Belgische partijvoorzitters kunnen weer fysiek gaan onderhandelen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De voorzitters van de zeven Belgische partijen die onderhandelen over een nieuwe regering kunnen hun collega’s weer fysiek ontmoeten. Ook uit een tweede test is gebleken dat ze niet zijn besmet met het coronavirus. Hun naaste medewerkers blijken het virus ook niet te dragen.
Een van de twee informateurs, de liberaal Egbert Lachaert, raakte eerder besmet waardoor de onderhandelingen vertraging opliepen. Koning Filip verwacht het duo op 21 september op het paleis voor hun eindverslag. Wellicht wordt dan een formateur benoemd.
De onderhandelaars zaten uit voorzorg in quarantaine totdat definitief duidelijk was of Lachaert het virus aan hen had doorgegeven. Ondertussen overlegden ze wel op afstand.
Lachaert zegt dat hij zich beter voelt en zijn isolatie beëindigt. "Dankzij het harde digitale werk van de voorbije dagen kunnen we nu snel weer fysiek met respect voor de regels rond de tafel", zegt zijn sociaaldemocratische mede-informateur Conner Rousseau.
De interim-regering van premier Sophie Wilmès blijft in ieder geval aan tot 1 oktober.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten ervan "het diplomatieke proces" rond een vredesplan niet serieus te nemen. De VS hebben het bestand geschonden met de blokkade van Iraanse havens, de Amerikaanse aanval op een Iraans schip en het vertragen van een bestand in Libanon, zegt Iran.
31 minuten geledenKUJI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Na een zware aardbeving met een kracht van 7.4 is in het noorden van Japan een tsunami aan land gekomen. De Japanse meteorologische dienst (JMA) waarschuwde voor golven tot drie meter hoog. Tot nu toe is er een tsunamigolf van 80 centimeter waargenomen in de regio Iwate.
42 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP/RTR) - De Londense politie heeft twee verdachten gearresteerd in verband met een poging tot brandstichting bij een synagoge in Noord-Londen. Het gaat om mannen van 17 en 19 jaar oud.
1 uur geledenHASHIKAMI (ANP/AFP) - In het noorden van Japan is een tsunamiwaarschuwing uitgegeven na een zware aardbeving. Die had volgens de eerste berichten een kracht van 7.4. Er worden golven verwacht tot drie meter hoog, meldt de Japanse omroep NHK.
2 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - Bultrug Timmy is op eigen kracht losgekomen voor de Duitse kust. Het dier was de afgelopen weken meermaals gestrand en autoriteiten hadden hun reddingspogingen gestaakt. Zondag werd er nog een particuliere reddingsactie opgestart, maar door het stijgende water wist Timmy maandag toch op eigen kracht los te komen. Volgens het Duitse Bild blijven reddingsdiensten paraat om hem via de Noordzee naar de Atlantische Oceaan te begeleiden.
5 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft oorlogsschepen voor oefeningen naar het westen van de Stille Oceaan gestuurd als reactie op Japanse deelname aan grootschalige oefeningen van de Verenigde Staten, Canada, Nieuw-Zeeland, Australië, Frankrijk en de Filippijnen bij de Filippijnen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Drie mannen zijn om het leven gekomen bij een beschieting door het Amerikaanse leger op een drugsboot in het Caribisch gebied. Dat meldt het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) op X.
8 uur geleden