Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische koning krijgt verslag over vorming regering

Belgische koning krijgt verslag over vorming regering

BRUSSEL (ANP) - De twee politieke kopstukken die de opdracht hebben gekregen initiatieven te nemen voor de vorming van een breed gedragen regering in België, brengen vrijdag voor het eerst verslag uit aan koning Filip. Voorzitter Bart De Wever van de Vlaams-nationalistische N-VA en Paul Magnette van de Franstalige socialisten (PS), de grootste partijen in respectievelijk Vlaanderen en Wallonië, hebben de afgelopen tijd tal van gesprekken gevoerd met mogelijke regeringspartners.

Magnette en De Wever zijn bepaald geen geestverwanten, maar naar verluidt hebben de twee vorderingen geboekt. Op aandringen van de N-VA wordt onder meer gesproken over hervorming van het staatsbestel.

Voor een regering met brede steun wordt gepraat met onder anderen de liberalen aan beide kanten van de taalgrens. De socialisten willen echter waken voor een coalitie met te veel rechtse partijen. Voorzitter Egbert Lachaert van de Vlaamse liberale Open Vld heeft op zijn beurt al duidelijk gemaakt niets te voelen voor een staatshervorming in combinatie met economisch links beleid.

Het duo wordt om 14.30 uur verwacht. Het koninklijk paleis liet op 20 juli weten dat Magnette en De Wever regelmatig verslag zullen uitbrengen.

De verkiezingen waren in mei vorig jaar. Eerdere pogingen een werkbare coalitie te vormen liepen stuk. De huidige regering onder de liberale premier Sophie Wilmès heeft tot in september een beperkt mandaat van het parlement. Bij het uitblijven van een akkoord gloren nieuwe verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Iraanse garde dreigt met 'nieuwe fronten' vanwege strijd Libanon

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.

23 minuten geleden
Trump: Iran informeerde ons niet over stilleggen overleg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."

46 minuten geleden
Merz wil met Europese leiders betere band met Trump opbouwen

BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.

1 uur geleden
Kenianen demonstreren tegen Amerikaans ebolacentrum

NAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.

1 uur geleden
Inwoners ontvluchten Beiroet uit angst voor Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.

2 uur geleden
Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

3 uur geleden
Iran staakt communicatie met VS om situatie in Libanon

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran staakt de communicatie met de VS via bemiddelaar Pakistan vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.

3 uur geleden