Belgische formateur Bart De Wever krijgt week extra tijd
BRUSSEL (ANP) - De Belgische formateur Bart De Wever heeft maandag zijn ontslag aangeboden bij koning Filip. Het is De Wever niet gelukt om tot een akkoord te komen met alle onderhandelende partijen. Koning Filip heeft de ontslagaanvraag nog niet geaccepteerd, laat het Koninklijk Paleis weten. De Wever krijgt nog een week de tijd om te proberen er alsnog uit te komen.
Op 9 juni ging België naar de stembus voor een nieuwe nationale regering. Sindsdien is De Wever, burgemeester van Antwerpen en partijleider van de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA), bezig om partijen bij elkaar te brengen.
Het gaat om N-VA, CD&V en Vooruit en de Franstalige partijen Les Engagés en MR.
'Supernota'
Voordat De Wever naar de koning moest, hebben de voorzitters van de partijen nog bij elkaar gezeten, meldt de Belgische omroep VRT. De kans dat ze er op het laatste moment uit zouden komen, werd vooraf al klein geacht.
Volgens de VRT en het Belgische persbureau Belga ligt er een 'supernota' van de formateur, die door geen van de andere partijen wordt gesteund. De nota zou volgens hen niet evenwichtig genoeg zijn om verder te kunnen onderhandelen over een nieuwe landelijke regering. Een van de discussiepunten is het aanpakken van grote vermogens, als een manier om het begrotingsprobleem van België op te lossen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft twee buitenlanders opgepakt wegens betrokkenheid bij het importeren van Starlink-apparatuur, berichten Iraanse media. Internetdiensten via satellieten, zoals die van Starlink, zijn in het land verboden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt Iran hard aan te pakken als het land niet akkoord gaat met een nieuwe deal. In een bericht op Truth Social schrijft hij dat Amerikaanse vertegenwoordigers maandagavond in Pakistan zijn voor onderhandelingen.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
2 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
3 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
5 uur geleden