
Belgische krant: topman van PostNL België opgepakt
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De topman van PostNL België, Rudy Van Rillaer, is opgepakt door de Belgische politie. Dat meldt de krant Het Laatste Nieuws. Het Nederlandse moederbedrijf PostNL bevestigt dat een aantal collega's wordt verhoord, maar doet geen mededelingen over wie het gaat.
De Belgische politie pakte maandag bij invallen bij depots van PostNL negen mensen op. Volgens een woordvoerster van PostNL België zitten nog drie van de negen vast. Het Laatste Nieuws stelt dat Van Rillaer een van hen is, net als de 'operations manager' en een derde medewerker.
De drie worden er volgens Het Laatste Nieuws van beschuldigd leiding te geven aan een criminele organisatie en er zou ook sprake zijn van mensenhandel en valsheid in geschrifte. De raadkamer zal vrijdag over hun detentie beslissen, aldus de krant.
Ondertussen blijven twee depots van het postbedrijf, in Wommelgem en Willebroek, verzegeld. De pakjes die daar liggen, kunnen voorlopig niet bezorgd worden. PostNL is al langer doelwit van de Belgische autoriteiten vanwege onder meer vermeende misstanden rond zwartwerk en deeltijdwerk. In november werd het depot in Wommelgem ook al enkele dagen verzegeld. PostNL heeft momenteel negen pakkettendepots in België en één sorteercentrum.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf werd door Kepler Cheuvreux op de verkooplijst gezet en verloor 1 procent. De algehele stemming op de beurzen was afwachtend. Beleggers kijken vooral uit naar het banenrapport van de Amerikaanse overheid, dat later op de dag verschijnt. Dat rapport speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve.
20 minuten geledenPHOENIX (ANP/BLOOMBERG) - Nikola, een fabrikant van elektrische en waterstoftrucks, overweegt in de Verenigde Staten uitstel van betaling aan te vragen. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. De financiële problemen van het bedrijf zouden onder meer te maken hebben met een terugroepactie in 2023 als gevolg van motorbranden. Ook de verkopen vielen tegen.
21 minuten geledenSEATTLE (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse webwinkel- en technologieconcern Amazon waarschuwt dat het mogelijk te maken krijgt met beperkte capaciteit in zijn clouddivisie, ondanks plannen om dit jaar zo'n 100 miljard dollar te investeren. Het grootste deel van dat geld gaat naar datacenters, zelfontworpen chips en andere apparatuur voor diensten op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).
36 minuten geledenMIAMI (ANP) - Een groep van ruim honderd institutionele beleggers heeft een schadevergoeding van meer dan 800 miljoen euro geclaimd bij Philips. Het medisch-technologische bedrijf zou jarenlang gezondheidsrisico's van zijn slaapapneuapparaten hebben verzwegen. Toen de problemen in 2021 bekend werden, is het aandeel flink gedaald en maakten aandeelhouders grote verliezen. De groep heeft Philips deze week een brief gestuurd over de claim.
37 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond CNV en het Leger des Heils hebben vrijdag een plan gepresenteerd om het aantal dakloze arbeidsmigranten terug te dringen. Door partijen samen te laten werken, moeten arbeidsmigranten uit andere EU-landen binnen drie weken aan werk en een woning worden geholpen. Lukt dat niet, dan kunnen deze partijen hen begeleiden naar het land van herkomst.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - TNO doet mee aan een investeringsronde van de Ierse start-up Equal1 die werkt aan een quantumcomputer. Het is voor het eerst dat het onderzoeksinstituut direct investeert in een startende onderneming die niet is ontstaan als een eigen spin-off, ofwel een bedrijf dat is ontstaan uit TNO zelf. Hoeveel geld in Equal1 wordt gestoken is niet bekendgemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vorig jaar reisden ruim 76 miljoen luchtvaartpassagiers van en naar de vijf luchthavens in Nederland. Dat is bijna 7 procent meer dan in 2023, maar nog altijd 6 procent minder dan in 2019, het jaar voordat de coronamaatregelen van kracht werden. In 2019 bedroeg het aantal reizigers nog meer dan 81 miljoen.
3 uur geleden