
Belgische krant De Standaard geeft abonnees NY Times cadeau
BRUSSEL (ANP) - De Standaard geeft haar abonnees een jaar lang toegang tot alle artikelen van The New York Times. Dat meldt de Belgische krant maandag op haar website. De Standaard heeft hiertoe besloten om haar lezers de politieke omslag die de VS te wachten staat van binnenuit mee te laten krijgen. Lezers kunnen een code aanvragen en zo de artikelen van The New York Times lezen.
"Dit is een ongewoon cadeau, maar dit zijn dan ook extreme tijden", schrijft hoofdredacteur Karel Verhoeven van De Standaard. "Volgende week wordt Donald Trump ingezworen als president, en zijn tweede termijn belooft nog radicaler en ingrijpender te worden dan zijn eerste."
De krant gaat "de Trumpiaanse revolutie" belichten vanuit "een Belgisch en Europees perspectief. Wellicht bent u ook nieuwsgierig naar hoe het debat in de VS zelf gevoerd wordt. Daarom reiken we u de journalistiek aan van de meest toonaangevende nieuwsorganisatie ter wereld, die opereert vanuit New York en Washington."
De Standaard heeft ook tot deze geste besloten "omdat Trump zich systematisch keert tegen nieuwsmedia zelf. Trump krijgt daarin nu de steun van de machtige CEO's en eigenaars van de grootste sociale media en digitale bedrijven. Uit overtuiging of opportunisme verbreken zij de link tussen waarheid en feiten. (...) Die strijd daagt onze democratieën uit en is ook voor Europa cruciaal."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse progressieve politicus Bernie Sanders heeft het Israëlische optreden in de Gazastrook bestempeld als genocide. Hij kreeg eerder veel kritiek van zijn achterban dat hij die term nog niet had gebruikt, maar is nu de eerste senator uit de Verenigde Staten die dat wel doet.
11 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse, meldt de Franse zender BFMTV.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse schrijversvakbonden Writers Guild of America West (WGA) en de Screen Actors Guild (SAG-AFTRA) staan "achter Jimmy Kimmel en zijn schrijvers". ABC zette de Amerikaanse talkshow Jimmy Kimmel Live! voor onbepaalde tijd stop wegens uitspraken van de presentator over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk.
33 minuten geledenBANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie heeft traangas en rubberkogels afgevuurd op Cambodjaanse actievoerders in een betwist grensgebied, aldus de autoriteiten in beide landen. Dit is de grootste escalatie sinds Thailand en Cambodja in juli een staakt-het-vuren afkondigden om een dodelijk vijfdaags conflict te beëindigen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse immigratierechter heeft bevolen dat de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil naar Algerije of Syrië moet worden gedeporteerd. Hij zou opzettelijk informatie hebben weggelaten toen hij een greencard aanvroeg. Dat blijkt uit gerechtelijke documenten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de antifascistische Antifa-beweging bestempelt als "terroristische organisatie". Trump liet maandag al doorschemeren deze stap te willen zetten naar aanleiding van de moord op de rechtse politieke activist Charlie Kirk. De moord op Kirk is door de autoriteiten niet in verband gebracht met politieke groeperingen.
4 uur geledenLIMA (ANP) - Peruaanse paleontologen hebben woensdag het twaalf miljoen jaar oude fossiel van een prehistorische bruinvis onthuld, gevonden nabij de Pacifische kust van het Zuid-Amerikaanse land. Het 3,5 meter lange fossiel werd in juli gevonden door de Peruaanse paleontoloog Mario Urbina in de Ocucaje-woestijn, zo'n 350 kilometer ten zuiden van hoofdstad Lima.
4 uur geleden