Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische koning krijgt verslag over vorming regering

Belgische koning krijgt verslag over vorming regering

BRUSSEL (ANP) - De twee politieke kopstukken die de opdracht hebben gekregen initiatieven te nemen voor de vorming van een breed gedragen regering in België, brengen vrijdag voor het eerst verslag uit aan koning Filip. Voorzitter Bart De Wever van de Vlaams-nationalistische N-VA en Paul Magnette van de Franstalige socialisten (PS), de grootste partijen in respectievelijk Vlaanderen en Wallonië, hebben de afgelopen tijd tal van gesprekken gevoerd met mogelijke regeringspartners.

Magnette en De Wever zijn bepaald geen geestverwanten, maar naar verluidt hebben de twee vorderingen geboekt. Op aandringen van de N-VA wordt onder meer gesproken over hervorming van het staatsbestel.

Voor een regering met brede steun wordt gepraat met onder anderen de liberalen aan beide kanten van de taalgrens. De socialisten willen echter waken voor een coalitie met te veel rechtse partijen. Voorzitter Egbert Lachaert van de Vlaamse liberale Open Vld heeft op zijn beurt al duidelijk gemaakt niets te voelen voor een staatshervorming in combinatie met economisch links beleid.

Het duo wordt om 14.30 uur verwacht. Het koninklijk paleis liet op 20 juli weten dat Magnette en De Wever regelmatig verslag zullen uitbrengen.

De verkiezingen waren in mei vorig jaar. Eerdere pogingen een werkbare coalitie te vormen liepen stuk. De huidige regering onder de liberale premier Sophie Wilmès heeft tot in september een beperkt mandaat van het parlement. Bij het uitblijven van een akkoord gloren nieuwe verkiezingen.

Meer uit Buitenland

Maagdenburg herdenkt slachtoffers aanslag kerstmarkt

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - In Maagdenburg zijn de slachtoffers van de aanslag op de kerstmarkt van precies een jaar geleden herdacht. Op de herdenkingsbijeenkomst verzekerde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz de overlevenden en nabestaanden van de voortdurende steun van zijn regering.

30 minuten geleden
Zelensky wil dat VS vredesgesprekken met Rusland blijven leiden

KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.

1 uur geleden
Krant: doden en veel gewonden na massale vergiftiging in Moskou

MOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.

2 uur geleden
Duitse als eerste persoon in rolstoel naar de ruimte

VAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.

3 uur geleden
VS stellen driehoeksoverleg voor met Oekraïne en Rusland

KYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.

5 uur geleden
Zelensky: geen verkiezingen mogelijk in door Rusland bezet gebied

KYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.

5 uur geleden
Epstein-dossier: FBI negeerde in 1996 klacht over kinderporno

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.

7 uur geleden