Belgische onderzoeksrechter ondergedoken na dreigementen
ANTWERPEN (ANP) - Een Antwerpse onderzoeksrechter zit al weken ondergedoken na dreigementen uit het drugsmilieu. De magistraat moest naar een safehouse. Het is de eerste keer dat zoiets gebeurt in België, meldde omroep VRT donderdag.
Volgens de krant Het Laatste Nieuws smokkelde een cipier een telefoon de gevangenis van Hasselt binnen. Daarmee kon een gedetineerde vervolgens de magistraat bedreigen. Het zou gaan om een 27-jarige man die eerder vanuit de gevangenis een aanslag liet plegen.
Collega's van de ondergedoken rechter maken zich zorgen en eisen maatregelen. "De verruwing van de georganiseerde misdaad is het gespreksonderwerp in de wandelgangen", verklaarde de voorzitter van de Vereniging van Onderzoeksrechters volgens de VRT.
Stijgende agressie
"Collega's voelen zich onveilig in hun eigen bureau", aldus voorzitter Philippe Van Linthout. "Ze zien hun naam opduiken in drugsdossiers, want in de gsm's van de criminelen vinden we de nummerplaten van onderzoeksrechters en andere zaken uit de privésfeer."
Door de aanhoudende strijd tegen de georganiseerde misdaad is er sprake van stijgende agressie tegen onderzoeksrechters, ziet de Antwerpse officier van justitie Franky De Keyzer. Tot nu toe is daar volgens hem te gemakkelijk aan voorbijgegaan. "Dit mag nooit als vanzelfsprekend beschouwd worden of als part of the job", zei De Keyzer tegen de VRT.
Hij vindt het de hoogste tijd dat werk wordt gemaakt van het beter beveiligen en beschermen van Belgische onderzoeksrechters. "Elke dag zetten zij zich in om onze samenleving te beveiligen en dit doen ze duidelijk niet zonder risico's."
Meer uit Buitenland
LYON (ANP/AFP) - Meer dan 3000 mensen hebben in Lyon meegelopen in een herdenkingsmars voor de vermoorde radicale nationalist die in die stad werd doodgeslagen, melden lokale autoriteiten.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het in Rusland erg populaire sociale medium Telegram is door de binnenlandse veiligheidsdienst FSB als een veiligheidsrisico bestempeld. De FSB claimt dat buitenlandse inlichtingendiensten, inclusief die van Oekraïne, snel verstuurde berichten via Telegram kunnen zien en gebruiken voor onder meer militaire doeleinden. Dit is een gevaar voor Russische militairen.
9 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De Slowaakse premier Robert Fico dreigt de noodstroomvoorziening aan Oekraïne stop te zetten, als dat land de olieleveringen niet hervat. Hongarije en Slowakije zijn woedend omdat een Russische aanval de Droezjba-pijpleiding heeft beschadigd. Oekraïne zou sindsdien te weinig doen om de olieleveringen weer op gang te brengen.
9 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft tot kalmte gemaand in de aanloop naar een herdenkingsmars zaterdagmiddag in Lyon. Die wordt gehouden voor een radicale nationalist die in de stad is doodgeslagen.
11 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
14 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
17 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
1 dag geleden