Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische hockeybond vindt mondiale verkiezing een 'farce'

Belgische hockeybond vindt mondiale verkiezing een 'farce'

BRUSSEL (ANP) - De Belgische hockeybond vindt de verkiezing van de beste spelers ter wereld een farce. Alle prijzen in de verkiezing, georganiseerd door de mondiale hockeyfederatie FIH, gingen naar India. De Belgische mannen veroverden afgelopen zomer in Tokio olympisch goud, maar grepen desondanks naast alle persoonlijke onderscheidingen.

"De Belgische hockeybond is heel teleurgesteld in de uitkomst van de FIH Hockey Stars Awards", staat in een verklaring van de bond. "We hebben een ploeg die goud heeft gewonnen en in elke categorie meerdere genomineerden had. Toch wint het geen enkele award. Dat bewijst het falen van het verkiezingssysteem. We zullen met FIH samenwerken om in de toekomst tot een eerlijker systeem te komen."

In de jaarlijkse verkiezing van beste hockeyer ter wereld moesten Alexander Hendrickx (tweede) en Arthur Van Doren (derde) het afleggen tegen Harmanpreet Singh, die met India brons pakte op het WK. Doelman Vincent Vanasch van de 'Red Lions' eindigde in de verkiezing als tweede achter PR Sreejesh uit India en de Belgische bondscoach Shane McLeod kreeg minder stemmen dan zijn Indiase collega Graham Reid.

Vooral de fans stemden massaal op de genomineerden uit India. De publieksstemmen telden voor 25 procent mee voor het eindresultaat.

Meer uit Sport

Tennisser Van de Zandschulp na vijfsetter klaar op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd om de derde ronde op Wimbledon te bereiken. De nummer 54 van de wereldranglijst verloor met 0-6 6-4 3-6 6-3 6-7 (5) van de Rus Roman Safioellin, de mondiale nummer 132.

36 minuten geleden
Wielrenner Kooij gaat niet meer voor groene trui in Tour

BARCELONA (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat niet meer voor de groene puntentrui in de komende Tour de France. Dat is een gevolg van de gedeelde focus van zijn team Decathlon CMA CGM, dat met de Franse revelatie Paul Seixas op een goed eindklassement mikt. "Voor het puntenklassement zijn ook de tussensprints belangrijk en dat vraagt veel van de ploeg. Daarom is het doel nu één ritzege", vertelde de 24-jarige geboren Numansdorper tijdens een online persmoment vanuit Barcelona, waar hij zaterdag zijn Tourdebuut beleeft.

1 uur geleden
Tennisser Sinner met de nodige moeite naar derde ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn jacht op titelprolongatie vervolgd met een zege op de Portugees Nuno Borges in de tweede ronde op Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld had het niet gemakkelijk, maar won uiteindelijk met 7-6 (4) 7-6 (2) 6-4.

2 uur geleden
17 Nederlanders in Tour de France, hoogste aantal in elf jaar

BARCELONA (ANP) - Zeventien Nederlanders doen mee aan de komende Tour de France. Dat is het hoogste aantal sinds 2015, toen er twintig Nederlanders aan de start stonden. Vorig jaar waren het er dertien.

2 uur geleden
Serena Williams door verrekte knie onzeker voor dubbelspel

LONDEN (ANP/RTR) - Het is afwachten of Serena Williams samen met haar zus Venus kan tennissen in het dubbelspel op Wimbledon. De 44-jarige Amerikaanse heeft haar rechterknie verrekt bij haar rentree dinsdag in het enkelspel. "Ze doet er alles aan om fit te zijn voor haar dubbelspelwedstrijd later deze week", meldde haar zaakwaarnemer in The Times.

4 uur geleden
Schaatsbond meldt teken van leven vermiste shorttracker Sven Roes

UTRECHT (ANP) - Er is een teken van leven van de vermiste shorttracker Sven Roes. Schaatsbond KNSB laat mede namens de familie en de politie in een verklaring weten dat Roes "een vlucht naar het buitenland heeft genomen".

4 uur geleden
Oud-kampioen Martín en TT-winnaar Ogura naar MotoGP-team Yamaha

GERNO DI LESMO (ANP) - Yamaha heeft twee grote transfers bekendgemaakt in de MotoGP. Oud-wereldkampioen en huidig WK-leider Jorge Martín en de opkomende ster Ai Ogura komen vanaf 2027 uit voor het Japanse fabrieksteam.

8 uur geleden