Belgische krant De Standaard geeft abonnees NY Times cadeau
BRUSSEL (ANP) - De Standaard geeft haar abonnees een jaar lang toegang tot alle artikelen van The New York Times. Dat meldt de Belgische krant maandag op haar website. De Standaard heeft hiertoe besloten om haar lezers de politieke omslag die de VS te wachten staat van binnenuit mee te laten krijgen. Lezers kunnen een code aanvragen en zo de artikelen van The New York Times lezen.
"Dit is een ongewoon cadeau, maar dit zijn dan ook extreme tijden", schrijft hoofdredacteur Karel Verhoeven van De Standaard. "Volgende week wordt Donald Trump ingezworen als president, en zijn tweede termijn belooft nog radicaler en ingrijpender te worden dan zijn eerste."
De krant gaat "de Trumpiaanse revolutie" belichten vanuit "een Belgisch en Europees perspectief. Wellicht bent u ook nieuwsgierig naar hoe het debat in de VS zelf gevoerd wordt. Daarom reiken we u de journalistiek aan van de meest toonaangevende nieuwsorganisatie ter wereld, die opereert vanuit New York en Washington."
De Standaard heeft ook tot deze geste besloten "omdat Trump zich systematisch keert tegen nieuwsmedia zelf. Trump krijgt daarin nu de steun van de machtige CEO's en eigenaars van de grootste sociale media en digitale bedrijven. Uit overtuiging of opportunisme verbreken zij de link tussen waarheid en feiten. (...) Die strijd daagt onze democratieën uit en is ook voor Europa cruciaal."
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.
29 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.
5 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft helemaal geen diesel en stookolie meer, zei de minister van Energie en Mijnbouw van het land. De hoofdstad Havana heeft te maken met de ergste stroomuitval in tientallen jaren door een Amerikaanse blokkade die het eiland van brandstof heeft afgesneden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zetten voor het oplossen van de vastgelopen situatie rond de Straat van Hormuz in op de steun van China. Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken in gesprek met Fox News aan boord van de Air Force One, onderweg naar China.
8 uur geleden