Belgische krant De Standaard geeft abonnees NY Times cadeau
BRUSSEL (ANP) - De Standaard geeft haar abonnees een jaar lang toegang tot alle artikelen van The New York Times. Dat meldt de Belgische krant maandag op haar website. De Standaard heeft hiertoe besloten om haar lezers de politieke omslag die de VS te wachten staat van binnenuit mee te laten krijgen. Lezers kunnen een code aanvragen en zo de artikelen van The New York Times lezen.
"Dit is een ongewoon cadeau, maar dit zijn dan ook extreme tijden", schrijft hoofdredacteur Karel Verhoeven van De Standaard. "Volgende week wordt Donald Trump ingezworen als president, en zijn tweede termijn belooft nog radicaler en ingrijpender te worden dan zijn eerste."
De krant gaat "de Trumpiaanse revolutie" belichten vanuit "een Belgisch en Europees perspectief. Wellicht bent u ook nieuwsgierig naar hoe het debat in de VS zelf gevoerd wordt. Daarom reiken we u de journalistiek aan van de meest toonaangevende nieuwsorganisatie ter wereld, die opereert vanuit New York en Washington."
De Standaard heeft ook tot deze geste besloten "omdat Trump zich systematisch keert tegen nieuwsmedia zelf. Trump krijgt daarin nu de steun van de machtige CEO's en eigenaars van de grootste sociale media en digitale bedrijven. Uit overtuiging of opportunisme verbreken zij de link tussen waarheid en feiten. (...) Die strijd daagt onze democratieën uit en is ook voor Europa cruciaal."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
8 uur geleden