Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische partijvoorzitters kunnen weer fysiek gaan onderhandelen

Belgische partijvoorzitters kunnen weer fysiek gaan onderhandelen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De voorzitters van de zeven Belgische partijen die onderhandelen over een nieuwe regering kunnen hun collega’s weer fysiek ontmoeten. Ook uit een tweede test is gebleken dat ze niet zijn besmet met het coronavirus. Hun naaste medewerkers blijken het virus ook niet te dragen.

Een van de twee informateurs, de liberaal Egbert Lachaert, raakte eerder besmet waardoor de onderhandelingen vertraging opliepen. Koning Filip verwacht het duo op 21 september op het paleis voor hun eindverslag. Wellicht wordt dan een formateur benoemd.

De onderhandelaars zaten uit voorzorg in quarantaine totdat definitief duidelijk was of Lachaert het virus aan hen had doorgegeven. Ondertussen overlegden ze wel op afstand.

Lachaert zegt dat hij zich beter voelt en zijn isolatie beëindigt. "Dankzij het harde digitale werk van de voorbije dagen kunnen we nu snel weer fysiek met respect voor de regels rond de tafel", zegt zijn sociaaldemocratische mede-informateur Conner Rousseau.

De interim-regering van premier Sophie Wilmès blijft in ieder geval aan tot 1 oktober.

Meer uit Buitenland

Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

21 minuten geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

3 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

5 uur geleden
Nieuw team astronauten aangekomen op ruimtestation ISS

CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.

7 uur geleden
Parket van Parijs wijst team aan voor Epstein-onderzoek

PARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.

11 uur geleden
Zwitserland: Oman faciliteert overleg tussen VS en Iran in Genève

BERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.

12 uur geleden
Tientallen mensen gedood bij aanvallen op Nigeriaanse dorpen

ABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.

12 uur geleden