Belgische hackathon leidt tot drie arrestaties voortvluchtigen
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Specialisten van meerdere politie- en veiligheidsdiensten in België hebben in een zogenaamde hackathon al drie voortvluchtigen kunnen opsporen, meldt de federale politie.
Tijdens de intensieve speuractie via publiek beschikbare bronnen zoals websites werd gezocht naar naar informatie over voortvluchtige criminelen. Dat leidde tot aanhoudingen in België, Colombia en het Verenigd Koninkrijk.
De hackathon, een samentrekking van hack en marathon, was gericht op het opsporen van veertig gezochte criminelen die op het lijstje staan van het Fugitive Active Search Team (FAST) van de Belgische federale politie.
Drugshandel
Op de dag van de hackathon werd al meteen succes geboekt met de eerste arrestatie van een voortvluchtige op een boerderij in Sauvenière, bij Namen. Vorige week vrijdag werd een gezochte crimineel opgepakt in Manchester, gevolgd door een derde arrestatie in de Colombiaanse hoofdstad Bogota. De laatste voortvluchtige was bij verstek tot zeven jaar gevangenisstraf veroordeeld wegens drugshandel en lidmaatschap van een internationale criminele organisatie.
"Het was de eerste keer dat de veiligheidsdiensten dit soort vernieuwende oplossingen inzetten om samen achter voortvluchtige misdadigers aan te gaan", aldus de Belgische minister van Justitie Vincent Van Quickenborne. "Het toont aan dat nauwe onderlinge samenwerking tussen alle diensten de basis is voor doeltreffend en doortastend opsporingswerk."
Meer uit Buitenland
TAYRI (ANP/RTR) - Israëlische aanvallen in Zuid-Libanon hebben aan zeker twee mensen het leven gekost. Volgens bronnen zijn ook journalisten en hulpverleners getroffen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het referendum over de kiesdistricten in de Amerikaanse staat Virginia was volgens president Donald Trump doorgestoken kaart. De kiezers stemden dinsdag in met een kieskaart die bij de volgende verkiezingen in november waarschijnlijk in het voordeel werkt van de Democraten. Trump stelde een dag later op Truth Social dat het briefstemmen verdacht verliep, zonder bewijs te leveren.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat acht vrouwen die in Iran geëxecuteerd dreigden te worden snel vrijkomen. Hij had gevraagd om ze te laten gaan als teken van goede wil in aanloop naar onderhandelingen. De Iraanse justitie ontkende dat er plannen lagen voor doodstraffen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammed Qalibaf heeft opnieuw geëist dat de VS hun blokkade van de scheepvaart van of naar Iraanse havens stopzetten. Hij noemde het bestand dat twee landen hebben en door president Donald Trump is verlengd "zinloos" door de blokkade. "De zeeblokkade, de gijzeling van de wereldeconomie en de zionistische oorlogszucht moeten overal stoppen" om een echte wapenstilstand mogelijk te maken, aldus Qalibaf.
4 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
8 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
8 uur geleden