de ochtendspits, die de drukste in ruim een jaar was, verliep de spits in de avond vrij geleidelijk, laten Rijkswaterstaat en de ANWB weten. Wie stil kwam te staan, moest op diverse snelwegen echter wel lang wachten.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - De advocaat van de 30-jarige Richie F. uit Hoorn vindt dat zijn cliënt niet langer in voorarrest hoeft te blijven op verdenking van betrokkenheid bij de dood van Emiel den Hollander, de tweelingbroer van zangeres S10. De raadsman betoogde maandag bij de rechtbank in Haarlem opnieuw om de voorlopige hechtenis van zijn cliënt op te heffen. Het Openbaar Ministerie blijft zich daartegen verzetten.
1 uur geledenHAARLEM (ANP) - Brandwondencentra in Zwitserland hebben bij de Nederlandse weefselinstelling ETB-BISLIFE donorhuid aangevraagd voor de behandeling van gewonden door de brand in het Zwitserse Crans-Montana tijdens de jaarwisseling. Dat meldt ETB-BISLIFE maandag.
2 uur geleden