Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische kustgemeenten mikken op 8 juni voor toeristen

Belgische kustgemeenten mikken op 8 juni voor toeristen

BRUGGE (ANP/BELGA) - De burgemeesters van de Belgische kustgemeenten werken aan een gezamenlijk plan om toeristen weer welkom te heten. De verhuur van vakantieappartementen zou vanaf 8 juni mogelijk zijn, als de verspreiding van het coronavirus onder controle blijft en de regering de reisbeperkingen opheft. Dagtoeristen en mogelijk ook de heropening van de horeca komen pas later aan bod.

Dat hebben de burgemeesters van de tien kustplaatsen waaronder De Panne, Oostende en Blankenberge woensdag bepaald. Vanaf 18 mei willen ze eigenaars van een tweede huis aan de kust en campingbewoners ook weer toelaten. Momenteel geldt in België nog een verbod op niet-essentiële verplaatsingen.

"Het is voor de burgemeesters een aartsmoeilijke opdracht maar de vergadering was constructief. We begrijpen dat iedereen naar de kust wil komen maar we moeten beseffen dat het geen normale zomer wordt", aldus burgemeester Steve Vandenberghe van Bredene.

De gouverneur van de provincie West-Vlaanderen Carl Decaluw benadrukt dat de nationale regels leidend voor de kuststrategie zijn. "Als het niet veilig is, laten we het niet toe. Het wordt alvast zeker een plan in verschillende fasen." Het dragen van mondkapjes op het strand kwam niet ter sprake. Op 11 mei vergaderen de kustburgemeesters opnieuw.

Meer uit Buitenland

Iraniërs ondanks oorlog de straat op voor Dag van Jeruzalem

TEHERAN (ANP/DPA/RTR) - In Iraanse steden zijn, ondanks de luchtaanvallen, vele duizenden mensen de straat opgegaan voor anti-Israëlische betogingen ter gelegenheid van de jaarlijkse al-Quds-dag. Die staat ook bekend als de Dag van Jeruzalem.

12 minuten geleden
Tusk: Polen gaat toch gebruikmaken van EU-defensieplan

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse regering gaat een resolutie aannemen, zodat het land geld kan gebruiken uit het SAFE-programma van de Europese Unie. Dit ondanks een veto van president Karol Nawrocki, meldt premier Donald Tusk. Met SAFE kunnen lidstaten tegen lage rentes langlopende leningen afsluiten voor defensieprojecten met andere landen.

24 minuten geleden
Israël bombardeert brug in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het Israëlische leger heeft gemeld een brug over de rivier de Litani in Libanon te hebben bestookt. Het is voor het eerst bij de huidige aanvallen op Libanon dat het leger publiekelijk erkent een burgerdoel als doelwit te hebben gehad.

45 minuten geleden
Bijna 3000 mensen in Israël naar ziekenhuis sinds oorlog met Iran

TEL AVIV (ANP) - Sinds de start van de oorlog met Iran moesten in totaal 2975 mensen in Israël naar het ziekenhuis, meldt het Israëlische ministerie van Volksgezondheid aan The Times of Israel. Zij raakten gewond bij de Iraanse vergeldingsaanvallen of werden bijvoorbeeld behandeld voor angstklachten. Op dit moment liggen er 85 mensen in het ziekenhuis, dat zijn zowel burgers als militairen.

50 minuten geleden
Oman meldt twee buitenlandse doden bij neerhalen drones

SOHAR (ANP/AFP) - In Oman zijn twee buitenlanders om het leven gekomen als gevolg van het neerhalen van drones in Sohar. Volgens plaatselijke media vielen de drones of brokstukken ervan op een industrieterrein in de kustplaats. Daarbij vielen twee doden en meerdere gewonden.

1 uur geleden
Trump bedreigt Iran opnieuw en zegt alle tijd te hebben

WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".

2 uur geleden
Saudi-Arabië meldt neerhalen drone op weg naar diplomatenwijk

RIYAD (ANP/AFP) - Het Saudische ministerie van Defensie heeft gemeld een drone te hebben onderschept die gericht was op de diplomatenwijk ten westen van het centrum van de hoofdstad Riyad. Elders in het land werden nog twee drones neergehaald.

3 uur geleden