Belgische mededingingsautoriteit keurt overname Corendon goed
BRUSSEL (ANP) - De overname van reisorganisatie Corendon door het Zweedse Triton krijgt de goedkeuring van de Belgische mededingingsautoriteit. Die ziet in de deal geen concurrentiebezwaren voor de markt voor pakketreizen.
De Europese Commissie verwees het onderzoek naar de overname in december naar de nationale markttoezichthouders in België en Nederland. De Nederlandse Autoriteit Consument & Markt (ACM) liet vorige maand weten dat meer onderzoek nodig is.
Triton maakte eerder dit jaar bekend Corendon via een fusie met Sunweb over te nemen. Sunweb en Corendon zijn beide grote aanbieders van pakketreizen, en op deze markt is in Nederland de enige andere grote speler TUI.
De vermindering van de concurrentie kan mogelijk leiden tot duurdere of minder goede pakketreizen voor vakantiegangers, aldus de ACM. Die stelt dat Sunweb en Corendon samen mogelijk zo groot zijn dat andere aanbieders moeilijker vliegtuigstoelen kunnen boeken voor hun pakketreizen.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet zet zoals afgesproken in het coalitieakkoord een streep door een groot deel van een nieuwe wet die moet afbakenen welk werk als zelfstandig ondernemer kan worden gedaan. Er komt een nieuwe wet voor in de plaats die moet leiden tot meer zekerheid voor mensen die er zelf voor kiezen als zzp'er te werken, meldt minister Thierry Aartsen (Werk, VVD).
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Marvell Technology werd vrijdag flink hoger gezet op de beurzen in New York. Het chipbedrijf presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht, dankzij de aanhoudend sterke vraag naar chips voor kunstmatige intelligentie. Ook gaf het bedrijf een sterke omzetverwachting af voor het huidige boekjaar. Volgens topman Matt Murphy zal de omzetgroei dit jaar in elk kwartaal versnellen door de datacenteractiviteiten van het bedrijf. Het aandeel steeg meer dan 15 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft voldoende diesel op voorraad voor in ieder geval negentig dagen. Dat heeft klimaat- en energieminister Stientje van Veldhoven gezegd na afloop van de ministerraad. De strategische voorraad is volgens haar nodig omdat in Europa te weinig raffinagecapaciteit is om diesel te produceren.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Het Duitse mediaconcern Axel Springer koopt de eigenaar van de Britse krant The Telegraph. Daarmee komt de rechtsgeoriënteerde krant onder een dak met de Duitse tabloid Bild, nieuwssite Politico en tv-zender Welt. De Duitsers troeven daarmee de Britse uitgever van Daily Mail af.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Luchtvaartmaatschappij Emirates vliegt vanaf zaterdag dagelijks van Dubai naar tientallen bestemmingen, waaronder Schiphol. De luchtvaartmaatschappij wil 106 retourvluchten per dag uitvoeren naar 83 bestemmingen, meldt Emirates in een update.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie wil een onderzoek naar de mogelijkheid om zogeheten kussengas te gebruiken in geval van nood. Dat vertelde topvrouw Willemien Terpstra vrijdag na de presentatie van de jaarcijfers. Het is een van de adviezen in een rapport dat Gasunie volgende week presenteert over de weerbaarheid bij lange verstoringen van de aanvoer van gas.
4 uur geledenVOORBURG (ANP) - Brancheorganisatie van tankstations Drive wil dat de overheid de accijnskorting op brandstof weer verhoogt of de btw verlaagt vanwege de flink gestegen prijzen aan de pomp. "Voor Nederlanders wordt tanken anders onbetaalbaar", zegt Drive-voorzitter Martin van Eijk.
5 uur geleden