Belgische olympische wielerploeg rond Van Aert en Evenepoel
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Bondscoach Sven Vanthourenhout zal de Belgische wielerploeg voor de Olympische Spelen in Parijs vormen rond Wout van Aert en Remco Evenepoel. Hij heeft een longlist van vijftien renners gemaakt, maar de selectie van de twee lijkt zeker.
"We hebben al met de omkadering van Remco en Wout gesproken over de Spelen", verklaarde Vanthourenhout bij een olympische bijeenkomst in Brussel. "Beiden hebben aangegeven dat ze zich willen voorbereiden op de olympische tijdrit, die op een vrij snel parcours wordt afgewerkt."
Jumbo-Visma-renner Van Aert en Evenepoel zullen ook starten in de wegwedstrijd. Vanthourenhout kan vier renners selecteren. "De komende weken zijn er gesprekken gepland met ploegen en renners en dan gaan we de afweging maken of we met vier potentiële medaillekandidaten of met Wout en Remco en twee luxe knechten naar Parijs gaan", aldus Vanthourenhout. "Ik heb een longlist gemaakt van vijftien renners. Zij zijn op de hoogte gebracht. Die lijst zal stelselmatig ingekort worden."
Vlak voor de Tour, die eind juni begint, wil Vanthourenhout zijn definitieve selectie rond hebben. "Maar intern wil ik eerder duidelijkheid, zodat de renners weten waar ze aan toe zijn."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
58 minuten geledenKOPER (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de World Challenge Cup in het Sloveense Koper brons gewonnen in de toestelfinale op het onderdeel brug. Veerman kwam in de finale tot 12,700 punten. Het goud ging naar de Hongaarse Zsófia Kovács (13,600). Caitlin Rooskrantz uit Zuid-Afrika greep met 13,066 het zilver.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong tennist zondagmiddag niet voor 15.30 uur op het Court Philippe-Chatrier tegen de Duitser Alexander Zverev voor een plek in de kwartfinales op Roland Garros. De partij tussen de nummers 106 en 3 van de wereld is de derde van de dag op de hoofdbaan van het tenniscomplex in Parijs, die een capaciteit heeft van 15.000 toeschouwers.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft zijn komende tegenstander Jesper de Jong op Roland Garros verward met voetballer Frenkie de Jong. De nummer 3 van de wereld werd na zijn gewonnen partij in de derde ronde tegen de Fransman Quentin Halys gevraagd naar zijn nieuwe rol als favoriet, na de uitschakeling van Jannik Sinner en Novak Djokovic. "Ik weet niet hoe vaak ik het nog moet zeggen, maar ik speel mijn volgende partij tegen Frenkie de Jong en de rest interesseert me niet."
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Alexander Zverev is de tegenstander van Jesper de Jong in de achtste finale van Roland Garros. De als tweede geplaatste Duitser versloeg de Fransman Quentin Halys , de nummer 90 van de wereldranglijst: 6-4 6-3 5-7 6-2.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong kon zijn geluk niet op na een zege op de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov in de derde ronde van Roland Garros. "Het is een ongelooflijke prestatie voor mezelf", vertelde hij aan De Telegraaf. "Ik ben zo trots op hoe ik mentaal erbij ben gebleven. Dat was de sleutel. Ik voel me fysiek nog altijd oké. Dat is een goed teken. Nu is het een kwestie van herstellen, mijn vitamines slikken en niet ziek worden."
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Jesper de Jong staat voor het eerst in de vierde ronde van Roland Garros. De 25-jarige tennisser stuntte vrijdag in de derde ronde door de als dertiende geplaatste Rus Karen Chatsjanov (30) in vijf sets te verslaan: 7-5 5-7 6-2 6-7 (2) 6-2. De Jong treft de winnaar van de partij tussen de Duitser Alexander Zverev en de Fransman Quentin Halys.
17 uur geleden