Belgische parlementariërs stemmen in met strengere pakketwet
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Pakketbezorgers in België zijn binnenkort gebonden aan strengere regels voor de behandeling van hun koeriers. Een meerderheid van het parlement stemde in met een nieuwe wet voor pakketbezorging van Petra De Sutter, de minister van Post. Volgens die wet moeten bedrijven zoals PostNL minimumvergoedingen betalen aan koeriers en zich houden aan maximale werktijden.
Door de nieuwe wet zullen koeriers maximaal 9 uur per dag pakjes mogen bezorgen. In totaal gaat het om maximaal 56 uur per week, maximaal 90 uur per twee weken en maximaal twee keer per week 10 uur.
Postbedrijven moeten zich ook registeren bij de overheid, wat zwartwerk en belastingfraude moet tegengaan. Kleine onderaannemers die voor grotere bezorgbedrijven werken moeten ook een minimale vergoeding krijgen. Ook krijgen ze een vergoeding voor brandstof, garagekosten en autoverzekeringen. Bij overtredingen kunnen bedrijven een boete krijgen die 5 procent van hun jaaromzet bedraagt.
Sluiting PostNL-depots
Volgens De Sutter rekent de nieuwe wet af met "rotte appels" onder pakketbezorgers. Die zouden de rechten van koeriers uithollen, onder meer door sociale bijdragen niet te betalen en mensen lang door te laten werken.
Ze bezigde die term "rotte appels" ook al na onthullingen van Belgische media over misstanden bij PostNL, waarvoor kinderen aan het werk zouden zijn geweest. PostNL lag al onder vuur in België door een onderzoek van justitie naar mogelijke misstanden rond zwartwerk. Daarbij werden PostNL-depots tijdelijk gesloten en werd de topman van het Belgische bedrijfsonderdeel opgepakt. PostNL zei de beschuldigingen niet te herkennen.
Kritiek
De Sutters nieuwe wet voor pakketbezorging krijgt ook kritiek. Die levert meer administratieve lasten op terwijl de gebrekkige handhaving van bestaande wetgeving de echte reden is van problemen in de pakketbezorging, stelt ondernemersorganisatie Unizo tegenover omroep VRT.
Michael Freilich van oppositiepartij N-VA vreest dat veel bedrijven in de problemen komen, waar staatspostbedrijf Bpost alleen maar van zou profiteren. De linkse oppositiepartij PVDA klaagt dat de wet schijnzelfstandigheid niet tegengaat.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Medewerkers van Nederlandse havens gaan minstens vijf dagen het werk neerleggen omdat ze ontevreden zijn over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Dat hebben zo'n zevenhonderd werknemers dinsdag besloten na een vergadering in de haven van Rotterdam, meldt FNV Havens-bestuurder Asmae Hajjari.
50 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag positief begonnen door de hoop op een mogelijke de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal heeft president Donald Trump tegen zijn naaste medewerkers gezegd dat hij bereid is de oorlog tegen Iran te beëindigen, zelfs als de Straat van Hormuz grotendeels dicht blijft. Iran heeft die zeestraat vrijwel afgesloten, waardoor een groot deel van het olietransport uit de regio stilligt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.
1 uur geledenBREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.
2 uur geledenHUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Willie Walsh, de topman van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA, wordt de opvolger van Pieter Elbers bij de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat maakte IndiGo-moederbedrijf InterGlobe Aviation dinsdag bekend.
3 uur geleden