Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische politie gaat strenger controleren aan de grens

Belgische politie gaat strenger controleren aan de grens

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische politie gaat in het nieuwe jaar nog strenger toezien op naleving van de regels die verspreiding van het coronavirus moeten voorkomen. Reizigers die uit het buitenland komen, krijgen volgens de federale politie te maken met systematische controles.

De wegpolitie, spoorwegpolitie en luchtvaartpolitie voeren nu ook al controles uit, maar gaan die vanaf vrijdag aanscherpen. Er komen willekeurige controles op wegen aan de grens en op stations waar internationale treinen stoppen. Ook zal extra worden gecontroleerd op vliegvelden.

Buitenlanders die naar België reizen, moeten al sinds 25 december een negatieve coronatest kunnen tonen. Ook Belgen krijgen te maken met strengere maatregelen als ze uit het buitenland komen. Zij moeten vanaf donderdag verplicht in quarantaine als ze meer dan twee dagen in een zogeheten rode zone zijn geweest. Ze moeten dan ook twee keer worden getest op corona: op dag één en dag zeven na hun terugkeer.

Meer uit Buitenland

Iran benadrukt belang bestand in Libanon voor deal met VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Het staken van de vijandelijkheden in Libanon blijft een harde eis voor een vredesdeal met de VS, benadrukt Iran. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken spreekt in de wekelijkse persbriefing van een "essentiële voorwaarde" om de oorlog te beëindigen.

9 minuten geleden
Netanyahu geeft opdracht tot aanvallen Zuid-Beiroet

BEIROET (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn krijgsmacht (IDF) de opdracht gegeven aanvallen uit te voeren op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet, waar de Hezbollah-beweging in feite aan de macht is.

44 minuten geleden
Man na twaalf uur uit grot in Italië bevrijd

GENUA (ANP) - De 20-jarige man die vast kwam te zitten in een grot in het noorden van Italië is na twaalf uur gered, meldden Italiaanse media. Een rotsblok brak op 120 meter diepte af en kwam op zijn voet terecht. Hij zat sinds zondagmiddag vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti in de provincie Cuneo.

1 uur geleden
Frankrijk onderschept opnieuw schip 'uit Rusland'

PARIJS (ANP) - De Franse marine heeft een tanker onderschept uit Rusland die onder internationale sancties viel, meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Dit gebeurde volgens hem in de Atlantische Oceaan, in internationale wateren. Onder meer het VK zou bij de operatie hebben geholpen.

1 uur geleden
VS voert opnieuw aanvallen uit op Iran na neerhalen drone

WASHINGTON/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft zaterdag en zondag aanvallen uitgevoerd op Iraanse doelen. Radars en commandocentra in de buurt van de Straat van Hormuz die door de Iraniërs worden gebruikt bij droneaanvallen zijn getroffen, meldt het Amerikaanse leger maandagochtend vroeg.

3 uur geleden
Grote reddingsactie in Italiaanse grot voor vastzittende man

GENUA (ANP) - In een grot in het noorden van Italië is een 20-jarige man vast komen te zitten door een rotsblok op zijn voet. Het slachtoffer zit sinds zondagmiddag op 120 meter diepte vast in de Grotta dei Cinghiali Volanti, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. Tientallen reddingswerkers proberen hem te bevrijden.

4 uur geleden
Geen winnaar na eerste ronde Colombiaanse presidentsverkiezingen

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De eerste ronde van de presidentsverkiezingen in Colombia heeft zondag nog geen winnaar opgeleverd. De rechtse advocaat Abelardo de la Espriella kreeg vooralsnog de meeste stemmen en neemt het in de tweede ronde op 21 juni op tegen de linkse senator Iván Cepeda.

4 uur geleden