Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische minister wil beperking van recht op betogen

Belgische minister wil beperking van recht op betogen

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische minister Pieter De Crem (Binnenlandse Zaken en Veiligheid) dringt er bij de burgemeesters op aan om het recht op demonstratie in het land vanwege de coronamaatregelen te beperken. "Ik vraag uitdrukkelijk om het recht om te betogen in uw gemeente te beperken of om - indien echt noodzakelijk - een betoging te verbieden", schrijft de Vlaamse christendemocraat in een brief aan de burgemeesters van de gemeenten in België. De brief is ook naar de provinciegouverneurs gestuurd.

In het schrijven verwijst De Crem expliciet naar het beperken van groepsbijeenkomsten. Vorige week zondag tolereerde de Brusselse burgemeester Philippe Close (Parti Socialiste) een Black Live Matters-betoging in de Belgische hoofdstad waar circa 10.000 mensen op afkwamen. Er geldt een samenscholingsverbod in België van meer dan twintig mensen en vanaf 1 juli vijftig mensen.

In zijn brief aan de lokale besturen zegt De Crem dat het recht op betogen niet absoluut is. Er moet rekening worden gehouden met de openbare orde en de veiligheid, maar ook met de volksgezondheid. Om de verspreiding van het virus te bestrijden zijn noodzakelijke maatregelen "essentieel", zoals "het beperken van sociale interacties en het respecteren van een veilige afstand tussen mensen", aldus de minister.

Dit heeft "tot gevolg dat het recht om te betogen vooralsnog beperkt moet worden in het belang van de volksgezondheid." De minister raadt de gemeenten aan in dialoog te gaan met de organisatoren van manifestaties en "hen te wijzen op mogelijke alternatieve manieren om hun recht op vrije meningsuiting uit te oefenen". De Crem zei maandag op de radio ook dat geweld tegen politie- en andere veiligheidsdiensten niet wordt getolereerd.

Meer uit Buitenland

Paus Leo bidt voor slachtoffers Zwitserse nieuwjaarsbrand

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft gebeden voor de slachtoffers van de nieuwjaarsbrand in Zwitserland en betuigde zijn "medeleven en solidariteit" aan hun families. Dat meldt het Vaticaan.

12 minuten geleden
Trump dreigt met actie bij geweld tegen Iraanse demonstranten

WASHINGTON (ANP/RTR) - Als Iran vreedzame demonstranten neerschiet en "op gewelddadige wijze vermoordt", zullen de Verenigde Staten hen te hulp schieten, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. "We staan paraat en zijn klaar om in actie te komen."

3 uur geleden
Ruim twintig gewonden Crans-Montana minstens 60 procent verbrand

CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP/DPA) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.

7 uur geleden
VS: China verhoogt onnodig spanningen rond Taiwan met oefeningen

WASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.

8 uur geleden
Venezuela wil met VS praten over oorlog tegen drugs en olie

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.

10 uur geleden
New Yorkse burgemeester Mamdani: 'We zullen stoutmoedig besturen'

NEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."

11 uur geleden
Honderden mensen bij herdenking slachtoffers Zwitserse brand

CRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.

16 uur geleden