Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische Kopecky klopt Van Vleuten in Strade Bianche

Belgische Kopecky klopt Van Vleuten in Strade Bianche

SIENA (ANP) - Wielrenster Lotte Kopecky heeft de grote Italiaanse voorjaarskoers Strade Bianche op haar naam geschreven. De Belgische kampioene was de enige die Annemiek van Vleuten kon volgen in de laatste steile kilometer naar de finish in Siena en wist de Nederlandse kort voor de meet in te halen.

Van Vleuten, die afgelopen zaterdag nog de Omloop Het Nieuwsblad won, reed een zeer sterke wedstrijd in Toscane, waarin gravelstroken en grindwegen de koers hard maken. Ze probeerde er in de laatste 25 kilometer een paar keer alleen vandoor te gaan, maar ze kwam steeds niet los. Ze kreeg met name Kopecky maar niet uit haar wiel. Ook niet in de slotklim, met stukken van 20 procent stijgingspercentage.

De Zuid-Afrikaanse Ashleigh Moolman arriveerde als derde op 10 seconden. Marianne Vos, die lang mee kon vooraan, eindigde als zevende op 29 tellen. Shirin van Anrooij werd negende op 34 seconden en Demi Vollering twaalfde op 50 seconden.

Inhaalactie

Van Vleuten startte als tweevoudig winnares van de Strade Bianche als grote favoriete. De 39-jarige olympisch kampioene tijdrijden sleurde vaak aan kop op de grindstroken en zocht naar haar momenten om alleen weg te springen, maar het lukte haar niet weg te komen. Van Vleuten en Kopecky waren wel even samen weg, maar voor het ingaan van de laatste kilometer sloten de andere rensters uit de kopgroep weer aan.

Het laatste steile stuk door de straten van Siena was nog niet begonnen, of Van Vleuten versnelde alweer. Geen van de rensters kon haar tempo omhoog bijhouden, behalve Kopecky. De 26-jarige renster van SD Worx wachtte af tot de laatste meters en sprintte toen Van Vleuten voorbij.

Meer uit Sport

Verstappen op pole position bij uitstapje naar Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.

46 minuten geleden
Botic van de Zandschulp uitgeschakeld in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. In drie sets was de Amerikaanse top 10-speler Taylor Fritz in de tweede ronde te sterk voor de Nederlander: 6-3 6-7(2) 6-3.

8 uur geleden
Burnet zesde in finale 60 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet is als zesde geëindigd in de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 33-jarige atleet miste de scherpte en klokte 6,61, een tiende boven zijn Nederlands record van 6,51.

14 uur geleden
Sprinter Burnet verrast met finaleplek op 60 meter bij WK indoor

TORUN (ANP) - Sprinter Taymir Burnet heeft zich verrassend geplaatst voor de finale van de 60 meter op de WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij spurtte in zijn heat naar de tweede plaats in 6,56 seconden, de klassering die hem direct doorgang gaf naar de finale, die later vrijdag om 21.22 uur wordt afgewerkt.

15 uur geleden
Klaver stormt naar finale 400 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Lieke Klaver is op de WK indooratletiek in het Poolse Torun met een overtuigend optreden doorgedrongen tot de finale van de 400 meter. De 27-jarige atlete won in de Kujawsko Pomorska Arena haar heat in de halve finales in een tijd van 51,23. De finale is zaterdagavond.

15 uur geleden
Domper voor kogelstootster Schilder: geen medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - Jessica Schilder ging voor goud op de WK indoor bij het kogelstoten, maar de uitkomst in de atletiekhal van het Poolse Torun was de ondankbare vierde plaats. De Volendamse stootte in haar beste poging de 4 kilo zware kogel naar een afstand van 19,63.

16 uur geleden
Chapple rent naar finale 1500 meter op WK indooratletiek

TORUN (ANP) - Samuel Chapple heeft zich op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 27-jarige atleet eindigde in zijn serie als derde in een tijd van 3.39,03. Zijn klassering volstond om rechtstreeks te worden toegelaten tot de finale, die voor zondag staat gepland. De Spanjaard Mariano García won de heat in 3.38,19.

16 uur geleden