Belgische onderzoeksrechter ondergedoken na dreigementen
ANTWERPEN (ANP) - Een Antwerpse onderzoeksrechter zit al weken ondergedoken na dreigementen uit het drugsmilieu. De magistraat moest naar een safehouse. Het is de eerste keer dat zoiets gebeurt in België, meldde omroep VRT donderdag.
Volgens de krant Het Laatste Nieuws smokkelde een cipier een telefoon de gevangenis van Hasselt binnen. Daarmee kon een gedetineerde vervolgens de magistraat bedreigen. Het zou gaan om een 27-jarige man die eerder vanuit de gevangenis een aanslag liet plegen.
Collega's van de ondergedoken rechter maken zich zorgen en eisen maatregelen. "De verruwing van de georganiseerde misdaad is het gespreksonderwerp in de wandelgangen", verklaarde de voorzitter van de Vereniging van Onderzoeksrechters volgens de VRT.
Stijgende agressie
"Collega's voelen zich onveilig in hun eigen bureau", aldus voorzitter Philippe Van Linthout. "Ze zien hun naam opduiken in drugsdossiers, want in de gsm's van de criminelen vinden we de nummerplaten van onderzoeksrechters en andere zaken uit de privésfeer."
Door de aanhoudende strijd tegen de georganiseerde misdaad is er sprake van stijgende agressie tegen onderzoeksrechters, ziet de Antwerpse officier van justitie Franky De Keyzer. Tot nu toe is daar volgens hem te gemakkelijk aan voorbijgegaan. "Dit mag nooit als vanzelfsprekend beschouwd worden of als part of the job", zei De Keyzer tegen de VRT.
Hij vindt het de hoogste tijd dat werk wordt gemaakt van het beter beveiligen en beschermen van Belgische onderzoeksrechters. "Elke dag zetten zij zich in om onze samenleving te beveiligen en dit doen ze duidelijk niet zonder risico's."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil de banden met Europa en de Europese Unie weer verder aanhalen. Later dit jaar komt er een top die de samenwerking moet versterken, zei premier Keir Starmer. Het gaat hem vooral om economische samenwerking, maar ook om onder meer defensie, veiligheid en energie.
19 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse antiterrorisme-aanklager heeft een onderzoek geopend naar "terroristische samenzwering" rond een vermeende poging tot een aanslag in Parijs. Daar werd afgelopen weekend een explosief geplaatst bij een filiaal van de Bank of America.
53 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa zegt dat hij niet nadrukkelijk heeft gezegd dat 80 procent van de Syriërs die in Duitsland wonen in de komende drie jaar moet terugkeren naar Syrië. De Duitse bondskanselier Merz deed die uitspraak na een ontmoeting met Al-Sharaa op maandag. Toen Merz kritiek kreeg op de uitspraak, zei hij dat die gebaseerd was op het gesprek met de Syrische president.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, stelt de president in de Britse krant.
1 uur geledenORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
6 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
6 uur geleden