Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische informateur moet met coronavirus thuisblijven

Belgische informateur moet met coronavirus thuisblijven

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische informateur Egbert Lachaert heeft het coronavirus opgelopen. Hij moet veertien dagen in isolatie, meldt zijn partij.

Lachaert, voorzitter van de liberale Open Vld, was juist vorige week samen met zijn sociaaldemocratische collega Conner Rousseau begonnen aan een nieuwe poging een regering te vormen. Dat preformateurswerk, zoals het in België heet, gaat nu via videoverbinding door. Rousseau is niet besmet.

Alle onderhandelaars met wie Lachaert de afgelopen dagen om de tafel zat, laten zich testen, laat Open Vld weten. In afwachting van de uitslag komen ze niet bijeen. Als nog meer onderhandelaars besmet blijken, "kunnen eventuele vervangers aantreden".

Koning Filip

Lachaert was vrijdag nog op het paleis om koning Filip verslag uit te brengen. Of ook de koning zich laat testen of in quarantaine gaat, is onduidelijk.

De twee preformateurs leiden besprekingen met zeven partijen en spreken dus heel wat onderhandelaars. Het was de bedoeling uiterlijk vrijdag de balans op te maken.

België moet het sinds december 2018 zonder volwaardige regering stellen.

Meer uit Buitenland

Vrouwen beschuldigen Julio Iglesias van misbruik en verkrachting

SANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.

9 minuten geleden
Doodstraf geëist tegen oud-president Zuid-Korea

SEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.

1 uur geleden
Iraanse functionaris: 2000 mensen dood na protesten

TEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".

2 uur geleden
Hongarije op 12 april naar de stembus

BOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.

2 uur geleden
Man die Noors paleis dreigde op te blazen krijgt 120 dagen cel

OSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.

2 uur geleden
Deense minister spreekt Rubio en Vance woensdag over Groenland

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.

2 uur geleden
Iraanse minister: internet afgesloten om terrorisme te stoppen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.

4 uur geleden