Belgische formateur Bart De Wever krijgt week extra tijd
BRUSSEL (ANP) - De Belgische formateur Bart De Wever heeft maandag zijn ontslag aangeboden bij koning Filip. Het is De Wever niet gelukt om tot een akkoord te komen met alle onderhandelende partijen. Koning Filip heeft de ontslagaanvraag nog niet geaccepteerd, laat het Koninklijk Paleis weten. De Wever krijgt nog een week de tijd om te proberen er alsnog uit te komen.
Op 9 juni ging België naar de stembus voor een nieuwe nationale regering. Sindsdien is De Wever, burgemeester van Antwerpen en partijleider van de Nieuw-Vlaamse Alliantie (N-VA), bezig om partijen bij elkaar te brengen.
Het gaat om N-VA, CD&V en Vooruit en de Franstalige partijen Les Engagés en MR.
'Supernota'
Voordat De Wever naar de koning moest, hebben de voorzitters van de partijen nog bij elkaar gezeten, meldt de Belgische omroep VRT. De kans dat ze er op het laatste moment uit zouden komen, werd vooraf al klein geacht.
Volgens de VRT en het Belgische persbureau Belga ligt er een 'supernota' van de formateur, die door geen van de andere partijen wordt gesteund. De nota zou volgens hen niet evenwichtig genoeg zijn om verder te kunnen onderhandelen over een nieuwe landelijke regering. Een van de discussiepunten is het aanpakken van grote vermogens, als een manier om het begrotingsprobleem van België op te lossen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/AFP) - Een man die bij een Londense pub een handtas stal met een Fabergé-ei, is veroordeeld tot een celstraf van meer dan twee jaar. De 29-jarige verdachte, die schuld heeft bekend, had de tas meegenomen zonder zich te realiseren dat de inhoud miljoenen waard was.
32 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft een inval gedaan bij de onafhankelijke krant Novaja Gazeta. De krant meldt op haar website dat "gemaskerde veiligheidsagenten" bezig zijn met onderzoek. Een AFP-journalist zag twee busjes van de Russische federale onderzoeksdienst bij de redactie.
59 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil dat bemiddelaar Pakistan nogmaals bevestigt dat het onder een bestand valt dat de VS en Iran hebben gesloten. Dat meldde de Libanese regering nadat de Israëlische bombardementen ook na het staakt-het-vuren waren doorgegaan.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump eist de komende dagen concrete toezeggingen van de landen die willen helpen de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart, zeggen bronnen tegen meerdere media. NAVO-topman Mark Rutte, die Trump woensdag bezocht, heeft die boodschap volgens het Duitse Der Spiegel en persbureau Reuters doorgegeven.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De hevige Israëlische aanvallen op Libanon schenden volgens de Iraanse president Masoud Pezeshkian de wapenstilstand tussen de VS en Iran. Ze maken onderhandelingen volkomen zinloos, beklemtoonde hij. Iran laat volgens de president "het volk van Libanon niet alleen". Ook parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf vindt dat de VS het akkoord hebben geschonden door de bloedige aanvallen in Libanon.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil snel opheldering van de Hongaarse premier Viktor Orbán na nieuwe berichten over lekken naar Rusland. Uit telefoongesprekken blijkt volgens verschillende media dat de Hongaarse buitenlandminister Péter Szijjártó informatie over het toetredingsproces van Oekraïne tot de Europese Unie heeft doorgespeeld aan zijn Russische ambtsgenoot Sergej Lavrov.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.
2 uur geleden