Belgische krant De Standaard geeft abonnees NY Times cadeau
BRUSSEL (ANP) - De Standaard geeft haar abonnees een jaar lang toegang tot alle artikelen van The New York Times. Dat meldt de Belgische krant maandag op haar website. De Standaard heeft hiertoe besloten om haar lezers de politieke omslag die de VS te wachten staat van binnenuit mee te laten krijgen. Lezers kunnen een code aanvragen en zo de artikelen van The New York Times lezen.
"Dit is een ongewoon cadeau, maar dit zijn dan ook extreme tijden", schrijft hoofdredacteur Karel Verhoeven van De Standaard. "Volgende week wordt Donald Trump ingezworen als president, en zijn tweede termijn belooft nog radicaler en ingrijpender te worden dan zijn eerste."
De krant gaat "de Trumpiaanse revolutie" belichten vanuit "een Belgisch en Europees perspectief. Wellicht bent u ook nieuwsgierig naar hoe het debat in de VS zelf gevoerd wordt. Daarom reiken we u de journalistiek aan van de meest toonaangevende nieuwsorganisatie ter wereld, die opereert vanuit New York en Washington."
De Standaard heeft ook tot deze geste besloten "omdat Trump zich systematisch keert tegen nieuwsmedia zelf. Trump krijgt daarin nu de steun van de machtige CEO's en eigenaars van de grootste sociale media en digitale bedrijven. Uit overtuiging of opportunisme verbreken zij de link tussen waarheid en feiten. (...) Die strijd daagt onze democratieën uit en is ook voor Europa cruciaal."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Niet de Verenigde Staten, maar Iran voerde een dodelijke raketaanval uit op een meisjesschool in het zuiden van Iran. Dat zegt president Donald Trump in antwoord op vragen van journalisten aanwezig in zijn regeringsvliegtuig. "Gebaseerd op wat ik heb gezien, is dat gedaan door Iran", aldus Trump aan boord van de Air Force One. "Zij zijn heel onnauwkeurig met hun munitie."
32 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal Iran "met volle kracht" blijven aanvallen. Dat zegt premier Benjamin Netanyahu in een televisietoespraak. Volgens de Israëlische leider heeft het land "nog vele doelwitten" om te raken in Iran, om zo het regime te destabiliseren. Ook zei hij dat Israël en de Verenigde Staten inmiddels vrijwel volledig de overmacht hebben in het Iraanse luchtruim.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Tientallen oud-medewerkers van het wereldberoemde restaurant Noma zijn het slachtoffer geworden van fysiek en verbaal geweld van chef-oprichter René Redzepi. Dat schrijft The New York Times in een groot verhaal over de werkcultuur bij het Michelinrestaurant in Kopenhagen. Volgens de 35 oud-werknemers die de krant sprak, zou personeel onder meer zijn uitgescholden, geslagen en geprikt met keukengerei.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De expertsraad die een nieuwe opperste leider voor Iran moet kiezen, zal binnen een dag samenkomen om tot dat besluit te komen. Dat meldt ayatollah Hossein Mozafari, die deel uitmaakt van de 88-koppige raad van theologen en geestelijken.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Turkije overweegt F-16's naar het noordelijke, door Turkije geclaimde deel van Cyprus te sturen. Dat meldt persbureau AFP op basis van een bron binnen het Turkse ministerie van Defensie.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Door het geweld in Libanon zijn nu bijna een half miljoen mensen op de vlucht geslagen. Dat heeft de Libanese minister Haneen Sayed van Sociale Zaken gezegd op een persconferentie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Claims van president Donald Trump dat paracetamol gevaarlijk is tijdens de zwangerschap, hebben geleid tot een daling in het gebruik in ziekenhuizen door heel de Verenigde Staten. Tussen de toespraak op 22 september en 7 december werd de pijnstiller 10 procent minder verstrekt aan zwangere vrouwen, zo schrijven onderzoekers van de universiteiten van Harvard en Brown in het medische vakblad The Lancet.
4 uur geleden