Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische krant De Standaard geeft abonnees NY Times cadeau

Belgische krant De Standaard geeft abonnees NY Times cadeau

BRUSSEL (ANP) - De Standaard geeft haar abonnees een jaar lang toegang tot alle artikelen van The New York Times. Dat meldt de Belgische krant maandag op haar website. De Standaard heeft hiertoe besloten om haar lezers de politieke omslag die de VS te wachten staat van binnenuit mee te laten krijgen. Lezers kunnen een code aanvragen en zo de artikelen van The New York Times lezen.

"Dit is een ongewoon cadeau, maar dit zijn dan ook extreme tijden", schrijft hoofdredacteur Karel Verhoeven van De Standaard. "Volgende week wordt Donald Trump ingezworen als president, en zijn tweede termijn belooft nog radicaler en ingrijpender te worden dan zijn eerste."

De krant gaat "de Trumpiaanse revolutie" belichten vanuit "een Belgisch en Europees perspectief. Wellicht bent u ook nieuwsgierig naar hoe het debat in de VS zelf gevoerd wordt. Daarom reiken we u de journalistiek aan van de meest toonaangevende nieuwsorganisatie ter wereld, die opereert vanuit New York en Washington."

De Standaard heeft ook tot deze geste besloten "omdat Trump zich systematisch keert tegen nieuwsmedia zelf. Trump krijgt daarin nu de steun van de machtige CEO's en eigenaars van de grootste sociale media en digitale bedrijven. Uit overtuiging of opportunisme verbreken zij de link tussen waarheid en feiten. (...) Die strijd daagt onze democratieën uit en is ook voor Europa cruciaal."

Meer uit Buitenland

Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

12 minuten geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

51 minuten geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

52 minuten geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

2 uur geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

3 uur geleden
Hongkong: 13 arrestaties om dodelijke flatbrand, 151 doden

HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - In het onderzoek naar de dodelijke brand in een appartementencomplex in Hongkong zijn inmiddels dertien arrestaties verricht. Dat meldt politiechef Chan Tung. Onderzocht wordt of de arrestanten dood door schuld kan worden verweten. Bij de brand, die zeven woontorens besloeg, kwamen zeker 151 mensen om het leven. Meer dan veertig mensen worden nog vermist.

3 uur geleden
Kallas: cruciale week voor diplomatie voor vrede in Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Het kan een "cruciale week" worden voor de diplomatie voor vrede in Oekraïne, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas bij aankomst in Brussel. De onderhandelingen in de VS waren zondag "moeizaam, maar productief", zei ze. De EU-ministers van Defensie spreken maandag onder andere over meer steun aan Oekraïne.

4 uur geleden