Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische hockeybond vindt mondiale verkiezing een 'farce'

Belgische hockeybond vindt mondiale verkiezing een 'farce'

BRUSSEL (ANP) - De Belgische hockeybond vindt de verkiezing van de beste spelers ter wereld een farce. Alle prijzen in de verkiezing, georganiseerd door de mondiale hockeyfederatie FIH, gingen naar India. De Belgische mannen veroverden afgelopen zomer in Tokio olympisch goud, maar grepen desondanks naast alle persoonlijke onderscheidingen.

"De Belgische hockeybond is heel teleurgesteld in de uitkomst van de FIH Hockey Stars Awards", staat in een verklaring van de bond. "We hebben een ploeg die goud heeft gewonnen en in elke categorie meerdere genomineerden had. Toch wint het geen enkele award. Dat bewijst het falen van het verkiezingssysteem. We zullen met FIH samenwerken om in de toekomst tot een eerlijker systeem te komen."

In de jaarlijkse verkiezing van beste hockeyer ter wereld moesten Alexander Hendrickx (tweede) en Arthur Van Doren (derde) het afleggen tegen Harmanpreet Singh, die met India brons pakte op het WK. Doelman Vincent Vanasch van de 'Red Lions' eindigde in de verkiezing als tweede achter PR Sreejesh uit India en de Belgische bondscoach Shane McLeod kreeg minder stemmen dan zijn Indiase collega Graham Reid.

Vooral de fans stemden massaal op de genomineerden uit India. De publieksstemmen telden voor 25 procent mee voor het eindresultaat.

Meer uit Sport

Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

43 minuten geleden
Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

14 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

20 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

1 dag geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden