Belgische koning Filip bezoekt rampplek Antwerpen
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische koning Filip heeft een bezoek gebracht aan de rampplek in de Antwerpse wijk Nieuw-Zuid, waar drie doden vielen doordat een schoolgebouw in aanbouw en steigers langs de gevels instortten. Op het moment van het incident vrijdag waren er bouwvakkers aan het werk.
Het bezoek van de koning viel samen met die van premier Alexander De Croo, provinciegouverneur Cathy Berx, binnenlandminister Annelies Verlinden en de Antwerpse burgemeester Bart De Wever. Ze werden op de hoogte gesteld van de stand van zaken, spraken met reddingswerkers en kregen een rondleiding.
Er wordt een dag na de ramp nog gezocht naar twee slachtoffers. De kans dat zij het hebben overleefd wordt steeds kleiner. De reddingswerkers gaan ervan uit dat zij niet meer in leven zijn. De operatie om slachtoffers te vinden en uit het puin te halen is erg hachelijk, omdat wat er nog van de constructie over is ook kan instorten.
De drie omgekomen slachtoffers zijn zaterdag uit de puinhopen geborgen. Zij kwamen uit Portugal en Roemeniƫ. Tien slachtoffers kwamen eerder levend onder het puin vandaan, negen van hen liggen in het ziekenhuis. Volgens Belgische media konden sommige bouwvakkers zichzelf in veiligheid brengen.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - In Berlijn zijn mensen na de aanslag van zaterdagavond de straat opgegaan om steun te betuigen aan de slachtoffers en de queergemeenschap. Er verzamelde zich volgens media als omroep RBB een menigte op de Pariser Platz, bij de beroemde stadspoort Brandenburger Tor. Het gaat mogelijk om enkele duizenden mensen.
58 minuten geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben het aantal gewonden bij de aanslag in Berlijn naar boven bijgesteld. Het gaat volgens minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt om 29 personen, soms met ernstig letsel. Daarnaast kwam ook iemand om het leven. Er was met een voertuig ingereden op mensen en daarna zou ook op mensen zijn ingestoken.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een olietanker is zondag ontploft in de Straat van Hormuz, berichten Iraanse media. Volgens persbureau Tasnim was het schip in aanvaring gekomen met een zeemijn.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten gaan ervan uit dat het inrijden op mensen bij de Pride in Berlijn een islamistische terreuraanslag was. Alles wijst daarop, zegt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk iemand opgepakt die in de wagen zat die inreed op mensen bij de Pride in Berlijn. De regionale omroep RBB meldt over informatie te beschikken dat 's nachts een aanhouding is verricht. Het gaat om iemand die de Iraanse nationaliteit heeft.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De verdachte van de aanslag tijdens Pride in Berlijn is een aanhanger van Islamitische Staat (IS), melden Duitse media zoals Der Spiegel en Bild. De man zou eerder zijn veroordeeld voor misdrijven gelinkt daaraan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran bevestigt dat het is gestopt met vergeldingsaanvallen op landen in het Midden-Oosten waar de Verenigde Staten troepen hebben gelegerd. De aanleiding is dat de VS na ongeveer twee weken het bombarderen van Iran hebben gestaakt.
3 uur geleden