Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische onderzoeksrechter ondergedoken na dreigementen

Belgische onderzoeksrechter ondergedoken na dreigementen

ANTWERPEN (ANP) - Een Antwerpse onderzoeksrechter zit al weken ondergedoken na dreigementen uit het drugsmilieu. De magistraat moest naar een safehouse. Het is de eerste keer dat zoiets gebeurt in België, meldde omroep VRT donderdag.

Volgens de krant Het Laatste Nieuws smokkelde een cipier een telefoon de gevangenis van Hasselt binnen. Daarmee kon een gedetineerde vervolgens de magistraat bedreigen. Het zou gaan om een 27-jarige man die eerder vanuit de gevangenis een aanslag liet plegen.

Collega's van de ondergedoken rechter maken zich zorgen en eisen maatregelen. "De verruwing van de georganiseerde misdaad is het gespreksonderwerp in de wandelgangen", verklaarde de voorzitter van de Vereniging van Onderzoeksrechters volgens de VRT.

Stijgende agressie

"Collega's voelen zich onveilig in hun eigen bureau", aldus voorzitter Philippe Van Linthout. "Ze zien hun naam opduiken in drugsdossiers, want in de gsm's van de criminelen vinden we de nummerplaten van onderzoeksrechters en andere zaken uit de privésfeer."

Door de aanhoudende strijd tegen de georganiseerde misdaad is er sprake van stijgende agressie tegen onderzoeksrechters, ziet de Antwerpse officier van justitie Franky De Keyzer. Tot nu toe is daar volgens hem te gemakkelijk aan voorbijgegaan. "Dit mag nooit als vanzelfsprekend beschouwd worden of als part of the job", zei De Keyzer tegen de VRT.

Hij vindt het de hoogste tijd dat werk wordt gemaakt van het beter beveiligen en beschermen van Belgische onderzoeksrechters. "Elke dag zetten zij zich in om onze samenleving te beveiligen en dit doen ze duidelijk niet zonder risico's."

Meer uit Buitenland

Trump vraagt Netanyahu geen vergeldingsaanval uit te voeren

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president zei na de aanval van Iran op Israël dat hij Benjamin Netanyahu zal vragen af te zien van wraak. Dat verklaarde Donald Trump tegenover nieuwssite Axios. Het telefoongesprek tussen de president en de Israëlische premier zou inmiddels hebben plaatsgevonden.

15 minuten geleden
Revolutionaire Garde: aanvallen op Israël waren een waarschuwing

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft verklaard dat de raketaanval op Israël van zondagavond een "waarschuwing" was, een reactie op de Israëlische aanval op de Libanese hoofdstad Beiroet eerder die dag. Ook dreigde de IRG met grootschaligere aanvallen op Amerikaanse en Israëlische doelen in het geval van nieuwe agressie.

1 uur geleden
Trump tegen Iran: keer terug naar de onderhandelingstafel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een eerste reactie gegeven op de Iraanse raketaanvallen op Israël, die Teheran zei te hebben uitgevoerd ter vergelding van Israëlische aanvallen op Beiroet eerder op zondag. "Wat ik Iran zou willen voorhouden: jullie hebben jullie projectielen afgevuurd, nu is het genoeg", zei hij onder meer tegen de zender Fox News. "Keer terug naar de onderhandelingstafel en sluit een deal."

1 uur geleden
Leger meldt dat Iran raketten richting Israël heeft afgevuurd

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger meldt dat het raketbeschietingen vanuit Iran heeft waargenomen. De raketten zouden richting Israëlisch grondgebied zijn gevlogen. Het zijn de eerste aanvallen sinds een staakt-het-vuren tussen Israël en Iran inging op 8 april.

2 uur geleden
Britse krant: Trump overweegt aankoop Chagos-eilanden

WASHINGTON/LONDEN (ANP) - Het Witte Huis overweegt een plan om de Chagos-eilanden van Mauritius te kopen. Dat meldt de Britse krant The Telegraph. Een van de eilanden is Diego Garcia, waar een Brits-Amerikaanse militaire basis staat. Dankzij de strategische ligging van Diego Garcia ligt Iran binnen bereik van bijvoorbeeld langeafstandsbommenwerpers.

3 uur geleden
Trump loopt weg bij interview na vragen over verkiezingsfraude

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is weggelopen bij een interview met NBC News. De interviewster vroeg hem om bewijzen voor zijn claim dat er fraude wordt gepleegd bij lokale verkiezingen in Californië.

4 uur geleden
President Bolivia mag van Congres leger inzetten tegen protesten

LA PAZ (ANP/AFP) - Het Boliviaanse Congres (parlement) heeft een wet aangenomen die president Rodrigo Paz de bevoegdheid geeft het leger in te zetten om wegblokkades op te ruimen die belangrijke steden al wekenlang lamleggen. Dat meldde de voorzitter van het lagerhuis, Roberto Castro, na een urenlang nachtelijk debat.

5 uur geleden