Belgische onderzoeksrechter ondergedoken na dreigementen
ANTWERPEN (ANP) - Een Antwerpse onderzoeksrechter zit al weken ondergedoken na dreigementen uit het drugsmilieu. De magistraat moest naar een safehouse. Het is de eerste keer dat zoiets gebeurt in België, meldde omroep VRT donderdag.
Volgens de krant Het Laatste Nieuws smokkelde een cipier een telefoon de gevangenis van Hasselt binnen. Daarmee kon een gedetineerde vervolgens de magistraat bedreigen. Het zou gaan om een 27-jarige man die eerder vanuit de gevangenis een aanslag liet plegen.
Collega's van de ondergedoken rechter maken zich zorgen en eisen maatregelen. "De verruwing van de georganiseerde misdaad is het gespreksonderwerp in de wandelgangen", verklaarde de voorzitter van de Vereniging van Onderzoeksrechters volgens de VRT.
Stijgende agressie
"Collega's voelen zich onveilig in hun eigen bureau", aldus voorzitter Philippe Van Linthout. "Ze zien hun naam opduiken in drugsdossiers, want in de gsm's van de criminelen vinden we de nummerplaten van onderzoeksrechters en andere zaken uit de privésfeer."
Door de aanhoudende strijd tegen de georganiseerde misdaad is er sprake van stijgende agressie tegen onderzoeksrechters, ziet de Antwerpse officier van justitie Franky De Keyzer. Tot nu toe is daar volgens hem te gemakkelijk aan voorbijgegaan. "Dit mag nooit als vanzelfsprekend beschouwd worden of als part of the job", zei De Keyzer tegen de VRT.
Hij vindt het de hoogste tijd dat werk wordt gemaakt van het beter beveiligen en beschermen van Belgische onderzoeksrechters. "Elke dag zetten zij zich in om onze samenleving te beveiligen en dit doen ze duidelijk niet zonder risico's."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.
2 uur geledenBAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA/AFP) - Een nieuwe poging om de aan de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is volgens Duitse media begonnen. Het dier zit sinds begin deze maand vast bij het eilandje Poel in de Baai van Wismar en was eerder door de Duitse autoriteiten opgegeven.
4 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - Het Franse verkrachtingsslachtoffer Gisèle Pelicot heeft in Middelburg de Four Freedoms Award (Freedom from Fear) uitgereikt gekregen. Die ontving de Française, die internationaal bekendheid verwierf door het openbare proces tegen haar verkrachters, van modeontwerper en vrouwenrechtenambassadeur Olcay Gulsen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun heeft benadrukt dat er een staakt-het-vuren moet komen tussen Israël en Hezbollah, voordat de Libanese regering directe onderhandelingen kan houden met Israël. De Amerikaanse president Donald Trump meldde dat de leiders van Libanon en Israël elkaar donderdag zouden spreken, maar Aoun heeft dat niet bevestigd.
4 uur geledenQASMIYEH/TYRUS (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen op een cruciale brug over de rivier de Litani ten noorden van Tyrus is de laatste verbinding tussen de Zuid-Libanese stad en de rest van het land verwoest, meldt staatspersbureau NNA. De brug was eerder doelwit, maar zou nu niet meer kunnen worden gerepareerd.
4 uur geleden