Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische Kopecky klopt Van Vleuten in Strade Bianche

Belgische Kopecky klopt Van Vleuten in Strade Bianche

SIENA (ANP) - Wielrenster Lotte Kopecky heeft de grote Italiaanse voorjaarskoers Strade Bianche op haar naam geschreven. De Belgische kampioene was de enige die Annemiek van Vleuten kon volgen in de laatste steile kilometer naar de finish in Siena en wist de Nederlandse kort voor de meet in te halen.

Van Vleuten, die afgelopen zaterdag nog de Omloop Het Nieuwsblad won, reed een zeer sterke wedstrijd in Toscane, waarin gravelstroken en grindwegen de koers hard maken. Ze probeerde er in de laatste 25 kilometer een paar keer alleen vandoor te gaan, maar ze kwam steeds niet los. Ze kreeg met name Kopecky maar niet uit haar wiel. Ook niet in de slotklim, met stukken van 20 procent stijgingspercentage.

De Zuid-Afrikaanse Ashleigh Moolman arriveerde als derde op 10 seconden. Marianne Vos, die lang mee kon vooraan, eindigde als zevende op 29 tellen. Shirin van Anrooij werd negende op 34 seconden en Demi Vollering twaalfde op 50 seconden.

Inhaalactie

Van Vleuten startte als tweevoudig winnares van de Strade Bianche als grote favoriete. De 39-jarige olympisch kampioene tijdrijden sleurde vaak aan kop op de grindstroken en zocht naar haar momenten om alleen weg te springen, maar het lukte haar niet weg te komen. Van Vleuten en Kopecky waren wel even samen weg, maar voor het ingaan van de laatste kilometer sloten de andere rensters uit de kopgroep weer aan.

Het laatste steile stuk door de straten van Siena was nog niet begonnen, of Van Vleuten versnelde alweer. Geen van de rensters kon haar tempo omhoog bijhouden, behalve Kopecky. De 26-jarige renster van SD Worx wachtte af tot de laatste meters en sprintte toen Van Vleuten voorbij.

Meer uit Sport

Basketbalbond schrapt oud-medewerker om ongewenst gedrag

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor verliest ook eerste wedstrijd in München

MÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.

2 uur geleden
Jepchirchir mist net als Hassan marathon in Londen

LONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).

2 uur geleden
Verhoeven gaat voor grootste stunt van deze eeuw in het boksen

BREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."

6 uur geleden
Judoka's beginnen na onrustig jaar met nieuwe energie aan EK

ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).

8 uur geleden
Golfer Rory McIlroy wint de Masters voor tweede jaar op rij

AUGUSTA (ANP/AFP/RTR) - Golfer Rory McIlroy heeft voor het tweede jaar op rij de Masters gewonnen. Hij is daarmee de vierde speler ooit die deze prestatie levert. Jack Nicklaus, Nick Faldo en Tiger Woods gingen hem voor.

1 dag geleden
Sinner voert ATP-ranglijst weer aan, Van de Zandschulp 49e

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner voert weer de wereldranglijst aan. De Italiaan nam de leidende positie over van de Spanjaard Carlos Alcaraz, nadat hij zijn rivaal had verslagen in de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo (7-6 (5) 6-3). Botic van de Zandschulp is gestegen naar de 49e plaats.

1 dag geleden