Belgische omroep hoeft tv-maker niet te betalen na MeToo-zaak
BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische televisiemaker Bart De Pauw kan het stuklopen van zijn carrière wegens het lastigvallen van vrouwen niet verhalen op omroep VRT. De Belgische rechter heeft de miljoenenclaim van het gevallen tv-gezicht voor zijn opdrachtgever van de hand gewezen. De Pauw is juist de VRT een schadevergoeding schuldig.
De Pauw wilde zo'n 13 miljoen euro van de Vlaamse omroep omdat die hem in 2017 overhaast en onterecht aan de dijk zou hebben gezet toen er klachten over zijn wangedrag opdoken. De VRT zou hem ook de kans niet hebben gegeven zich te verdedigen.
Vier jaar later kreeg De Pauw een half jaar voorwaardelijk voor het belagen van zes actrices en andere vrouwen met wie hij samenwerkte. Hij bombardeerde zijn slachtoffers, onder wie de bekende actrices Maaike Cafmeyer en Lize Feryn, onder meer met hijgerige tekstberichten.
De 54-jarige presentator, acteur, schrijver en producent moet de omroep een symbolische 1 euro schadevergoeding betalen, oordeelt de rechtbank. Ook draait hij op voor de proceskosten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie personen zijn om het leven gekomen bij een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in het Caribisch gebied, zo maakte het Southern Command van de Amerikaanse strijdkrachten op X bekend.
50 minuten geledenSAN JOSÉ (ANP/AFP) - Onderzoekers hebben in Costa Rica fossielen van een mastodont en een reuzenluiaard opgegraven die tien- tot veertigduizend jaar geleden leefden. Volgens het Nationaal Museum, dat de vondst bekendmaakte, is het de grootste en een van de relevantste in decennia. De mastodont is verwant aan de mammoet.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten beginnen volgende week dinsdag in Genève twee onderhandelingsrondes. De ene met Iran en de andere met Rusland en Oekraïne. Dat hebben anonieme zegslieden aan het persbureau Reuters verteld.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Britse premier Keir Starmer zal op de grote veiligheidsconferentie in München zaterdag bepleiten dat de Europese Unie voor zijn defensie minder afhankelijk wordt van de Verenigde Staten. Dat blijkt uit vooraf vrijgegeven delen van zijn toespraak.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag op Truth Social gedreigd strengere eisen te stellen aan de identificatie van kiezers bij de Congresverkiezingen in november, in de Verenigde Staten de midterms genoemd. Trump kondigde een decreet over de kwestie aan en dreigde daarbij het Congres te passeren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Waarnemend directeur Todd Lyons van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft gezegd dat twee ICE-agenten onder ede "onwaarheden" lijken te hebben verkondigd over het neerschieten van een migrant in de staat Minnesota. De agenten wachten mogelijk federale aanklachten voor hun daden, aldus Lyons.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - De man die vrijdagavond in Parijs werd neergeschoten toen hij agenten met een mes bedreigde, is aan zijn verwondingen bezweken. Dat meldt het Franse openbaar ministerie voor terrorismebestrijding.
5 uur geleden