Belgische douane waarschuwt voor stijging synthetische drugs
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische douane waarschuwt voor een verontrustende stijging van synthetische drugs, zoals xtc en amfetamine, die de Antwerpse haven binnenkomen. In 2024 nam de douane 2,1 ton synthetische drugs in beslag.
Voor het eerst in jaren is minder cocaïne onderschept in de Antwerpse haven. Het ging om 44 ton, terwijl in 2023 nog 121 ton werd onderschept, blijkt uit cijfers die de Belgische douane donderdag bekend heeft gemaakt.
Voor de douane wordt het opsporen van cocaïne steeds moeilijker, omdat veel cocaïne tegenwoordig verwerkt zit in andere materialen. In 2024 is ook minder heroïne in beslag genomen. Het ging om 233 kilo. Dat zou vooral liggen aan de terugkeer van de Taliban in Afghanistan, die strenger optreden tegen drugs.
De daling van de in beslag genomen drugs in Antwerpen is volgens experts geen reden tot optimisme. De aanvoerroutes via Zuid-Amerika naar België zijn volop actief. In 2024 werd daar 91 ton drugs in beslag genomen, tegen 80 ton in 2023. De douane spreekt van "een enorme stijging".
Meer uit Buitenland
DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.
1 uur geledenSTRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.
1 uur geledenDAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft opgeroepen tot "constructieve" gesprekken over Groenland die de territoriale integriteit van het land respecteren. "We kunnen over alle politieke aspecten onderhandelen: veiligheid, investeringen, de economie. Maar we kunnen niet onderhandelen over onze soevereiniteit", benadrukte premier Mette Frederiksen in een verklaring. Dat is volgens haar tot nu toe ook niet gebeurd.
2 uur geledenDAVOS (ANP) - De oude wereldorde valt in hoog tempo uit elkaar. Dat verklaarde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz tijdens zijn speech op het World Economic Forum in Davos. Hij sprak over tektonische verschuivingen met grote gevolgen voor de veiligheid en welvaart.
2 uur geleden