Belgische formateur Bart De Wever krijgt week extra tijd
BRUSSEL (ANP) - De Belgische formateur Bart De Wever heeft maandag zijn ontslag aangeboden bij koning Filip. Het is De Wever niet gelukt om tot een akkoord te komen met alle onderhandelende partijen. Koning Filip heeft de ontslagaanvraag nog niet geaccepteerd, laat het Koninklijk Paleis weten. De Wever krijgt nog een week de tijd om te proberen er alsnog uit te komen.
Op 9 juni ging België naar de stembus voor een nieuwe nationale regering. Sindsdien is De Wever, burgemeester van Antwerpen en partijleider van de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA), bezig om partijen bij elkaar te brengen.
Het gaat om N-VA, CD&V en Vooruit en de Franstalige partijen Les Engagés en MR.
'Supernota'
Voordat De Wever naar de koning moest, hebben de voorzitters van de partijen nog bij elkaar gezeten, meldt de Belgische omroep VRT. De kans dat ze er op het laatste moment uit zouden komen, werd vooraf al klein geacht.
Volgens de VRT en het Belgische persbureau Belga ligt er een 'supernota' van de formateur, die door geen van de andere partijen wordt gesteund. De nota zou volgens hen niet evenwichtig genoeg zijn om verder te kunnen onderhandelen over een nieuwe landelijke regering. Een van de discussiepunten is het aanpakken van grote vermogens, als een manier om het begrotingsprobleem van België op te lossen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben 379 politieke gevangenen amnestie verleend. Dat heeft een parlementariër die toezicht houdt op het proces gezegd, nadat vrijdag een amnestiewet werd aangenomen die al werd verwacht sinds het afzetten van ex-president Nicolás Maduro.
2 minuten geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP/DPA) - Het aantal skiërs dat vrijdag in Oostenrijk door lawines is omgekomen, is volgens lokale autoriteiten opgelopen tot vijf. Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk leek aanvankelijk twee mensen het leven te hebben gekost. Maar een van de drie gewonden die werden gered, overleed later op de avond alsnog in het ziekenhuis.
2 uur geledenST. ANTON AM ARLBERG (ANP) - Een lawine bij St. Anton am Arlberg in het westen van Oostenrijk heeft vrijdag aan zeker twee mensen het leven gekost. Dat meldt Blick.
11 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering overweegt een wet om Andrew Mountbatten-Windsor uit de lijn van koninklijke troonopvolging te verwijderen. Dit zou volgens een Britse functionaris gebeuren zodra het politieonderzoek naar de banden van Andrew met de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein is afgerond. Hij staat momenteel achtste in lijn.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is op het partijcongres van de CDU met 91 procent van de stemmen herkozen als partijvoorzitter. Dat meldt de Frankfurter Allgemeine Zeitung. Zijn herverkiezing kon rekenen op luid applaus uit de zaal. In 2024 en 2022 haalde hij respectievelijk 90 en 94,6 procent van de stemmen.
12 uur geledenKYIV (ANP) - Zowel de Amerikanen als de Russen zetten Oekraïne nog steeds onder druk om de Donbas op te geven, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een interview met persbureau AFP. Volgens Zelensky houden de twee Kyiv voor dat dit nodig is als Oekraïne wil "dat de oorlog morgen eindigt". Oekraïne heeft nog altijd een deel van de Donbas in handen en heeft meermaals benadrukt niet eenzijdig land te kunnen opgeven.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen volgende maand alsnog astronauten rond de maan laten vliegen. Een generale repetitie van de lancering in de afgelopen dagen is goed verlopen, daarom mikt ruimtevaartorganisatie NASA vooralsnog op een vertrek op 6 maart. Dat was al de eerste mogelijkheid om te lanceren. De Artemis II-missie moet de laatste voorbereiding zijn op een nieuwe maanlanding.
13 uur geleden