Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische onderzoeksrechter ondergedoken na dreigementen

Belgische onderzoeksrechter ondergedoken na dreigementen

ANTWERPEN (ANP) - Een Antwerpse onderzoeksrechter zit al weken ondergedoken na dreigementen uit het drugsmilieu. De magistraat moest naar een safehouse. Het is de eerste keer dat zoiets gebeurt in België, meldde omroep VRT donderdag.

Volgens de krant Het Laatste Nieuws smokkelde een cipier een telefoon de gevangenis van Hasselt binnen. Daarmee kon een gedetineerde vervolgens de magistraat bedreigen. Het zou gaan om een 27-jarige man die eerder vanuit de gevangenis een aanslag liet plegen.

Collega's van de ondergedoken rechter maken zich zorgen en eisen maatregelen. "De verruwing van de georganiseerde misdaad is het gespreksonderwerp in de wandelgangen", verklaarde de voorzitter van de Vereniging van Onderzoeksrechters volgens de VRT.

Stijgende agressie

"Collega's voelen zich onveilig in hun eigen bureau", aldus voorzitter Philippe Van Linthout. "Ze zien hun naam opduiken in drugsdossiers, want in de gsm's van de criminelen vinden we de nummerplaten van onderzoeksrechters en andere zaken uit de privésfeer."

Door de aanhoudende strijd tegen de georganiseerde misdaad is er sprake van stijgende agressie tegen onderzoeksrechters, ziet de Antwerpse officier van justitie Franky De Keyzer. Tot nu toe is daar volgens hem te gemakkelijk aan voorbijgegaan. "Dit mag nooit als vanzelfsprekend beschouwd worden of als part of the job", zei De Keyzer tegen de VRT.

Hij vindt het de hoogste tijd dat werk wordt gemaakt van het beter beveiligen en beschermen van Belgische onderzoeksrechters. "Elke dag zetten zij zich in om onze samenleving te beveiligen en dit doen ze duidelijk niet zonder risico's."

Meer uit Buitenland

Meerdere slachtoffers bij schietpartij Amerikaanse universiteit

PROVIDENCE (ANP) - Bij een schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown zijn twee doden gevallen, bevestigt de burgemeester van de plaats Providence. Acht gewonden verkeren in kritieke toestand.

3 uur geleden
Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig. Justitie gaat uit van een radicaalislamitische achtergrond.

6 uur geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

6 uur geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

9 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

12 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

13 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

13 uur geleden