Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Belgische drugsbaas: geen gewelddadige wraak na dood nichtje

Belgische drugsbaas: geen gewelddadige wraak na dood nichtje

ANTWERPEN/DUBAI (ANP) - Het 11-jarige meisje dat maandagavond in Antwerpen om het leven kwam bij een schietpartij is een nichtje van de Belgische drugsbaas Othman E.B. De man, volgens politie en justitie een grote cocaïnesmokkelaar, zei tegen de Gazet van Antwerpen dat er een reactie komt, maar die zal volgens hem niet gewelddadig zijn.

Burgemeester Bart De Wever van Antwerpen sprak na het incident de vrees uit dat de aanslag tot meer geweld kan leiden. "We zullen reageren, maar niet zoals de burgemeester van Antwerpen denkt", aldus Othman E.B. vanuit Dubai, waar hij al bijna tien jaar verblijft. "Wij zullen samen met de politie en het gerecht zoeken naar de daders."

Wraak is volgens de man die door de Belgische justitie wordt gezocht voor cocaïnesmokkel niet aan de orde. Hij ontkent overigens betrokkenheid bij drugshandel en onderwereldpraktijken. "Ik durf met een grote mond te roepen dat ik nog nooit te maken heb gehad met enig geweld."

Woning onder vuur genomen

De 11-jarige dochter van zijn zus Naziha kwam om het leven toen hun woning in Antwerpen onder vuur werd genomen. Othman zegt niet te weten waarom het huis van zijn zus werd beschoten.

De Belgische minister van Justitie, Vincent Van Quickenborne, sprak op Twitter van vreselijk nieuws. "Een onschuldig kind is gestorven. Verschillende andere kinderen zwaargewond. Dieper dan dit kan de drugsmaffia niet vallen. Politie en parket doen er alles aan om de verantwoordelijken te vinden en te bestraffen."

Othmans broer Younes is eerder wel voor drugshandel veroordeeld. Die werd jaren geleden ontvoerd door Franse criminelen, naar verluidt in opdracht van een Nederlandse drugsbaas. Othman E.B. bezorgde de politie destijds informatie die leidde tot de arrestatie van de ontvoerders.

Meer uit Buitenland

Trump zinspeelt op grote escalatie oorlog Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij binnenkort kan beslissen over nieuwe escalatie in het conflict met Iran. "Ik sta voor een belangrijke beslissing. Wil ik eropaf gaan en ze vernietigen, of doe ik dat niet? Het is een grote beslissing", zei hij tegen nieuwssite Axios over het Iraanse regime. "Met mij weet je nooit wat er kan gebeuren."

9 minuten geleden
Poolse premier wijst op gevaar Russische provocatie van de NAVO

WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zijn parlement gewaarschuwd dat er een reële dreiging uitgaat van Rusland tegen Europese landen en NAVO-lidstaten. In een ingelaste toespraak voor het Poolse parlement zei hij donderdag te beschikken over informatie dat Rusland plannen heeft aanvallen met drones en raketten uit te voeren tegen bondgenoten van Oekraïne.

59 minuten geleden
Trump schijnbaar op de foto met afbeelding sloop Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is gefotografeerd met een afbeelding die lijkt te gaan over de sloop van het beroemde Kennedy Center. Een fotograaf van persbureau AFP nam de foto op een luchtmachtbasis, waar Trump in een vliegtuig zat.

1 uur geleden
Venezuela herstelt toegang tot geblokkeerde nieuwssites

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela heeft sommige geblokkeerde nieuwssites weer toegankelijk gemaakt. De toezichthouder meldt dat "verschillende nationale en internationale digitale platforms en media" weer bekeken kunnen worden.

2 uur geleden
Zweedse verkiezingswinnaar wil land in nieuwe richting leiden

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse verkiezingswinnaar Magdalena Andersson heeft op X verklaard dat zij het land in een nieuwe richting wil leiden. De kiescommissie bevestigde donderdag dat haar linkse blok de verkiezingen van afgelopen zondag heeft gewonnen, waardoor de kans groot is dat Andersson de nieuwe premier zal worden.

4 uur geleden
Nederlandse EP'ers positief over innige samenwerking EU-Canada

STRAATSBURG (ANP) - Nederlandse Europarlementariërs van D66, CDA, VVD, PRO en Volt reageren uiterst positief op de speech van de Canadese premier Mark Carney donderdag in het Europees Parlement. Daarin zei Carney het voorstel van EU-commissievoorzitter Ursula von der Leyen te verwelkomen om van Canada het eerste "geassocieerde lid" van de EU te maken. D66-voorman Gerben-Jan Gerbrandy noemt het een "historisch moment".

4 uur geleden
Ierland doet niet mee aan het Eurovisie Songfestival

DUBLIN (ANP) - De Ierse omroep RTÉ heeft bekendgemaakt dat Ierland niet zal deelnemen aan het Eurovisie Songfestival van 2027. De omroep zal het muziekevenement ook niet uitzenden. Ierland was dit jaar al een van de vijf landen die het songfestival oversloegen vanwege de deelname van Israël.

5 uur geleden