Belgische ministerie adviseert mondkapjes en vaker thuiswerken
BRUSSEL (ANP) - Het Belgische ministerie van Volksgezondheid raadt mensen met symptomen van een luchtweginfectie aan een mondkapje te dragen op drukke plekken zoals in het openbaar vervoer. Dat advies geldt ook voor mensen met een kwetsbare gezondheid. Ook bij contacten met zorgverleners wordt geadviseerd weer een mondmasker te dragen. Werkgevers worden opgeroepen hun werknemers thuis te laten werken als ze last van hun luchtwegen hebben of een kwetsbare gezondheid.
In België heerst niet alleen griep, maar zijn ook veel mensen besmet met andere virussen. Het ministerie heeft het waarschuwingsniveau voor luchtweginfecties verhoogd van code geel naar code oranje. Dat houdt in dat de huidige piek van luchtweginfecties grote druk legt op het zorgsysteem.
Naast het dragen van een mondkapje, wordt ook geadviseerd de handen goed te wassen, het huis goed te ventileren en bij ziekteverschijnselen thuis te blijven.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
7 uur geleden